Серце

Які симптоми при інсульті у жінок

Які симптоми при інсульті у жінок

Причини інсульту

Інсульт виникає на тлі порушення процесу циркуляції крові в конкретних судинах головного мозку, що призводить до крововиливу або закупорювання артерій. Блокування судин найчастіше виникає внаслідок таких захворювань, як тромбоз або емболія. Так само, існує ряд чинників, здатних спровокувати виникнення крововиливу у жінок. До них відносяться:

 • підвищений артеріальний тиск (гіпертонічна хвороба).
 • захворювання крові (недокрів’я, порушення згортання).
 • похилий вік.
 • відхилення з боку нервової системи (стрес, невроз, депресія).
 • вроджені порушення структури стінок артерій.
 • захворювання інфекційного характеру.
 • підвищена фізична активність (або навпаки, повна її відсутність).
 • порушення з боку ендокринної системи (ожиріння, цукровий діабет).
 • високий рівень гормонів естрогенів (на тлі гормональної терапії).
 • гіпертрофія лівого шлуночка.
 • черепно-мозкові травми.
 • зловживання тютюнової та алкогольної продукції.
 • вченими доведено, що вагітність і оральні протизаплідні препарати — ще одні неспецифічні фактори, здатні спровокувати порушення мозкового кровообігу у молодих дівчат.

Важливо! Одночасне вживання протизаплідних засобів і сигарет підвищує ризик виникнення інсульту на 25%.

Які симптоми при інсульті у жінок
Вкажіть свій тиск

130
/
100

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Йде поіскНе най деноПоказать

Типові і нетипові ознаки інсульту

Згідно зі статистичними даними, жінки схильні до виникнення інсульту набагато більше, ніж чоловіки. Це пов’язано з більш низькою стресостійкість і більш високою емоційністю. В цілому, у чоловіків і жінок ознаки крововиливу схожі, відмінність полягає в частій появі у жінок не типових симптомів. Перші ознаки передінсультному стані не складно розпізнати, інсульту передує значне погіршення загального стану. Найбільш характерні такі ознаки:

 • всі симптоми порушення кровопостачання. До них відносяться: запаморочення, погіршення органів зору та слуху, сильний головний біль.
 • порушення вестибулярного апарату.
 • порушення моторики, втрата координації рухів (часті падіння, нестійкість під час ходьби).
 • оніміння кінцівок (рук і ніг) або ширяв половини тіла.
 • слабкість в м’язах.
 • зниження працездатності, загальна слабкість.

Можуть спостерігатися відразу всі симптоми або тільки частину. В цілому, клінічна картина у жінок більш яскраво виражена, ніж у чоловіків. Відзначено, що у жінок можуть з’являтися і нетипові ознаки наближення інсульту. Розглянемо ряд нетипових ознак:

 • повна втрата орієнтації в просторі.
 • виникнення больових відчуттів в області грудей і серця.
 • симптоми аритмії (порушення серцевого ритму , поява задишки).
 • хворобливі відчуття, що поширюються по обличчю і тілу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування остеоартрозу хребта і периферичних суглобів

Читайте також: Лакунарний інсульт: відновлення після хвороби і наслідки для життя

Які симптоми при інсульті у жінок

Ознаки мікроінсульту

Мікроінсульт є порушенням кровообігу, при якому уражаються тільки дрібні судини головного м озга. Ознаки мікроінсульту схожі зі звичайним інсультом, з тією різницею, що кровообіг швидко відновлюється і протягом 1-3 хвилин симптоми зникають. Не дивлячись на швидкий відступ симптомів, після мікроінсульту важливо звернутися до лікаря. Оскільки він є передвісником інсульту. Для того щоб напевно розпізнати предінсульт у жінки, необхідно зробити 3 речі:

 1. Попросити посміхнутися. Несиметрична посмішка або її повна відсутність говорить про початковому розвитку недуги. При цьому мова може бути викривленим і перебувати збоку, а не по центру ротової порожнини.
 2. Попросити заговорити. У передінсультному стані людина з працею зможе сказати будь-яке просте словосполучення.
 3. Попросити підняти руки. Порушення кровообігу частково вражає тулуб, тому хворий не зможе підняти обі руки до кінця.

Рада! Навіть якщо мікроінсульт не нанесено видимі відбитки на здоров’я, важливо звернутися до фахівцеві для проходження діагностики, щоб уникнути розвитку серйозного інсульту.

Типи інсультів

Існує медична класифікація інсульту за механізмом його виникнення. Всі типи інсультів несуть загрозу для здоров’я людини, тому при перших ознаках важливо відразу ж викликати невідкладну допомогу. Чим швидше хворому буде надана медична допомога, тим вище шанси на благополучний результат. Розглянемо докладніше, які бувають інсульти:
Тип інсульту Опис ІшеміческійДанний вид зустрічається найбільш часто (більше 70% випадків), в групу ризику входять люди старше 50 років, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Часто виникає внаслідок утворення атеротромботичним бляшки. Такий вид інсульту робить негативний вплив на рухові функції людини. При відсутності своєчасної терапії у хворого може пропасти мова і погіршитися зреніе.ГеморрагіческійТакой інсульт зустрічається значно рідше, ніж ішемічний, але при цьому найбільш небезпечний. Він викликаний крововиливом: кровоносні судини розриваються через утворення тромбів. Буває двох видів: внутрішньомозкової і субарахноїдальний. Перший може виникнути на тлі гіпертонії або захворювань крові в будь-якому віці. Другий розвивається внаслідок зловживання алкоголем і тютюном, здійсненні підвищених фізичних навантажень. Такий тип виникає переважно у людей молодого віку. Часто постраждалі від геморагічного інсульту впадають в кому або стають інвалідами на все жізнь.Транзіторная ішемічна атака (ТІА) Вона характеризується тимчасової блокуванням припливу крові до мозку, в середньому, триває близько 3 хвилин. Такий мікроінсульт є попередженням виникнення більш важких наслідків, тому його не можна залишати без уваги.

