Серце

Що робити при тиску 170 на 100?

Що робити при тиску 170 на 100?
Факторами ризику розвитку АГ вважаються:

 1. Куріння.
 2. Вживання спиртними напоями.
 3. Порушена толерантність до вуглеводів або цукровий діабет.
 4. Ожиріння, метаболічний синдром.
 5. Високий рівень холестерину і атерогенних ліпопротеїдів у крові.
 6. Обтяжена спадковість.
 7. Хвороби нирок.
 8. Патологія наднирників і щитовидної залози.

Це цікаво! Первинна, або ж идиопатическая гіпертонія, зустрічається найчастіше. І лише в невеликому відсотку випадків високий тиск є наслідком сторонньої патології.

Що робити при тиску 170 на 100?
Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Механізм розвитку АГ і її вплив на організм

Основні причини гіпертонії — порушення процесів нейроендокринної регуляції судинного тонусу. Важливе місце займає спадкова схильність до розвитку подібного дисбалансу. У пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертонію, спостерігається зростання активності гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової, ренінангіотензинової і инсулярной систем.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Що робити при тиску 170 на 100?
Внаслідок підвищеного кількості біологічно активних факторів зростає іонний струм кальцію всередину гладком’язових клітин судинної стінки, в внаслідок чого зростає їх скорочувальної потенціал. Так, у людей, хворих на гіпертензію, підвищується секреція альдостерону, який, діючи на нирки, сприяє затримці в організмі натрію і рідини, приводячи до збільшення об’єму циркулюючої крові і тиску.

Важливу роль відіграє резистентність тканин до інсуліну — на її тлі виникає посилена реабсорбція натрію в нирках, яка тягне за собою зворотне захоплення води і підвищення ОЦК. Також вона викликає активацію симпатичних відділів центральної нервової системи, які стимулюють вазоконстрикцію. Разом зі зниженням чутливості до судинорозширювальну речовин призводить до розвитку тривалого і стійкого стану гіпертонії.

Це важливо! Саме тому при виявленні цукрового діабету і порушеної толерантності до вуглеводів пацієнту обов’язково потрібно виміряти артеріальний тиск .

Також вони стимулюють гіпертрофію і гіперплазію клітин. В результаті цього судини скорочуються, збільшується периферичний опір. Починаються процеси ремоделювання міокарда і м’язового шару судин — вони товщають, втрачають еластичність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якщо дитина сутулиться: що робити і до якого лікаря йти

Читайте також: Тиск 110 на 70 — це нормально чи ні?

Що робити при тиску 170 на 100?
Внаслідок цього зростає тиск крові на стінку судин, а також тиск наповнення в лівому шлуночку. Збільшена маса міокарда споживає більше кисню, тому одним з перших ускладнень артеріальної гіпертонії є ішемічна хвороба серця. При цьому тяжкість стану постійно прогресує, в організмі виникає патогенетичний «порочне коло».

Всі ці процеси призводять до того, що порушується систолічна і діастолічна функція серця, і розвивається серцева недостатність. Слідом за цим посилюються порушення церебральної, периферичної і коронарної гемодинаміки, що призводить до появи інсультів, інфарктів, ниркової недостатності. У літньої людини з тривалим стажем АГ може спостерігатися цілий комплекс ускладнень, який сильно ускладнює лікування, тому не варто відкладати лікування АГ «на потім».

Терапевтична тактика

Гіпертензія — серйозне захворювання, проте зневірятися не варто. Діагностика цієї патології досить проста, і навіть самостійне вимірювання тиску будинку або на роботі дозволить виявити її на ранніх етапах. Після цього бажано якомога швидше звернутися до лікарні. Завдяки цьому можна буде почати лікування на ранніх етапах, коли ще не встигли розвинутися виражені органічні зміни в судинах і периферичних тканинах.

