Серце

Екстракт валеріани в таблетках: дія і застосування

Екстракт валеріани в таблетках: дія і застосування
Основною діючою речовиною є густий екстракт валеріани, його зміст в одній таблетці становить 20 мг. Також медикамент включає допоміжні речовини:

 • Діоксид титану.
 • Карбонат магнію.
 • безводний колоїдний діоксид кремнію.
 • Повидон.
 • Бджолиний віск.
 • Тартразин.
 • Соняшникова олія.

Таблетки розфасовані в блістері по 10 і 50 штук . Картонна пачка містить блістери та інструкцію із застосування.

Важливо! Існує лікарська форма екстракту валеріани у вигляді настоянки. Вона володіє більш швидким терапевтичним ефектом, але в своєму складі містить спирт.

Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Як діє

Екстракт лікарської рослини валеріани містить в собі значну кількість ефірних масел. При попаданні в організм людини вони впливають на специфічні рецептори центральної нервової системи, за рахунок чого реалізується кілька терапевтичних ефектів:

 • Седативну вплив за рахунок зменшення вираженості функціональної активності нейроцитів (клітини нервової системи) і синапсів. Завдяки терапевтичного ефекту ліки допомагають людині заспокоїтися в стресових ситуаціях.
 • Вплив на регуляцію роботи внутрішніх органів зі збільшенням активності парасимпатичної частини нервової системи.
 • Поліпшення сну — густий екстракт валеріани знижує надмірну активність нейроцитів кори головного мозку і сприяє швидкому засипанню людини при безсонні.
 • Спазмолітичну дію — під дією валеріани відбувається часткове розслаблення гладкої мускулатури стінок порожнистих внутрішніх орг Анів в разі підвищеного тонусу м’язових волокон.
 • Зниження частоти скорочень серця за рахунок седативного впливу на центральну нервову систему.
 • Медикамент знижує рівень тиску за рахунок розслаблення стінок артерій і збільшення діаметра їх просвіту.

Екстракт валеріани в таблетках: дія і застосування
Ліки починає всмоктуватися з кишечника в кров і діяти вже через невеликий проміжок часу після прийому таблетки. Достовірних даних про метаболізм ефірів та інших компонентів густого екстракту валеріани на сьогоднішній день нет.За

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування гірчичників при шийному остеохондрозі

За рахунок реалізації основних терапевтичних ефектів виділяється кілька основних показань, при яких слід приймати таблетки валеріани:

 • Підвищена нервова збудливість — ліки слід використовувати для заспокоєння при впливі надмірних стресових факторів або в разі розвитку патології нервів з їх підвищеною функціональною активністю.
 • Безсоння середнього ступеня вираженості, має функціональне походження.
 • Комплексне лікування неважких функціональних змін роботи структур серцево-судинної системи, які проявляються підвищенням артеріального тиску, тахікардією (термін тахікардія визначає підвищення частоти скорочення серця).

Читайте також: Сартани для лікування артеріальної гіпертонії

також препарат може застосовуватися для комплексного лікування соматичної або функціональної патології органів системи травлення, яка супроводжується спазмом їх стінок.

Пр отівопоказанія

В цілому застосування засобу в таблетках можливо для дорослих людей і дітей, що пов’язано з рослинним походженням основного діючого компоненту. Виділяється кілька абсолютних протипоказань до використання ліків:

 • Індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів екстракту валеріани.
 • Підвищена чутливість до допоміжних компонентів таблетованій форми медикаменту.
 • Патологічні або фізіологічні стану організму пацієнта, що супроводжуються пригніченням функціональної активності нервової системи.

Перед тим як починати пити таблетки, важливо переконатися в тому, що немає одного або декількох з протипоказань.

Сп особ застосування

Таблетки з екстрактом валеріани приймають всередину. Їх не слід розжовувати і після прийому необхідно запивати достатньою кількістю води. Курс лікування залежить від показань, він визначається лікуючим лікарем індивідуально.

Середня дозування для дорослих і підлітків старше 12 років становить 2-4 таблетки 3 рази на день. Можливість прийому таблеток для дітей у віці від 6-ти років визначається лікарем індивідуально, при цьому середня доза не повинна перевищувати 1-2 таблетки в день.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Екстракт валеріани в таблетках: дія і застосування
Щоб заснути при безсонні, рекомендується приймати таблетки за 30 хвилин перед сном. При цьому вечірня доза повинна перевищувати денну, вранці таблетки приймати не рекомендується. для достатнього терапевтичного ефекту при патології нервової системи медикамент повинен застосовуватися щодня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування препарату Дьюралан для лікування суглобів

Важливо! Препарат може застосовуватися не тільки курсом терапії, але також епізодично, для того щоб краще заснути або впоратися зі стресом.

