Серце

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти
Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Корисні властивості

Чай є настій висушених при дотриманні певних умов частин рослин. При заливанні окропом і наполяганні відбувається екстракція різних з’єднань, які мають корисними властивостями. Напій, приготовлений з листя чорного або зеленого чаю містить в своєму складі теофілін, який надає кілька позитивних ефектів:

 • Спазмолітичну дію — зниження тонусу стінок артеріальних судин, внаслідок чого розширюється їх просвіт і знижується периферичний опір судинного русла, а також рівень системного артеріального тиску.
 • Тонізуючу вплив на серцевий м’яз.
 • Нормалізація ритму і частоти скорочень серця.
 • Антиоксидантні властивості — теофілін має спос обностью захоплювати, пов’язувати і знешкоджувати вільні радикали (до вільних радикалів належать «осколки» органічних молекул, які містять неспарені електрони).
 • Очищаючий вплив на артеріальні судини за рахунок зниження рівня холестерину в крові, а також його часткового « вимивання »з артерій.

Чорний чай переважно містить аналог теофіліну кофеїн. Він у великій концентрації негативно впливає на судини, підвищуючи їх тонус, а також надмірне стимулюючий вплив на серце. Тому міцний напій може трохи підвищувати артеріальний тиск, підвищувати частоту скорочень серця, а також стимулювати роботу центральної нервової системи.

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Чорний чай

Листя чорного чаю мають особливе приготування, за рахунок процесів ферментирование змінюються їх властивості і частково склад. Напій, приготовлений з чорного чаю, має здатність знижувати рівень системного артеріального тиску, але його слід пити з обережністю, а саме без цукру і розбавлений кип’яченою водою (неміцний напій). Також він надає кілька позитивних впливів, до яких відносяться:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Покращує кровообіг у судинах, в тому числі за рахунок нормалізації реологічних властивостей крові.
 • Надає стимулюючу дію на серце і структури центральної нервової системи.
 • Стабілізує метаболізм (обмін речовин), зокрема за рахунок впливу на функціональну активність системи травлення.
 • Підвищує функціональну активність імунітету, а також опірність організму людини до інфекцій та несприятливого факторів навколишнього їй середовища.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вакцину проти Covid - 19 в кращому випадку створять у 2021 році

Читайте також: Продукти знижують артеріальний тиск

Вживання міцного, а також солодкого чорного чаю може завдати шкоди, підвищити рівень тиску в артеріальних судинах і спровокувати розвиток серцево-судинних ускладнень. Якщо напій вживати в гарячому вигляді, то він більшою мірою надає релаксуючу вплив, в холодному вигляді, а також з бергамотом — тонізуючу дію.

Рада! Не рекомендується приймати міцний напій на ніч, так як це може стати причиною поганого сну. При цьому зазвичай людина погано засинає, а вранці йому важко прокинутися.

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Зелений чай

Листя зеленого чаю за рахунок особливого режиму приготування в значній кількості містять в собі корисні органічні сполуки флавоноїди і катехін. Систематичне вживання напою робить позитивний вплив на перебіг значної кількості різних фізіологічних процесів в організмі, так як він має низку позитивних ефектів:

 • Поліпшення загального самопочуття людини.
 • Зміна стану стінок судин , вони стають більш еластичними, а також в меншій мірі схильні до пошкоджень.
 • Зниження ваги людини.
 • Розширення просвіту артеріальних судин зі зменшенням периферичного опору, внаслідок чого знижується тиск на вс е.
 • Поліпшення кровообігу в периферичних тканинах, а також в судинах головного мозку, внаслідок чого зменшується вираженість набряків, а також неприємних відчуттів у вигляді шуму у вухах, періодичних головних болів, в тому числі мігрені.
 • Угамування спраги.

Міцний зелений чай після прийому спочатку може трохи підвищувати артеріальний тиск, після чого нормалізує його. Холодний напій має тонізуючу вплив на організм. Для підвищення активності імунітету його рекомендується вживати з лимоном, медом, фруктами.

