Серце

При якому тиску приймати Индапамид?

При якому тиску приймати Индапамид?
Дія препарату, що знижує тиск, засноване на здатності виводити з тіла надлишки натрію, хлору в іонах, а також в незначній мірі калію і магнію при сечовипусканні. При цьому відбувається оптимізація функції кальцієвих каналів, підвищується еластичність стінок артерій, і знижується їх опір до тиску. Крім цього механізм впливу індапаміду спрямований на зниження вираженої гіпертрофії лівого серцевого шлуночка.

Важливо! Прийом ліки в дозі, що не перевищує рекомендовані норми, не впливає на обмін вуглеводами і кількість ліпідів в крові.

Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

фармакокінетичні особливості

Після вживання однієї порції препарату прояв максимального лікувального дії відбувається через 24 години. Наступ видимого терапевтичного ефекту спостерігається через два тижні регулярного прийому індапаміду зі збереженням до 8 тижнів.

Біологічна доступність діючої речовини висока — до 95%.

При якому тиску приймати Индапамид?
Всмоктування индапамида відбувається майже відразу після попадання в шлунково-кишковий тракт, звідки воно поширюється з потоком крові. Швидкість адсорбції залежить від прийому їжі в незначній мірі.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Велика частина активної речовини вступає у взаємодію з білками плазми крові, залишок зв’язується з еластинових волокна м’язових структур стінок судин. Процес метаболізму відбувається в тканинах печінки з подальшим виведенням в незмінному стані з сечею. Період напіввиведення діючої речовини в формі метаболітів триває до 16 годин.

Показання до прийому

Индапамид призначається при артеріальній гіпертензії в комплексі з іншими гіпотензивними лікарськими засобами або для проведення монотерапії.

Правила прийому

Индапамид рекомендується приймати до їди, ковтаючи без додаткового подрібнення. Стандартне дозування при гіпертонії становить 2,5 мг діючої речовини на добу. При відсутності лікувального ефекту після терапії протягом довгого часу (4 — 8 тижнів) прийом препарату відміняється або доповнюється гіпотензивнимизасобами з іншим фармакологічною дією.

Важливо! Підвищення дози індапаміду не призводить до поліпшенню здатності знижувати високий тиск, на відміну від ризику появи побічних реакцій через збільшення частоти сечовипускань.

Особливі вказівки

Особливі вказівки до прийому індапаміду по відношенню до різних груп пацієнтів:

 • Для лікування підвищеного тиску у літніх пацієнтів Индапамид призначають тільки при відсутності хронічних патологій нирок. В ході лікування рекомендується контролювати вміст іонів калію і креатину в кровоносній системі.
 • Під час вагітності ліки не призначається на ранніх термінах (в 1 триместрі) через великий ризик появи небажаних наслідків для плода, наприклад, уповільнення його нормального розвитку на тлі фетоплацентарної ішемії. У другому і третьому триместрах прийом індапаміду можливий, якщо він передбачувано допоможе матері, не зашкодивши дитині.
 • Відзначається здатність индапамида до проходження через плацентарний бар’єр і виділенню в грудному молоці, що робить його прийом в період лактації неможливим.
 • в зв’язку з тим, що безпека і дієвість препарату стосовно пацієнтам, які не досягли 18 років, не доведена, Indapamide до досягнення цього віку не призначається.
 • Индапамид здатний викликати запаморочення, тому в початку терапії бажано пов Ержан від управління транспортом і роботи, виконання якої вимагає особливої ​​уваги.
 • Неприпустимо пити алкоголь під час гіпотензивної терапії з прийомом індапаміду. Нехтування забороною загрожує появою гострої серцевої недостатності, інфаркту міокарда та інсульту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як приймати таблетки Ксефокам для зняття болю?

Читайте також: Кращі препарати від підвищеного тиску для літніх людей

При якому тиску приймати Индапамид?

Побічні дії

Прийом сечогінного ліки Індапамід може стати причиною появи ряду побічних дій (повний список вказано в інструкції по застосуванню).

 1. Шкіра. Висипання у вигляді кропивниці, свербіння, печіння, пурпура, фотодерматоз.
 2. Алергічні реакції. Набряк Квінке, анафілактичний шок (рідко).
 3. ЦНС. Запаморочення і головні болі, підвищення нервозності, поява ломоти в м’язах, тимчасова слабкість, вертиго.
 4. ШКТ. Нудота, рідко переходить в блювоту, порушення в роботі печінки, загострення панкреатиту, тимчасова затримка стільця.
 5. Серце, судини. Прискорення серцебиття, артеріальна гіпотензія ортостатического характеру.
 6. Легкі і дихальна система. Сухий кашель, синусит, фарингіт (дуже рідко).
 7. Інші. Анемія, лейкопенія, гіперкальціємія, гіпокаліємія, підвищення концентрації креатиніну і сечовини.

Зверніть увагу! При появі побічних реакцій або наявності протипоказань необхідна заміна індапаміду гіпотензивними препаратами з іншим принципом дії (Периндоприл, лосартан, Кокор і інші).

Протипоказання

Прийом капсул Индапамид протипоказаний при:

 • хронічних патологіях у функціонуванні печінки (печінкова недостатність, гепатоз).
 • анурії.
 • індивідуальної чутливості до компонентів препарату.
 • дисфункциях нирок.
 • порушеннях кровообігу головного мозку.
 • хронічної аритмії.
 • Цукровому діабеті.
 • вагітності та період лактації.
 • пониженому вмісті іонів калію.

При якому тиску приймати Индапамид?