Які можуть бути реакції

Незважаючи на те, що таблетки валеріани представлені рослинним компонентом, їх прийом іноді може супроводжуватися розвитком негативних реакцій з боку декількох систем:

 • Шлунково-кишковий тракт — поява нудоти, яка супроводжується РВО тієї.
 • Структури головного, спинного мозку, периферичні нерви — дифузний головний біль, запаморочення, невмотивована загальна слабкість, тривалий і виражене зниження настрою (депресія), тремтіння рук (тремор), зниження розумової працездатності.
 • Органи почуттів — зниження гостроти зору і слуху, розширення зіниць.
 • Імунітет — алергічні реакції, що супроводжуються появою висипу на шкірі, свербіння, набряків тканин (ангіоневротичний набряк), а також змінами на шкірі, які виглядають як опік Крапов виття (кропив’янка).

Читайте також: Якими таблетками знизити тиск при вагітності на різних термінах?

Екстракт валеріани в таблетках: дія і застосування
Поява ознак розвитку негативних реакцій є підставою для припинення подальшого застосування медикаменту.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Передозування

для отримання достатнього терапевтичного ефекту і виключення розвитку негативних реакцій за раз можна випити не більше 5-6 таблеток. Якщо перевищити цю дозу, буде розвиватися симптоматика передозування, яка включає:

 • Нудоту з блювотою.
 • Придушення функціональної активності головного мозку, що супроводжується вираженою сонливістю. Смертельна дозагустого екстракту валеріани, при якій пригнічується дихальний і судиноруховий центр головного мозку, залишається нез’ясованою, теоретично вона повинна бути дуже великою.
 • Розширення зіниць, яке вказує на токсичний вплив на центральну нервову систему.
 • Поява неприємних відчуттів здавлювання в області серця.
 • Тахікардію — при значній концентрації в крові препарат частоту скорочень серця.
 • Больові відчуття в області живота.

Екстракт валеріани в таблетках: дія і застосування
Лікування патологічного стану, св язанного зі значним перевищенням дози ліків, проводиться в умовах стаціонару. Виконується промивання шлунка, кишечника, призначаються ентеросорбенти, а також симптоматична терапія, спрямована на боротьбу з проявами передозування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пивні дріжджі з сіркою: інструкція із застосування

Особливості

Під час курсу терапії таблетками з екстрактом валеріани їх слід приймати правильно, для чого враховуються певні особливості:

 • Виключається прийом алкоголю, так як це призводить до посилення седативного ефекту.
 • в якості допоміжного компонента в таблетках міститься цукор, що обов’язково враховується при вико вання медикаменту особами з супутнім цукровому діабетом.
 • Перенесена важка патологія печінки або нирок є підставою для обережного використання ліки.
 • Ефіри густого екстракту валеріани можуть чинити негативний вплив на організм плоду, що розвивається. Для вагітних жінок таблетки можуть призначатися тільки лікарем за суворими медичними показаннями, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційну шкоду для майбутньої дитини.
 • Виключається заняття діяльністю, яка вимагає підвищеної концентрації уваги.

Екстракт валеріани в таблетках: дія і застосування
Таблетки з екстрактом валеріани відпускаються без рецепта. Щоб не було неприємних наслідків, перед їх використанням бажано проконсультуватися з лікарем і уважно прочитати інструкцію.

валеріанки в таблетках можна приймати для симптоматичного і патогенетичного лікування широкого спектру патологічних станів. Завдяки рослинному походженню препарат є відносно безпечним.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вплив таблеток від тиску на потенцію

Dmitry

Що робити, якщо сильно впав тиск 60 на 40?

Dmitry

Лікування зниженого тиску в домашніх умовах

Scooby

Як швидко знизити тиск 190 на 100?

Lamaxima

Низьке діастолічний тиск: причини і лікування

Serega

Чим викликана тремтіння в тілі і сильне серцебиття?

Lamaxima

Симптоми і лікування ішемічної хвороби

Elena

Тонометр для вимірювання тиску дитині: види і рекомендації

Tanya

Вплив алкоголю на тиск людини

Megusta

Залишити коментар