Серце

Чи можна робити масаж при підвищеному тиску?

Чи можна робити масаж при підвищеному тиску?
Виконувати процедуру повинен виключно фахівець, який має відповідну освіту і практичний досвід. З гіпертонією можна лікуватися в сумнівних клініках, центрах, або на дому — наслідки такого лікування можуть бути непередбачуваними.

Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Протипоказання до масажу

Доктор-масажист після проходження курсу здатний істотно знизити цифри тиску у хворого. Лише в деяких випадках масаж може не принести результату. Наприклад, якщо гіпертонічна хвороба спровокована порушеннями кровообігу через патологію серця, яку можна усунути виключно хірургічним шляхом. В даному випадку процедура не зможе принести бажаних результатів.

Чи можна робити масаж при підвищеному тиску?
Також підвищений артеріальний тиск в деяких випадках може бути наслідком онкологічної патології — тут також необхідно для початку боротися з пухлиною, а вже показники тиску до нормальних значень після успішного лікування першопричини гіпертонії. Варто відзначити, що пацієнтам з раковим захворюванням лікарі відразу відмовляють в процедурі, оскільки він протипоказаний хворим на онкологію.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Важливо! Протипоказаннями до проведення масажу є і інші патології, а саме:

  • гіпертонічний криз (можна робити через деякий час після усунення самого кризу і його наслідків, але тільки після повного обстеження і дозволу лікаря).
  • гіпертонія третьої стадії.
  • захворювання системи крові, кровотворення, а також схильність до кровотеч.
  • венеричні за болевания.
  • загострення хронічних патологій.
  • хвороби на стадії декомпенсації.
  • туберкульоз.

Відносними протипоказаннями є розлади травлення, шкірні патології, гнійничкові захворювання, психічні розлади (депресивні стани і т.д.), гарячкові стану.

Читайте також: значення цифр при вимірюванні артеріального тиску

Масаж і АД: принцип взаємодії

Підтримання певного артеріального тиску і регуляція цього процесу — складний багатоступінчастий м еханізм, в результаті якого людина має певне співвідношення цифр тиску, тісно пов’язане з роботою серця. Сигнали до дії отримує судиноруховий центр, локалізований в довгастому мозку, в районі дна четвертого шлуночка. Надсилаються сигнали з різних частин тіла — розташованих як на його поверхні, так і безпосередньо в судинних областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шишка на шиї в області хребта ( ззаду ): причини появи і що робити

Завдяки знанням про ці процеси доктор за допомогою масажу може впливати на пресорні і депресорні відділи. В результаті цього у пацієнта розширюються кровоносні судини, а це в свою чергу призводить до зниження і нормалізації показників артеріального тиску. Масаж голови і шиї дає можливість поліпшити мозковий кровообіг, стабілізувати АТ в цій зоні. Це хороша профілактика для тих, у кого сидяча робота і хворі мало рухаються.

Чи можна робити масаж при підвищеному тиску?
Впливати на процеси регуляції артеріального тиску можна і за допомогою впливу на симпатичні частини вегетативної нервової системи. Вони розташовані в бічних рогах грудних хребців спинного мозку і також здатні впливати на тонус кровоносних судин.

Крім цього, величезну роль в проведенні процедури мають тактильні відчуття, адже шкіра людини забезпечена великою кількістю нервових закінчень. Вони сприймають інформацію ззовні і передають нервові імпульси з зони, що відповідають за напругу кровоносних судин. В результаті цього істотно знижується ядерний тонус в блукаючих нервах, і артеріальний тиск стабілізується.

Важливою є заспокійлива складова масажу, оскільки при порушенні центральної нервової системи тиск підвищується, а ось розслаблення, навпаки, сприяє падінню показників артеріального тиску, поліпшення стану здоров’я пацієнта.

