Діагностика

Рентген ліктьового суглоба: показання та як проводиться

Рентген ліктьового суглоба: показання та як проводиться

Протипоказання

Будь-яка медична маніпуляція з собою несе певну шкоду для організму людини. Рентгенографія, також не виняток. Діти більш чутливі до радіації і піддаються більшому ризику.

Основне обмеження вік дітей. Теоретично рентгенівські знімки дозволяється робити від 14 років.

При необхідності рентген роблять навіть для новонароджених, але за допомогою цього спеціального засобу захисту покривають всі частини, крім обследуемой області. Діти по старше віком повинні завжди закривати грудну клітку, шлунок і тазову область захисним фартухом. Захищати від іонізуючого випромінювання також необхідно щитовидну залозу і області очей.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Рентген вагітній жінці можна робити тільки за суворими показаннями, з обов’язковим попередженням лікаря, при цьому у всіх випадках рентгенографії слід використовувати захисний фартух, щоб зменшити негативний вплив радіоактивного випромінювання на плід .

Хоча це може зайняти 15 хвилин або довше від початку до кінця, фактичний час впливу радіації надзвичайно короткий, часто менш секунди.

Підготовка до процедури

Рентгенологічне обстеження — один з найпростіших методів діагностики. Досить зняти одяг, прикраси або металеві предмети, які можуть перешкодити зображенню.

Як проводиться?

Процедуру виконує лікар-лаборант відділу радіології. На початковому етапі буде запропоновано увійти в спеціальну кімнату, де робиться рентген, в якій, швидше за все, будуть стіл і великий рентгенівський апарат.

Якщо пацієнт знаходиться в лікарні і не може бути доставлений у відділення радіології, портативний рентгенівський апарат доставляється і береться знімок в стаціонарі (на ліжка пацієнта). Портативні рентгенівські знімки іноді використовуються у відділеннях невідкладної допомоги, відділеннях інтенсивної терапії і операційних.

Технік встановить лікоть пацієнта на стіл і пускає в хід машину. Зазвичай беруться 3 рентгенівські знімки:

  1. Зі спини.
  2. З боку.
  3. Під кутом.

Тому технік повернеться до хворого, щоб перемістити руку для кожної пози. У рідкісних випадках може знадобитися інший вид проекцій. Іноді лікарі також запитують рентген протилежної ліктя для порівняння.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікувальна фізкультура при артриті колінного суглоба

В деяких випадках дослідження необхідно провести під іншим видом проекцій, коли добре видно задня частина плечової кістки і лікоть (осьова проекція).

Дітям старшого віку буде запропоновано залишатися нерухомими протягом декількох секунд, немовлятам може знадобитися певне обмеження.

Рентген ліктьового суглоба: показання та як проводиться Перелом ліктьового відростка

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Інтерпретація рентгенівського зображення здійснюється радіологом (лікарем, спеціально підготовлені ний до читання та інтерпретації рентгенівських знімків), який аналізує або зчитує рентгенівське зображення і готує звіт про результати. Далі він відправить звіт лікаря, який обговорить результати з пацієнтом і пояснить, що вони означають.

Рентген ліктьового суглоба: показання та як проводиться

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ревматоїдний фактор: що це таке, норма, причини відхилень

Serega

Підготовка і проведення МРТ кульшового суглоба

Coolio

Біль в кисті руки при згинанні

Pasha

Болі в п’яті

Maxim

Рентген тазостегнових суглобів: підготовка і проведення

Megusta

Тягне біль під коліном

Murcia

МРТ стопи

Axel

Біль при згинанні пальців рук

Alex

УЗД кульшових суглобів: що показує і як проводиться

Alfonso

Залишити коментар