Червоний чай

Чай з каркаде (квітки гібіскуса) містить значну кількість різних органічних з’єднань, тому діє позитивно не тільки на судини і серце. Виділяється кілька позитивних фізіологічних ефектів:

 • Дезінтоксикаційний ефект, що реалізується за рахунок виведення токсинів з організму.
 • Поліпшення роботи органів системи травлення.
 • Зміцнення артеріальних, венозних судин, структур мікроциркуляторного русла.
 • Сечогінний ефект, внаслідок якого чай додатково знижує тиск за рахунок зменшення об’єму рідини в організмі.
 • Зниження рівня холестерину в крові, підвищення якого провокує поступове розвиток серцево-судинної патології, включаючи гіпертонічну хворобу (тривале підвищення тиску).
 • Спазмолітічес е дію, що полягає в розслабленні гладкої мускулатури стінок порожнистих органів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шрам на плечі від якої щеплення?

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти
Реалізація позитивних ефектів червоного чаю можлива при його тривалому систематичному вживанні. Каркаде знижує тиск, але результат зазвичай вдається помітити не відразу, а через певний період часу. Стимулюючий вплив на імунітет реалізується при спільному вживанні з таким рослиною, як імбир. У гарячому вигляді чай більшою мірою сприяє зниженню тиску.

Читайте також: Вплив кави на артеріальний тиск

Пуер

В листі чаю Пуер постійно протікає процес ферментації, внаслідок чого при їх тривалому зберіганні властивості змінюються. Заварений напій може мати різні смакові властивості, що залежить від тривалості зберігання листя. Він надає переважне вплив на імунітет людини, а також зміцнює судинні стінки, незалежно від їх калібру і локалізації.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Рада! Для того, щоб усі корисні сполуки повністю екстрагувати, рекомендується заливати чай водою з температурою близько + 90 ° С. Після того як вода закипіла слід їй дати постояти кілька хвилин, а потім вже заливати чай.

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Напій з глоду

Глід відноситься до лікарських рослин. Він містить в собі велику кількість корисних сполук, тому надає ряд позитивних фізіологічних ефектів, до яких відноситься нормалізація АТ, функціонального стану серця, нервової системи. Чаєм від підвищеного тиску зі схожими властивостями є Ронда рона.

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Алтайський чай

Трав’яний збір, що містить різні рослини, що володіють властивостями ліків, надає ряд позитивних впливів, основним з яких є поліпшення структурного і функціонального стану серцево-судинної системи. Збір містить іван-чай, смородину, червоний корінь, бадан, чебрець, дику кропиву, золотий корінь. Такий склад також сприяє підвищенню життєвих сил, зниження стомлюваності, підвищення активності імунітету.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Лапачо

Чай представлений висушеної корою мурашиного дерева (дерево лапачо ). Крім зниження тиску і нормалізації скорочень серця він також благотворно впливає на процес формування і дозрівання еритроцитів в червоному кістковому мозку. Користь від чаю буде тільки в тому випадку, якщо для його виготовлення застосовувалася внутрішня поверхня кори мурашиного дерева.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Covid - 19 проти реформи Супрун. Засвоїть українська влада уроки пандемії

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Трав’яний чай

Добрими ефектом в щодо зниження артеріального тиску має настій, виготовлений з листя м’яти і ромашки, яка також має протизапальну дію. Для підвищення активності імунної системи рекомендується додавати імбир. Реалізація всіх ефектів можлива при тривалому вживанні.

Важливо! Заняття спортом щодня протягом півгодини значно знижує ймовірність розвитку гіпертонічної хвороби, а також іншої серцево-судинної патології. Про видах спорту для гіпертоніків читайте в цій статті.

Для кожного напою існують певні особливості щодо того, як правильно заварити чай. Хороший терапевтичний ефект можна отримати за умови того, якщо спільно буде дотримуватися дієта з обмеженням жирної, смаженої їжі, алкоголю, а також достатнім руховим режимом. За допомогою чаїв від підвищеного тиску вдається досягти нормалізації функціонального стану серцево-судинної системи. Можливі протипоказання до їх прийому слід уточнювати з медичним фахівцем.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Виражена і помірна синусовааритмія: причини і лікування

Lamaxima

Ніфедипін під час вагітності: інструкція, дозування та відгуки

Megusta

Шунтування серця після інфаркту: як відбувається операція і період реабілітації

Lamaxima

Комплекс вправ при інфаркті міокарда

Murcia

Перша допомога при серцевої аритмії: алгоритм дій

Serega

Симптоми і ознаки хвороби серця у чоловіків

Alex

Глазова тиск: вимір і норма

Lamaxima

Болить серце у підлітка: симптоми і лікування

Sasha

Що робити, якщо артеріальний тиск 110/80?

Scooby

Залишити коментар