Які симптоми при інсульті у жінок

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони: причини, симптоми, лікування

Перша допомога при інсульті

При появі характерних ознак інсульту, необхідно терміново викликати швидку допомогу. Чим раніше приїде медична допомога, тим вище ймовірність на позитивний результат. В очікуванні допомоги важливо стежити за станом постраждалого. До появи медичних працівників рекомендують вживати таких заходів:

Читайте також: Найефективніші лікарські препарати при інсульті

 1. Постаратися заспокоїти хворого, знервовані і неспокійні стану тільки підсилюють порушення кровообігу головного мозку.
 2. Якщо хворий скаржиться на труднощі з диханням і больові відчуття в області грудей, треба позбавити його від тісного одягу і інших давили елементів.
 3. Забезпечити людині напівсидячи або лежаче положення тулуба, щоб голова при цьому распол агалась на невеликому підвищенні.
 4. Якщо напад інсульту трапився в приміщенні, необхідно відкрити вікна, щоб в кімнаті було свіже повітря.
 5. Якщо хворий втратив свідомість, стежте за положенням його голови (необхідно повернути її набік), оскільки можлива жвава нудота і блювота. Так само, важливо дивитися, чи не запав язик, при необхідності його витягають назовні.
 6. Якщо хворий страждає на гіпертонічну хворобу, по можливості слід поміряти йому артеріальний тиск. У тому випадку, якщо воно виявиться підвищеним, можна дати ліки для зниження, яке раніше виписував лікар.

Важливо! Правильно надана перша допомога може допомогти уникнути летального результату.

Які симптоми при інсульті у жінок

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Наслідки інсульту

Після інсульту важливо ретельно стежити за станом здоров’я, щоб уникнути повторів. Залежно від типу інсульту, його гостроти і того, яку частину мозку він торкнувся, безпосередньо залежать наслідки. Так, у разі, геморагічного інсульту більше 70% пацієнтів стають інвалідами. Можливі такі негативні наслідки:

 • зниження розумових здібностей.
 • параліч тіла (або часткова обездвиженность).
 • психічні відхилення.
 • втрата чутливості.
 • відсутність контролю сечовипускання.
 • утруднення ковтання.
 • погіршення слуху і зору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Відкладення солей в суглобах: що це, причини, симптоми і лікування

Багато з вищевказаних порушень піддаються коригуванню (особливо, якщо потерпілі молоді жінки). При наданні якісної реабілітаційної допомоги, стан пацієнта значно покращиться. Наприклад, при порушенні мовної функції необхідні заняття з логопедом, а при проблемах емоційного характеру рекомендується відвідувати психолога. Відновлювальний період у всіх протікає по-різному, деяким пацієнтам достатньо кілька тижнів, а деяким кілька років.

Які симптоми при інсульті у жінок

Профілактика інсульту

Найбільш часто в реабілітаційний період до медикаментозної терапії пацієнту призначають комплекс лікувально-фізкультурних вправ. Вони дозволять людині навчитися заново твердо стояти на ногах, утримуючи рівновагу. Додатково можливе використання спеціальних тренажерів, які дозволяють відновити функції рук і ніг. Заняття на них можна здійснювати в домашніх умовах. Якщо після інсульту, людина паралізований і не здатний самостійно встати, призначають сеанси масажиста, який буде розробляти рухливість кінцівок.
До лікування інсульту слід підходити з обережністю, їм повинен займатися сертифікований лікар . Самолікування може тільки погіршити стан . Інфаркт міокарда вважається головною причиною загибелі у пацієнтів після інсульту . Для того щоб його уникнути необхідно дотримуватися профілактичні заходи , призначені лікарем . Порушення мозкового кровообігу — серйозне захворювання . Важливо знати про всі ознаки інсульту у жінок , щоб зуміти надати своєчасну допомогу і запобігти незворотні наслідки .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Рекомендації по догляду за хворим після інсульту в домашніх умовах

Undershmidtther

Чи можна перенести інфаркт на ногах і не помітити?

Alfonso

Кращі препарати від підвищеного тиску для літніх людей

Bobby

Що таке церебральний атеросклероз, і як його лікувати

Alex

Причини артеріального тиску 100 на 90

Maria

Життя з серцевим пороком: вродженим або придбаним

Dmitry

Чим викликана тремтіння в тілі і сильне серцебиття?

Lamaxima

Препарати від серцевої аритмії і тахікардії

Bobby

Як приймати Метопролол і які існують аналоги?

Dmitry

Залишити коментар