Крім цього корисний масаж не тільки від гіпертонії — його рекомендують при головному болю, шумі у вухах, запаморочення, нудоти, зорових розладах. При правильному і систематичному виконанні курсу масажу процедура здатна істотно допомогти гіпертонікам і запобігти розвитку важких наслідків.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Методика виконання масажу

Перед кожним сеансом масажу доктор вимірює показники тиску. Якщо реєструється дуже високий тиск, сеанс переносять, а при стабільно підвищених показниках пацієнта можуть відправити на проходження додаткових діагностичних процедур.

Чи можна робити масаж при підвищеному тиску?
Якщо тиск піднявся в межах допустимих меж, то приступають до масажу. Тривалість одного сеансу — п’ятнадцять хвилин. У кожному конкретному випадку використовується індивідуальний підхід до методики виконання масажу. При підвищеному тиску деякі процедури викликають у пацієнтів надзвичайно неприємні відчуття, особливо чутлива паравертебральная зона. У цьому випадку можливі більш щадні техніки, зміна черговості і т.д.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якщо болить коліно вночі в стані спокою: причини і що робити

Читайте також: Як побороти нудоту при скачках тиску

Масаж комірцевої зони

Виконується масаж в положенні сидячи. Всі рухи максимально легкі і ніжні, оскільки при сильному впливі на цю зону пацієнти можуть навіть знепритомніти. Щоб розслабити область перед проведенням процедури, доктор рекомендує пацієнту зробити кілька обертальних рухів головою в сторони і вгору-вниз.

Чи можна робити масаж при підвищеному тиску?
Процедура починається з погладжування, яке поступово посилюється. Проводяться лінії через вух до лопаток, потім доктор проходить до шийних лімфовузлів і підключичної зоні. Поперемінно розтираються кути лопаток, при цьому лікарі щадять остисті відростки.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Глибокі погладжування мінімальні — проводиться всього кілька таких рухів в кінці кожного прийому. Потім лікар по спіралі проводить розтирання в зоні кутів лопаток, перетинаються надпліччя, і масаж закінчується легкими погладжуваннями.

Масаж паравертебральних областей

паравертебрального масаж проводиться наступним чином: пацієнтам розтирають зону від потиличної кістки до кутів лопаток. Потім спіралевіднимі рухами масажується та ж область, а потім паравертебральная зона розтирається подушечками пальців по кожній зі сторін.

Чи можна робити масаж при підвищеному тиску?
Навколо остистих відростків доктор обережно проходиться напівкруговими рухами, після чого знову повертається до потиличній зоні і прямолінійними рухами розтирає область до лопаток. В закінчення процедури паравертебральні зони продавлюються пальцями, а потім — погладжувати.

Рекомендації з масажу

Якщо у пацієнта є ознаки хронічної серцевої недостатності, то процедуру йому можна проводити тільки в першій і другій стадії (підтип А). Якщо підвищений тиск поєднується з ішемічною хворобою серця, то процедуру дозволено проводити тільки в тому випадку, якщо напад зник.

Масаж для зниження артеріального тиску проводиться курсами по десять-п’ятнадцять сеансів. У рік необхідно робити два або три сеанси — це допоможе уникнути таких ускладнень захворювання, як інсульт або інфаркт. Якщо ж такі ситуації вже трапилися, то в період реабілітації показаний масаж як засіб відновлення здоров’я хворого. Масажем при гіпертонії можна добитися відмінних результатів, якщо робити його у висококваліфікованого фахівця і не пропускати сеансів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Препарат Магнезія для зниження артеріального тиску

Maxim

Чи належить група інвалідності після інфаркту міокарда?

Maxim

Автоматичний тонометр Little Doctor: інструкція до апарату для вимірювання тиску

Pasha

Ефективні рецепти очищення судин в домашніх умовах

Axel

Артеріальний тиск 150 на 90: причини і способи знизити.

Maxim

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки

Bobby

Лопаються судини на ногах: причини і лікування

Maria

Вправи для відновлення мови після інсульту в домашніх умовах: логопедичні вправи

Murcia

Розумний браслет для вимірювання артеріального тиску і пульсу: огляд кращих

Axel

Залишити коментар