Серце

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?
В разі, коли життєво нормальним для людини вважається кров’яний тиск 120 на 80, зрідка і при певних обставинах змінюється на 120/70, не варто турбуватися про небезпеку. Стандартно такі зміни не вказують на розвиток патологій, не є порушенням роботи систем життєзабезпечення.

Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Причини зміни артеріального тиску

Відхилення показників може відбуватися з безлічі причин.

у гіпотоніка описується значення в 120 на 70 мм рт. ст. може проявлятися на тлі таких факторів:

 • Стресова залежність.
 • Метеозалежність.
 • Наявність в раціоні солі у великій кількості.
 • Надмірне зловживання кофеїновмісні продуктами.
 • Частий прийом спиртних напоїв і в великих обсягах.

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?
Якщо говорити про гіпертоніках, у яких відзначається верхній тиск 120, а нижнє 70, така ситуація часто відбувається на тлі передозування гіпотензивними медикаментами, діуретиками. У більшості випадків такий стан є короткочасним, зрідка супроводжується специфічною симптоматикою.

У здорової людини з АТ 120/80 незначна зміна його кордонів можливо в результаті застосування спазмолітиків. Нездужання нормалізується вже через кілька годин, по закінченню дії прийнятих коштів.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?

Наступ можливих симптомів

У гіпотоніків описується стан спричиняє виникнення головного болю, мають пульсуючий характер. Нерідко відчувається жар на шкірі обличчя, підвищується пульс.

Гіпертоніки скаржаться на невластивий занепад сил, сонливість. Однак такі симптоми скороминучі, не потребують специфічної терапії.

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?
Що стосується людей з нормальним тиском, незначні його зміни в будь-яку сторону на 10-15 одиниць практично непомітні. Їх виявлення можливе лише шляхом використання тонометра.

Про особливості зміни пульсу

Інакше йдуть справи, якщо паралельно зі зміною показників кров’яного тиску змінюється і пульс. Нормальна частота серцевих скорочень варіюється від 60 до 70 ударів в хвилину. Перевищення даного показника (понад 90 ударів) прийнято називати тахікардією, яка тягне за собою такі стани:

 • Тремор кистей.
 • Гіперемія.
 • перезбудження людини .
 • Шум і пульсація в вухах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які трави нормалізують тиск?

Читайте також: Низький тиск 80 на 40: причини і небезпеки

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?
При зниженні частоти серцевих скорочень нижче 60 ударів діагностується брадикардія, яку супроводжують такі симптоми:

 • напівнепритомності.
 • Апатія.
 • Збліднення шкірних покривів.
 • Потемніння в очах.

Практика показує, що брадикардія і тахікардія можуть діагностуватися і при нормальному АТ, в такому випадку необхідно звернутися за кваліфікованою консультацією. Дані стану нерідко є супутніми чинниками розвитку інших захворювань.

Чому болить голова?

При незначному відхиленні показників артеріального тиску від норми на 15-20 одиниць гипотоники часто скаржаться на головні болі і запаморочення. Якщо тиск трохи «підскакує» у гіпертоніків, вони також вказують на дискомфортні відчуття, однак вони швидко усуваються при зниженні артеріального тиску. Пацієнти зазвичай описують оперізує головний біль, ниючий і безперервну. Іноді проявляється відчуття печіння в потиличній частині і в скронях.

При нормотензії з перевищенням допустимої норми серцевих скорочень головний біль може виступати ознакою:

 • Невралгіі.
 • Дорсопатии в шийному відділі хребта.
 • Інфекційного синдрому в будь-якій частині тіла.
 • Черепно-мозкових травм.
 • алергічних проявів.
 • внутрішньочерепної гіпертензії (порушення внутрішньочерепних обмінних процесів, наслідки нейроінфекцій, збій циркуляції рідини в хребті).
 • кластерних головних болів (хара теризують високою інтенсивністю, проявляються найчастіше в області очей).

Подібні стани мають виражену симптоматику, по якій фахівець зможе максимально точно визначити розвивається патологію.

важливо! проявляється больовий синдром часто виступає першопричиною, що веде напад гіпертензії.

Відзначаються головні болі, у яких відсутній зв’язок з якоюсь хворобою, це:

 1. прийом великої кількості їжі або занадто холодних напоїв в спекотну погоду.
 2. Присутність в їжі глутамату натрію великій кількості.
 3. Головні болі, що проявилися в результаті перевтоми, напруги, емоційних станів.

В такому випадку необхідно обстежитися у лікаря для встановлення точного діагнозу, при необхідності пройти курс лікування.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вплив алкоголю на тиск людини

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?