Передозування

Передозування діючою речовиною проявляється у вигляді сильної спраги, відчуття сухості в ротовій порожнині, посилення слабкості, нудоти, блювоти. При появі таких ознак необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку. У якості першої допомоги при передозуванні у хворого слід викликати блювоту і промити шлунок великою кількістю чистої води.

Взаємодія з препаратами

Сумісність індапаміду з іншими медикаментозними засобами представлена ​​у вигляді таблиці нижче.
Препарат Результат взаємодії Саліцилати та системні нестероїдні протизапальні средстваСніженіе гіпотензивної действіяПрепарати на основі солей літіяПовишеніе концентрації літію в плазмі крові в результаті зниження здатності організму до ви вобожденіе елемента з екскрементаміГруппа тетракозактидом і глюкокортікостероідиСніженіе гіпотензивної дії через затримку іонів Na + і H2OПрепарати проносного дії з механізмом дії за допомогою посилення перістальтікіРіск появи гострої гіпокаліємії. Для запобігання розвитку патології в процесі лікування обов’язковий контроль за вмістом К в кровіМочегонние препарати, що викликають утримання До в кровіРіск появи гострої гіперкаліемііІнгібітори АПФРіск появи гострої ниркової недостатності, а також хронічної гіпотензііЦіклоспарінПовишеніе концентрації креатиніну в кровіВведеніе контрасту для проведення рентгенологічного ісследованіяОстрая ниркова недостаточностьПрепарати, в складі яких є естрогениСніженіе гіпотензивної дії через затримку рідини Солі кальціяОдновременний прийом з індапамідом допомагає розвитку гострої гіперкальціемііТріцікліческіе антідепрессантиРезкое посилення гіпотензивного ефекту

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Підвищення тиску при остеохондрозі шийного відділу

Читайте також: Препарат від тиску Арифон: інструкція із застосування і побічні ефекти

Аналоги

Існує ряд препаратів, що мають аналогічні властивості і терапевтичний ефект, але з іншим чинним речовиною. До них відносяться:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Індопрес.
 • Індапен.
 • Арифон ретард.
 • Індапен.
 • Іонік.

При якому тиску приймати Индапамид?
Лікарські засоби на основі индапамида можна знайти по торговим найменуванням:

 • Індап.
 • памід.
 • Індапсан.
 • Лорвас.
 • Лескопрід.
 • Франтел.

Крім виробника вони відрізняються від індапаміду формою випуску, кількістю таблеток в упаковці та іншими зовнішніми ознаками. Замінити одне лікарський засіб на інше може тільки лікуючий лікар.

Вартість

Середня вартість індапаміду в аптечних мережах РФ представлена ​​в порівняльній таблиці.
Найменування Дозування, мг Кількість, шт. Ціна, руб. Индапамид таблеткі1,53037 — 55Індапамід капсули2,53023 — 85Індапамід таблеткі2,53014 — 34Індапамід- Тева таблеткі2,53059 — 75Індапамід-Хемофарм таблеткі2,53077 83

Відгуки пацієнтів

Анатолій, 55 років

Приймаю Индапамид близько року без перерви. До цього проблеми з тиском були постійно — 160/90 і вище, тепер прийшов в норму. Звичайно, доводиться пити таблетки щоранку (якщо пропустиш один день, тиск знову стрибне), але я вважаю, це невелика плата за те, щоб відчувати себе добре.

Анна, 44 роки

Индапамид призначив терапевт як засіб від різких стрибків тиску. Мені допомагає в перші кілька годин. Для закріплення результату після такого криза продовжую приймати по одній таблетці вранці. Всім задоволена.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Ольга, 30 років

Моя мама страждає від хронічної гіпертензії багато років. Коли кардіолог прописав пити Индапамид, я відразу прочитала інструкцію. Виявилося, препарат має багато протипоказань і побочек. Незважаючи на це, вирішили прислухатися до порад і почати курс. Дія проявилося відразу після першого прийому, а повністю тиск стабілізувався через тиждень.

Максим, 50 років

Гіпертонія дає про себе знати кілька разів на рік, вже не знаю, з чим це пов’язано. Довелося взяти на озброєння таблетки від тиску. Індапамід непогано лікує, але його необхідно пити постійно, у чому для мене немає необхідності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що приймати чоловікові при молочниці? лікування партнера

Алена, 35 років

Після того як бабуся перенесла інсульт, їй призначили Индапамид в комплексній терапії з іншими препаратами. Відгуки про нього в більшості випадків хороші, та й я особисто можу спостерігати, як він позитивно діє на високий тиск.

Гіпертензія, як і будь-яке інше захворювання, вимагає всебічного вивчення в кожному конкретному випадку. В рамках комплексної терапії можуть призначатися препарати різних фармакологічних груп. Тільки лікар може вирішувати, чи починати прийом індапаміду, і як довго може тривати лікування.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Розумний браслет для вимірювання артеріального тиску і пульсу: огляд кращих

Axel

Ниркова гіпертонія: чим небезпечна і як лікувати?

Dmitry

Що робити, якщо тиск 120 на 90?

Andrey

Наслідки великого інсульту і шанси на відновлення

Murcia

Таблетки від підвищеного тиску, які не знижують частоту пульсу

Sasha

Що робити якщо тиск 150 на 100?

Lamaxima

Життя після інсульту: скільки років можуть прожити люди?

Maxim

Тиск 140 на 100 — що означає і чи небезпечно?

Alex

Диротон: інструкція із застосування, склад і замінники препарату

Alfonso

Залишити коментар