Серце

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?
В нормі нижня (діастолічний) АТ зазвичай визначається від 70 до 90. Показник тиску 60 вважається низьким.

При цьому страждає фільтраційна здатність нирок, тобто зменшується кількість утворюється сечі. При діастолічного АТ 50 мм і нижче нирковий фільтр і зовсім не може функціонувати. Це означає, що власні шлаки, вступаючи назад в кров, викликають самоотруєння організму.

Важливо! На етапі діагностики причини низького показника основне значення лікарі надають пульсовому тиску.

Якщо ПД постійну високу, це говорить про патологію серця або судин.

В літньому віці зниження діастолічного та підвищення систолічного тиску відбувається при вікових змінах судин, які втрачають еластичність. Артерії і вени стають жорсткими, судинний тонус знижений. Ці порушення носять первинне походження.

Вторинні причини зниження діастолічного АТ

Тиск 130/60 спостерігається також при вторинних змінах, причиною яких є захворювання серця і судин:

 • недостатність мітрального клапана.
 • важка форма анемії.
 • тиреотоксикоз.
 • артеріовенозні фістули.
 • ниркова недостатність.
 • аортит ревматоїдний і іншого походження.
 • коарктация аорти.
 • вроджений порок серця.
 • бактеріальнийендокардит вражає не тільки внутрішню з Тенков серця, а й клапани, що призводить до формування вади аортального клапана.
 • аневризма аорти.
 • вегето-судинна дистонія.

Читайте також: низький тиск 80 на 40: причини і небезпеки

причини низького діастолічного тиску розрізняються за походженням і часом прояву. Ревматизм зазвичай починається в молоді роки, але ознаки пороку серця виявляють себе через багато років.

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Недостатність або стеноз гирла аорти

Основний винуватець зниження діастолічного тиску — це наслідок ревматизму — аортальний порок. У більшості людей ревматизм асоціюється з болем у суглобах. Насправді ж ця хвороба «лиже суглоби, а кусає серце». Інакше кажучи, при ревматизмі страждають не стільки ноги, скільки клапани серця. Здебільшого розвивається мітральний порок.

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?
Нерідко розвивається і аортальна недостатність, і стеноз гирла аорти, які в 50% випадків поєднуються між собою. Суть в тому, що під час діастоли клапан аорти не в змозі повністю закритися. В результаті частина крові спрямовується назад в лівий шлуночок (регургітація). Згодом він змушений збільшувати масу, щоб виштовхнути зайвий обсяг крові в аорту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Болить поперек під час сидіння: причини, ніж це небезпечно і що робити

Важливо! У той час як серце відчуває перевантаження, периферичні артерії не в змозі наповнитися кров’ю через зворотного відтоку. В результаті в них знижується тиск.

Ця проблема багато років залишається непоміченою, тому що серце пристосовується до навантажень, збільшуючи частоту скорочень або силу серцевого м’яза. Але рано чи пізно компенсаторні можливості вичерпуються.

З’являються ранні ознаки пороку — відчуття пульсації у всьому тілі. Людина може порахувати пульс без обмацування на зап’ясті — просто дивлячись на годинник. Далі починаються напади тахікардії, болю в грудях і зниження діастолічного тиску, часом його важко визначити. При цьому систолічний тиск підвищується.

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?
Медикаментозна терапія не приносить полегшення. Вихід зі становища — протезування аортального клапана.

Аортит

Причиною запалення аорти є різні захворювання — сифіліс, туберкульоз або стрептококова інфекція. Вони призводять до розширення аорти. При запаленні грудного відділу з’являються болі на рівні серця з іррадіацією в лопатки, шию, потилицю. На відміну від стенокардії, вони не знімається нітрогліцерином.

Якщо запалюється черевна частина аорти, періодично виникають болі в животі і нижній частині спини. Крім цього, у хворих трапляється непритомність, запаморочення, підвищення температури тіла.

Аортит неінфекційного характеру зустрічається при алергічному васкуліті, аутоімунних захворюваннях. Так званий юнацький аортит розвивається у молодих дівчат.

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?
Хвороба розвивається при колагенозах, спондилоартриті, ревматизмі, облітеруючому тромбангіїті. Діагностикою аортита займаються лікарі різного профілю — фтизіатри, ревматологи, пульмонологи, травматологи.

До речі! Основна ознака аортита — несиметричний пульс на руках. Він може пропадати на одній стороні, при цьому підвищується систолічний і знижується діастолічний тиск.

Анемія

У людей, які страждають зниженим тиском, нерідко виявляють анемію. Найчастіші причини захворювання — дефіцит заліза, фолієвої кислоти і вітаміну B1.

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?
Захворювання розрізняються між собою за походженням:

 • Постгеморагічна анемія виникає при рясної втрати під час менструації, шлунковому кровотечі або онкологічному захворюванні .
 • Гемолітична анемія розвивається через підвищений руйнування еритроцитів.
 • Група захворювань, викликаних недостатнім утворенням елементів крові — заліза, вітаміну B 12, B 1, фолієвої кислоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хрускіт в тазостегновому суглобі: причини, ніж це небезпечно і що робити

При хронічній анемії відзначається зниження обох показників тиску, а також оніміння рук і ніг. У крові зменшено кількості еритроцитів, знижений гемоглобін. Спостерігаються загальні ознаки хвороби — випадання волосся, ламкість нігтів.