артеріальний тиск у людей похилого віку

Для літньої людини нормальними є показники 130 на 90 мм рт. ст., допустимо їх підвищення до 140. Якщо у таких пацієнтів діагностовано гіпертензія, при якій АТ стандартно завищено, зниження до відміток 120 на 70 викликає загальну слабкість і млявість, сонливість, блідість шкіри, стан напівнепритомності.

Подібні симптоми стандартно проявляються при купировании гіпертонічного кризу, або ж якщо пацієнт самостійно і безконтрольно вживає гіпотензивні медикаменти.

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?
У людей похилого віку кров’яний тиск може знижуватися на тлі перенесеного інфаркту міокарда. З практики відомо, що при серцевому нападі відбувається різкий стрибок артеріального тиску, після чого його показники стають нормальними або гранично низькими.

Читайте також: Перша допомога при тиск 160 на 110

артеріальний тиск при вагітності

Під час виношування дитини у жінки спостерігається підвищення артеріального тиску від 10 до 30 мм рт. ст. Даний факт пояснюється посиленим кровообігом в місці плаценти, що є розгалуженою мережею кровоносних судин.

Зниження тиску у майбутньої матері до описуваних показників 120/70 не завжди повинно викликати тривогу. Допомога кваліфікованого фахівця знадобиться в разі, якщо подібна зміна кров’яного тиску викликає специфічні симптоми, не властиві для вагітності. Якщо ж АТ 120 на 70 мм рт. ст. не турбує жінку негативними проявами, не варто панікувати.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?

Необхідність в лікуванні

Незначна зміна показників кров’яного тиску, що негативно позначається на здоров’ї людини, може бути викликано неврозами, стресовими ситуаціями, метеозалежність. В результаті настає брадикардія / тахікардія, з’являється головний біль.

Лікування в такій ситуації полягає спочатку в нормалізації роботи нервової системи, оскільки найчастіше АТ змінюється на тлі неврологічних розладів. У таких випадках доктором стандартно призначаються:

 1. Вітаміни, що входять до групи В. Вони сприяють зміцненню нервової системи, підтримують тонус судин. При невеликих коливаннях кров’яного тиску необхідно щорічно приймати ці препарати з метою профілактики хвороб судин і серця.
 2. Седативні засоби також призначаються фахівцями, якщо пацієнт скаржиться на незначні перепади артеріального тиску. До таких належать краплі Корвалол, спиртові настоянки на основі півонії або валеріани. Їх прийом рекомендований перед нічним відпочинком в строгому дозуванні, зазначеної лікарем. Додатково варто приймати загальнозміцнюючі медикаменти для ЦНС (Гліцин).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому з'явилася родимка в оці і що це означає? Відповіді на хвилюючі питання

Незайвим стане паралельний прийом препаратів, що містять магній, які нормалізують функцію нервової системи і знижують негативний вплив стресів. Для профілактики патологій судин підійдуть таблетки Аскорутин (діюча речовина — рутин, аскорбінова кислота).

Важливо! Лікувати АТ 120/70 не рекомендується за допомогою гіпотензивних медикаментів, оскільки воно не є надмірно високим. Показані прогулянки на свіжому повітрі, регулярний прийом мікроелементів і вітамінів.

Обов’язковою умовою є перегляд харчування. Так, в раціоні повинні бути присутніми корисні продукти. Людина зі зміною АТ повинен повністю відмовитися від жирної їжі, насиченою холестерину, від смажених, копчених страв. Показані регулярні заняття легкими видами спорту, дихальна гімнастика.

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?
Окреслені заходи при тиску 120 на 70 є скоріше профілактичними, а не лікувальними. Дані показники не є небезпечну патологію, скоріше, це тимчасове відхилення від норми під дією факторів, що підлягають усуненню (стреси, емоційні зриви).

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Синусовааритмія у дітей: що це таке і що робити?

Undershmidtther

Як болить серце при остеохондрозі і які симптоми?

Murcia

При якому тиску приймати Индапамид?

Serega

Причини дитячого інсульту: симптоми, ознаки та наслідки для головного мозку

Andrey

Особливості АТ у підлітків: причини юнацької гіпертонії і гіпотонії, симптоми, лікування і профілактика

Axel

Причини падіння тиску у людини: симптоми і лікування

Undershmidtther

Виникнення гіпертонії у жінок: причини і лікування

Pasha

Симптоми і лікування хвороб судин

Maxim

Вікові стандарти артеріального тиску в дитячому віці

Lamaxima

Залишити коментар