Діагностика

УЗД гомілковостопного суглоба — що показує і як проводять

УЗД гомілковостопного суглоба - що показує і як проводять

Узі дозволяє побачити навіть незначні відхилення ще в початковій стадії розвитку. Високочутливий датчик дозволяє виявити кровотечу, виявити місце зосередження запального процесу, побачити пухлини різної етіології.

Крім того, що візуально можна дізнатися про стан стосовно виду зв’язок, також можна побачити відхилення, що турбують пацієнта під час активної діяльності. Особливо важливо для категорії пацієнтів, у яких є підозри на вивихи та інші подібні травми кінцівки.

Показання і протипоказання

Показання до призначення УЗД:

 1. Запальні процеси (в гострій і хронічній формах).
 2. Травма суглоба.
 3. Остеохондропатпія.
 4. Аутоімунні і системні захворювання організму.
 5. Надлишкова маса тіла.
 6. Біль в області суглоба і обмеження в рухах.
 7. Патології ендокринної системи.
 8. Підозри на вивих або підвивих.
 9. Обстеження новонароджених, а також підозра на патологію в будь-якому віці.
 10. Контроль за проведенням терапії.
 11. Підозра на обра ование кісти.
 12. Контроль при бурситі.

Суворих протипоказань до проведення діагностики немає. Неможливо провести процедуру лише при наявність відкритої рани. Дослідження не проводиться, якщо були введені внутрісуглобні ін’єкції. Важливо це для того, щоб підсумок дослідження не був спотворений.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

До обстеження краще почекати чотири доби, поки суглоб не відновиться до звичного стану. Обмежень за віком немає, також як і за станом здоров’я. Безпечно для новонароджених і літніх людей.

Підготовка

Перед початком дослідження рекомендовано надіти зручний одяг і взути зручне взуття, щоб без проблем відкрити необхідну частину тіла для дослідження.

Якоїсь особливої ​​підготовки від пацієнта не потрібно, але якщо пацієнт відчуває сильний біль або обмежений в русі, все це може вплинути на якість огляду. Свій стан перед обстеженням краще обумовити з лікарем, оскільки може виникнути необхідність прийняти знеболююче або спазмолітик.

Проведення

Щоб детально розглянути можливі патології голеностопа, фахівець застосовує кілька проекцій. Існує чотири їх різновиди для голеностопа:

 1. Медійна.
 2. Латеральна.
 3. Передня.
 4. Задня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Перелом плечового суглоба: види, симптоми і лікування

Коли додатково потрібно дати оцінку судинах, розташованих в нижній частині стопи, положення хворого змінюють. Спочатку йому потрібно лягти на кушетку і, слідуючи підказкам фахівця, потрібно правильно зігнути в колінах ноги.

Так як, готуватися до проведення процедури не потрібно, від пацієнта лише потрібно оголити кінцівку для датчика. Потім потрібно лягти на кушетку і слухати фахівця.

УЗД гомілковостопного суглоба - що показує і як проводять

Спочатку від пацієнта потрібно лежати прямо, якщо фахівець виявить будь-які відхилення, він попросить гомілку повернути всередину.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Шкіряний покрив обов’язково змащують спеціальним гелем для поліпшення контакту. Ніякої шкоди він не несе. Для отримання достовірного результату досить 15 хвилин дослідження. Підсумок оформляється в графічному і текстовому вигляді, розшифрувати який зможе лікуючий лікар. Зображення є доказом при укладанні.

Що показує УЗД?

Дана методика дуже проста у виконанні. Навіть незначні зміни визначаються з високою точністю.

Запальний процес в суглобі супроводжується посиленням васкуляризації, тому в цій області більш добре видно судини. Якщо патологічний стан носить хронічний характер, чітко видно вогнища кальцифікації, що супроводжуються збільшенням ехогенності. Запальний ознака характеризують і анатомічні утворення, серед них неоднорідність і нечіткі контури.

При травмі сухожиль і зв’язок, порушується їх анатомічна будова. В області суглоба можна виявити випіт, який мають вигляд гіпоехогенних освіти. Поступово його структура стає неоднорідною, а контури розмитими.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

УЗД гомілковостопного суглоба - що показує і як проводять

Що може виявити. Результат і розшифровка

Ультразвукова діагностика дає можливість візуалізувати патології суглоба:

 • Розрив зв’язок гомілкостопу. На моніторі буде видна знижена ехогенність в області поразки. Ехогенності жирової клітковини не змінюється, що дозволяє чітко побачити уражені ділянки.
 • Частковий розрив зв’язки. Гематома на моніторі відображається як область з низькою ехогенністю.
 • Розрив сухожилля. Спостерігається скупчення рідини в піхву сухожилля. Спостерігається уривчастість волокон і випіт в синовіальній області.
 • Тендиніт. сухожилля виглядає без пошкоджень, проте в піхву суглоба утворюється випіт. Характерно це для захворювання тендосиновіт.
 • Ревматоїдні поразки. Діаметр сухожилля змінюється, стає менше. Візуально видно гігроми.
 • П’яткова шпора. Можна побачити по гіперехогенним ділянкам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як проводиться лікування медичної жовчю при артрозі колінного суглоба?

УЗД відіграє основну роль в обстеженні гомілковостопного суглоба. Точний результат, який можна отримати в ході дослідження, не можна отримати при рентгенографії. За результатами фахівець визначає стан суглоба, а також доцільність оперативного втручання.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Біль в колінному суглобі при ходьбі

Bobby

Біль в коліні при присіданні і вставанні

Lamaxima

Біль в кісточках на пальцях рук

Tanya

МРТ кульшового суглоба: що показує і як проводиться

Sasha

Аналізи на ревматоїдний артрит: види і як здавати

Alfonso

м’язова контрактура

Dmitry

Комп’ютерна томографія кульшового суглоба

Andrey

Що показує рентгенограма ліктьового суглоба?

Scooby

Чому опухло коліно без забитого

Undershmidtther

Залишити коментар