Що робити при тиску 170 на 100?
Це означає, що знизити артеріальний тиск і знизити ризик ускладнень буде набагато легше. Як правило, для нормалізації тиску на перших стадіях потрібно лише змінити спосіб життя:

 • Знизити споживання алкоголю.
 • Відмовитися від куріння.
 • Зменшити кількість бистроусвояемих вуглеводів, зокрема цукру, в раціоні.
 • Контролювати рівень глюкози в крові.
 • Вести більш активний спосіб життя, ввести в розпорядок дня регулярні фізичні вправи.
 • Перейти на правильне і здорове харчування — відмовитися від жирної, смаженої, важкої їжі з великою кількістю солі, є більше зелені, каш і легких видів м’яса (індичка, курка, нежирні види риби, телятина).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якщо ниє і сильно болить поперек: причини, діагностика та що робити

Якщо подібні засоби не допомогли — тоді слід використовувати медикаментозне лікування. Але це не означає, що, прийнявши таблетки, можна забути про перерахованих вище правилах. Саме комбінація здорового способу життя та правильних ліків дозволить найкраще контролювати рівень артеріального тиску.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Важливо! Не можна збивати тиск так, як температуру. При високих вихідних цифрах АТ необхідно поступово збільшувати дозу ліків і плавно знижувати тиск до необхідних цифр.

Таблетки для лікування АГ, як правило, слід приймати вранці, але іноді, в разі важких і резистентних форм, застосовуються і інші схеми. Наприклад, частина ліків вживається вранці, частина — в обід і частина — безпосередньо перед сном. Нормальним вважається тиск в межах 120-130 на 60-80 мм рт. ст.

Читайте також: 10 порад, як підняти тиск 80 на 60

Що робити при тиску 170 на 100?
Однак, якщо спостерігається великий розрив між систолічним і діастолічним тиском, це теж може вказувати на наявність супутньої хвороби серцево-судинної системи. Висока діастолічний тиск, наприклад, 110 мм рт. ст., теж є показником тяжкості стану — така картина спостерігається при вираженій нирковій недостатності або ж сильному вазоспазме. Про подібні особливості гіпертонії слід обов’язково повідомити лікаря, адже йому необхідно знати повну картину перебігу хвороби.

Препарати для лікування АГ

За останні кілька десятків років цілий ряд препаратів пройшов повний цикл клінічних випробувань і з’явився на ринку. Всі вони є результатом тривалого вивчення причин і механізмів розвитку гіпертонії, а їх ефективність підтверджує правильність цих досліджень.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Для нормалізації артеріального тиску використовують препарати декількох основних груп:

 • Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту.
 • Блокатори рецепторів ангіотензину.
 • Бета-адреноблокатори.
 • Антагоністи кальцію.
 • Діуретики.

З їх допомогою вдається нормалізувати нервову та ендокринну регуляцію судинного тонусу, знизити активність вазоконстрікторних систем і навіть запобігти і сповільнити процеси ремоделювання міокарда і судинної стінки. Небажано самостійно купувати і приймати подібні ліки — всі вони мають певні правила прийому і повинні підбиратися індивідуально, після уважного огляду пацієнта і обстеження за допомогою інструментальних та лабораторних методів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Могильна кістка на руці: що це таке, причини і що робити

Що робити при тиску 170 на 100?
Тому при виявленні високого тиску слід звернутися до лікаря і пройти рекомендовані їм обстеження. Найчастіше пацієнтам роблять ЕКГ, УЗД серця і беруть клінічний і біохімічний аналіз крові і, при необхідності, сечі.

Артеріальна гіпертонія — поширена хвороба. Незважаючи на те, що давно відомо про ту небезпеку, яку вона представляє, багато пацієнтів не сприймають цю інформацію всерйоз і відкладають візит до лікарні і початок лікування. Навіть високий тиск, наприклад, 170 на 100, не турбує їх. Такий підхід до власного здоров’я може привести до тяжких наслідків в подальшому.

При цьому лікування АГ вже не представляє тієї труднощі, що раніше. Доступно безліч препаратів, які ефективно діють на основні патогенетичні механізми її виникнення і сприяють нормалізації стану. Таким чином, не слід лякатися, якщо різко піднявся тиск — це лише означає що потрібно піти в лікарню і пройти обстеження. На перших етапах навіть необов’язково приймати медикаменти — часом досить просто почати дотримуватися принципів здорового способу життя, щоб знизити тиск і убезпечити організм від ускладнень артеріальної гіпертонії.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Передінсультний стан: як розпізнати і запобігти інсульту

Lamaxima

Основні симптоми і ознаки інсульту

Undershmidtther

Що робити, якщо лопнула судина в оці: причини і лікування

Andrey

Пароксизм миготливої аритмії: ознаки і прояв

Maria

Вплив кави на судини головного мозку

Elena

Дієта і корисні продукти для лікування аритмії серця

Scooby

Знизити підвищений тиск при вагітності препаратами і народними засобами

Megusta

Особливості сердечного болю у жінок

Alfonso

Вплив таблеток від тиску на потенцію

Dmitry

Залишити коментар