Діагностика

Аналізи на ревматоїдний артрит: види і як здавати

Аналізи на ревматоїдний артрит: види і як здавати

Під час розвитку хвороби в процес включаються неімунні механізми, службовці поштовхом до утворення паннуса — нової сполучної тканини.

Знову утворилися тканини проростають в хрящ, що провокує руйнацію кісток і суглобів . У цих місцях хворий відчуває сильний біль, поступово втрачає рухову функцію. Залучені в процес запалення м’язи, зв’язки і сухожилля.

Все це призводить до деформації суглобів, через що рухова функція кінцівок утруднена. Патологічний стан досить стрімко розвивається в разі відсутності лікування. Паралельно з цим з’являється амілоїдоз нирок та ниркова недостатність. Амілоїдоз починає розвиватися через великий вміст білка, що осідає на нирках, який і призводять до порушення їх діяльності.

Люди, яких спіткала ревматоїдний артрит, раніше за інших схильні до атеросклеротичного ураження судин, а також інсульту чи інфаркту. У хворих на ревматоїдний артрит тривалість життя знижується.

Небезпека патології криється в можливості непомітно приводити до погіршення діяльності внутрішніх органів. Якщо перші симптоми ревматоїдного артриту проігноровані і немає належного лікування, то вже через 5 років 40% пацієнтів стають інвалідами.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Види аналізів

Встановити діагноз можна при наявності наступних показників:

 1. АЦЦП.
 2. Високий показник нейтрофілів.
 3. збільшення ШОЕ.
 4. Запалення в синовіальній рідині.
 5. Кісткові ерозії.
 6. Ревматоїдний фактор і ін.

Важливо знати ! При виявленні в крові ревматоїдного фактора ще не можна говорити про те, що людина хвора. Показник часто зустрічається в крові літніх людей. Тільки характерні симптоми і проведення додаткового обстеження (УЗД, рентген і т.д.) дозволяють поставити точний діагноз. Чотирьох ознак, перерахованих вище, досить для постановки діагнозу.

Аналіз на АЦЦП

Цей аналіз вважається найточнішим для визначення ревматоїдного артриту. У 70% пацієнтів з подібним захворюванням знаходять антитіла. Аналіз на АЦЦП відрізняється високою чутливістю і специфічністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як лікувати артрит колінного суглоба в домашніх умовах

Нормальне значення показника 3-3,1 Од / мл. Якщо норма перевищена, це означає появу захворювання.

Аналіз на РФ

Наявність в крові пацієнтів цього показника не є стовідсотковим доказом того, що людина хвора. У медичній практиці є випадки виявлення антитіл у 3-4% здорових людей. Позитивний результат аналізу може бути отриманий у 20% літніх людей. Крім цього, ревматоїдний фактор може бути визначений при таких патологічних станах:

 • Малярія.
 • Сифіліс.
 • Цироз печінки.
 • Проказа.
 • Ендокардит і ін.

Аналізи на ревматоїдний артрит: види і як здавати

Дослідження синовіальної рідини

Синовіальная рідина, при відсутності патологій, прозора, в’язка. У ній присутня невелика кількість клітин і 10-20 г / л загального білка.

Коли прогресує ревматоїдний артрит, в суглобі починається з’являтися випіт об’ємом 3-25 мл. Він має зелений або жовтий колір, мутний і містить багато клітин до 30-50 тис / 1 мкл.

Дослідження показує в випоті присутність С-реактивного білка і ревматоїдного фактора, яких не повинно бути, завищені показники та загального білка до 60 г / л.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Біохімія

При наявності захворювання, в аналізі підвищується рівень:

 • С-реактивного білка.
 • Фібриногену.
 • Гамма-глобулінів.
 • сіалові кислоти.
 • Церулоплазміну. ​​
 • гаптоглобіну.

в біохімії зміни з’являються в період ускладнення хвороби. При повторному амілоїдозі функція нирок порушується, що призводить до підвищення в крові креатиніну, швидкість клубочкової фільтрації при цьому знижується. У сечі підвищується вміст білка.

Клінічний аналіз крові

В період загострення хвороби в клінічному аналізі крові фахівець побачить розвиток нормоцитарна нормохромной анемії. В кістковому мозку концентрація заліза збільшується, еритропоез пригнічений, в межах норми залишаються лейкоцити. Особливо в період загострення підвищується значення ШОЕ.

Аналізи на ревматоїдний артрит: види і як здавати

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Додаткові дослідження

Додатково може бути призначена біопсія і аналіз на дослідження сечі. Аналіз сечі проводиться для виключення хвороб сечостатевої системи.

Біопсія синовіальної рідини також є додатковим аналізом. Процедура дає можливість дізнатися про розміри тканини, відкладеннях фібрину на стінках мембрани, зростанні кількості ворсинок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд дешевих російських і імпортних аналогів артрит

Біопсія показує відбуваються зміни структури клітин і свідчить про наявність запалення всередині самої синовіальної оболонки.

Завдяки аналізу отриманих результатів, можна визначити захворювання в його початковій стадії і, не втрачаючи часу, почати лікування, щоб не допустити серйозних ускладнень.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як роблять МРТ куприка і що показує процедура?

Tanya

Біль у нозі від стегна до коліна

Dmitry

Чому виникає біль в ногах і як її лікувати

Dmitry

Лодижечно — плечовий індекс

Bobby

Біль в колінному суглобі при ходьбі

Bobby

Біль при згинанні пальців рук

Alex

МРТ грудного відділу хребта: підготовка, проведення та що показує

Undershmidtther

Біль в коліні при згинанні і розгинанні

Lamaxima

УЗД кульшових суглобів: що показує і як проводиться

Alfonso

Залишити коментар