Лікування

Хвороба Хаглунд — причини, симптоми, діагностика та лікування

Хвороба Хаглунд - причини, симптоми, діагностика та лікування

Причини захворювання і його небезпека

Існує ряд причин виникнення хвороби Хаглунд:

 • Спадкова схильність, що характеризується зменшенням еластичності ахіллового сухожилля.
 • Носіння тісного взуття з жорстким задником або на високих підборах, що сприяють постійній микротравматизации п’яткової бугра.
 • Аномалії розвитку ахіллового сухожилля (вкорочення, роздвоєння).
 • Високий звід стопи.
 • варусна відхилення п’яткової кістки.
 • Хронічний бурсит ретрокальканіальной сумки а хіллова сухожилля.
 • Ревматоїдний артрит.
 • Вальгусна деформація стопи.

При тривалій травматизації сухожилля розвивається запальний процес, в який втягується заднепяточний бугор і, у відповідь на роздратування, формується патологічний хрящ. Внаслідок цього ще більше зростає тиск на сумку і ахіллове сухожилля, збільшується запальна реакція, біль, набряк.

Небезпека захворювання полягає в тому, що тривалий час існує кісткове розростання призводить до утруднення розгинання і згинання в області гомілковостопного суглоба, необоротної деформації стопи, виникненню кульгавості, порушення постави і роботи внутрішніх органів.

Клінічні прояви

Тривалий час хвороба Хаглунд клінічно себе ніяк не проявляє. Згодом пацієнт відзначає «шишку на п’яті», яка не завдає ніякого дискомфорту, функція стопи не порушена, можливі труднощі з підбором взуття. Зі збільшенням пяточного екзостоз з’являються специфічні клінічні ознаки захворювання:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Хворобливість при ходьбі в області прикріплення ахіллового сухожилля до п’яткової бугра, що є причиною кульгавості.
 • Набряклість і почервоніння в нижній третині гомілковостопного суглоба.
 • «Шишка» на задній поверхні п’яти твердої консистенції, нерухома, спаяна з оточуючими тканинами.
 • Ознаки інтоксикаційного синдрому — підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, слабкість, відсутність апетиту, швидка стомлюваність сть.

Хвороба Хаглунд - причини, симптоми, діагностика та лікування

Діагностика Хаглунд

Діагноз встановлюється на підставі анамнезу захворювання, об’єктивного обстеження та інструментальних методів дослідження.

Завдяки анамнезу захворювання можна диференціювати деформацію Хаглунд від системних захворювань суглобів, запальних уражень інфекційної природи. Тривале початок захворювання, збереження функцій стопи, відсутність поразок інших органів і систем свідчить на користь хвороби Хаглунд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефективне лікування кісти Бейкера в домашніх умовах

Об’єктивно визначається твердий кістковий екзостоз, при пальпації болючий, нерухомий. Шкірні покриви над ним гіперемована, гарячі, визначається набряклість і болючість при опорі на уражену кінцівку. Температура тіла пацієнта може бути нормальною або незначно підвищуватися.

Інструментальні методи дослідження:

 1. Рентгенографія гомілковостопного суглоба і п’яткової кістки в двох стандартних проекціях. Візуалізується характерне кісткове розростання на задній поверхні п’яткової кістки. Трикутник Кегера згладжений за рахунок хронічного бурситу. Потовщена тінь ахіллового сухожилля.
 2. Комп’ютерна томографія. Виступає додатковим методом дослідження при неясній рентгенографічною картини.
 3. Сонографія стопи. Визначаються ознаки тендинита ахіллового сухожилля, бурситу і деформації п’яткової кістки.
 4. Магнітно-резонансна томографія. Даний метод дозволяє оцінити стан мягкостних структур — товщину і ступінь пошкодження ахіллового сухожилля, стан суглобової капсули гомілковостопного суглоба, спаяність відсталого розростання з навколишніми тканинами, наявність запальних і дегенеративно-дистрофічних процесів.

Хвороба Хаглунд - причини, симптоми, діагностика та лікування

Лікування

Лікування при деформаціях Хаглунд може бути консервативним або оперативним. Тактика лікування визначається індивідуально в залежності від клінічних проявів і ступеня деформації п’яткової кістки.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Консервативне лікування

Метою консервативного лікування є зменшення запального процесу, купірування больового синдрому і відновлення функції кінцівки. Орієнтовна схема терапії:

 • Нестероїдні протизапальні засоби — Мелоксикам, Пироксикам, Вольтарен, Німесулід в таблетованій формі або місцево у вигляді гелів та мазей.
 • Системні глюкокортикостероїди — Дипроспан, дексометазон, вводяться в область ретроахіллярной сумки в комбінації з Маркаін. Заборонено вводити дані препарати в область сухожилля, через підвищений ризик розвитку некрозу волокон сухожилля.
 • Кріотерапія — досить ефективний метод, що дозволяє усунути набряк і зменшити больовий синдром.
 • Застосування ортеза гомілковостопного суглоба, що обмежує рух.
 • Фізіотерапевтичне лікування — магнітотерапія, УВЧ, електрофорез з гідрокортезоном.
 • При відсутності ефекту названої вище терапії рекомендується носіння гіпсової пов’язки до повного зникнення больового синдрому .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Спондильоз попереково - крижового відділу хребта: причини, симптоми і лікування

Оперативне лікування

Хірургічне лікування деформації застосовується при відсутності ефективності консервативного лікування.

Класичний метод видалення остеофита проводиться таким чином: через доступ відсуває ся досередини ахіллове сухожилля, а кісткове розростання ретельно видаляється осциляторних пилкою. Щоб уникнути рецидивів січуть слизова сумка, краї рани зіставляються і вшиваються пошарово.

Ендоскопічний метод. По обидва боки від ахіллового сухожилля виробляються точкові розрізи і вводяться троакари. За допомогою абблятора і Шеера видаляється ретроахіллярная бурса і шар переоста, далі артроскопічним буром січуть деформація. Мінус даного методу — неможливість оцінити обсяг резекції деформації.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Хвороба Хаглунд - причини, симптоми, діагностика та лікування

Профілактика

Специфічною профілактики хвороби Хаглунд не існує. Неспецифічна профілактика полягає в носінні індивідуальних ортопедичних устілок, виборі взуття з м’яким задником на підборах не більше 4 см, корекції ваги. Фізичне навантаження має бути дозованою, що не викликає дискомфорт.

Наслідки і ускладнення

Найчастіше ускладнення хвороби Хаглунд — розрив ахіллового сухожилля, що вимагає тривалого лікування і реабілітації. При відсутності лікування порушується рухова функція нижньої кінцівки, що призводить до інвалідності.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Аплікатор Ляпко: що це, інструкція і застосування

Coolio

Пункція плечового суглоба: показання та техніка проведення

Maxim

Клініки ендопротезування суглобів: чи можна отримати операцію безкоштовно?

Undershmidtther

Артроз міжхребцевих суглобів: причини, симптоми і лікування

Maxim

Народні засоби лікування деформуючого артрозу колінного суглоба

Undershmidtther

Яке лікування допоможе при запаленні сухожиль колінного суглоба?

Scooby

Посттравматичний артроз: причини, діагностика та методи лікування

Sasha

Види мазей для ефективного лікування шийного хондроза: список кращих

Marina

Артроз плюснефалангових суглобів стоп: симптоми і лікування

Coolio

Залишити коментар