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?

Артеріовенозні свищі

Вроджені артеріовенозні свищі формуються в результаті збереження ембріональних судин, що не перетворилися в артерії і вени. Придбані сполучення між цими судинами виникають в таких випадках:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • після проникаючих поранень або тупих травм.
 • шкірні свищі при дерматитах.
 • цироз печінки.
 • хвороба Педжета.

Читайте також: Тиск 140 на 100 — що означає і чи небезпечно?

Патологічні соустя між артеріями і венами призводять до передчасного скидання артеріальної крові у венозну систему. Рідина надходить у вени під тиском, а значить, викликає їх розширення і набряк. З боку серця відзначаються скачки тиску.

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?

небезпечно АТ 130/60

Тільки в рідкісних випадках ці цифри вважаються варіантом норми. Якщо людина не обстежувався з приводу зниження діастолічного тиску, стан може бути небезпечним.

Збільшена різниця між верхнім і нижнім показником тиску з великою ймовірністю говорить про патологію серця або судин. Значить, людина може втратити свідомість, вдаритися головою. Важка патологія призводить до інсульту, раптової смерті через аневризми судин мозку. До обстеження не варто піддаватися важких фізичних навантажень.

Що робити при АД 130/60

При цих показниках тиску рекомендується надавати значення своїх відчуттів, особливо після маршу по сходах. Якщо людина обстежувався, а патологія не визначена, можна не турбуватися. Треба лише спостерігати за параметрами тиску, а при появі незнайомих відчуттів знову відвідати лікаря.

Увага! Будь-які лікарські препарати приймати самостійно заборонено, тому що причини зовсім різні, а єдиного рішення немає.

Таблетки для підвищення діастолічного тиску підвищать і систолічний показник. Перш за все, потрібно звернутися до кардіолога і зробити кардіограму. Наступні ознаки можуть свідчити про патологічний зниженні АТ:

 • якщо часто болить голова.
 • з’являються запаморочення.
 • темніє в очах при вставанні з ліжка.
 • непритомність.
 • пітливість.
 • шум у вухах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шийний остеохондроз і артеріальний тиск - чи є взаємозв'язок?

Лікар після фізикального обстеження при підозрі на судинну патологію може призначити комп’ютерну аортографію, ультразвукове дослідження (УЗД), аналізи крові і сечі. Можливо, знадобиться консультація ендокринолога, невролога, кардіохірурга, нефролога.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?
Літнім людям рекомендується регулярно відвідувати кардіолога, приймати призначені лікарем ліки, правильно харчуватися. Активний спосіб життя покращує кровообіг, регулює тиск.

АТ 130/60 у вагітних

Такі параметри тиску іноді визначаються при вагітності. Вони розцінюються як варіант норми. Пульсовий тиск підвищується через плаценти, площа якої є венозно-артеріальну фістулу.

Якщо жінка відчуває себе добре, зниження діастолічного АТ не викликає занепокоєння. У сумнівних випадках гінеколог може призначити доплерографію судин, щоб з’ясувати причину відхилення або переконатися, що плід отримує необхідне харчування, не страждає від гіпоксії.

АТ 130/60 у спортсменів

Кілька завищене пульсовий тиск відзначається у професійних спортсменів. Серце і судини через постійні навантажень зазнають змін:

 • збільшується сила і скорочувальна здатність серцевого м’яза.
 • формуються нові судини, що забезпечують харчування міокарду.
 • збільшується маса серцевого м’яза, формуючи спортивну гіпертрофію міокарда.
 • зменшується частота серцебиття за рахунок збільшення викиду крові за кожне скорочення.

Важливо! В результаті змін пульс у спортсменів може бути 50 і навіть 40.

Показники тиску, рівні 130 на 60, обумовлені зниженням сосудіс ого тонусу через ослаблення впливу симпатичної нервової системи.

Під впливом регулярних тренувань серцевий м’яз гіпертрофується у лижників , бігунів , плавців , тобто при тих видах спорту , які вимагають фізичної витривалості .

Артеріальний тиск 130 на 60, чи небезпечно це?
АТ 130/60 буває як варіант норми у вагітних або спортсменів . У всіх інших випадках говорить про тієї чи іншої патології . Не ігноруйте такі показники , а відвідайте кардіолога навіть в тому випадку , якщо відчуваєте себе добре . Головне , щоб не було пізно . Якщо хвороба є , а протікає приховано , рано чи пізно вона проявить себе .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Препарат від тиску Арифон: інструкція із застосування і побічні ефекти

Alfonso

Чи належить група по інвалідності при гіпертонії?

Bobby

Що робити, якщо тиск знижений 100/70 і болить голова?

Dmitry

Тривалість життя після інфаркту: прогноз для життя чоловіків і жінок

Alex

Відновлення після інсульту: скільки триває період реабілітації

Maxim

Пароксизм миготливої аритмії: ознаки і прояв

Maria

Найефективніші лікарські препарати при інсульті

Lamaxima

Хвороби серця: симптоми та рекомендації

Andrey

Лакунарний інсульт: відновлення після хвороби і наслідки для життя

Megusta

Залишити коментар