Серце

Уколи від підвищеного тиску при екстреної допомоги

Уколи від підвищеного тиску при екстреної допомоги
На етапі надання невідкладної допомоги застосовуються кілька назв лікарських засобів:

 • розчин дибазолу 1% в ампулах по 1 мл.
 • розчин Папаверина гідрохлориду 2% -2,0 .
 • Magnesium Sulfate 25% по 5 або 10 мл ..
 • Лазикс 1% 2 мл.
 • Клофеліну 0,01% -1 мл.

Вибір лікарської речовини, спосіб введення залежить від ступеня підвищення тиску і загального стану хворого. Дозування лікарі підбирають індивідуально для кожного хворого.

Будинки при підвищеному артеріальному тиску (АТ) іноді роблять ін’єкцію під назвою тройчатка. До її складу входять розчини препаратів:

 • Папаверин 2% 2,0.
 • Анальгін 50% 2,0.
 • Димедрол 1% 1 мл .

тройчатки не застосовують для тривалого лікування. Вона всього лише незначною мірою зменшує тиск, заспокоює, знеболює. Найчастіше суміш використовують при головних болях після емоційної напруги.

Уколи від підвищеного тиску при екстреної допомоги

Як застосовують Дибазол і Папаверин

При АТ вище 180/90 лікарі вводять Дибазол з папаверином внутрішньом’язово в одному шприці. Доза розчину дибазолу 1% становить 3 мл. До неї додають 2 мл 2% розчину Папаверина. Зазвичай через 20-30 хвилин тиск приходить в норму.

Дибазол входить в групу препаратів вазоділятірующее (судинорозширювальний) дії. Активна речовина препарату — бендазол. Механізм гіпотензивної дії:

 • знімає спазми гладких м’язів, з яких складаються стінки кровоносних судин.
 • зменшує серцевий викид — кількість крові, виштовхується лівим шлуночком за 1 скорочення.

Дія препарату м’яке і нетривалий. Побічні явища не спостерігаються.

Розчин Папаверина гідрохлорид 2% для ін’єкцій розфасований в ампули по 2 мл. Лікарський засіб належить до тієї ж фармакологічної групи вазодилятаторов, що і Дибазол. Він розширює мозкові судини, а також знімає спазми жовчного міхура, сечоводу і шлунка.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Препарат зазвичай колять внутрішньом’язово. При внутрішньовенному введенні Папаверин викликає різке зниження тиску аж до колапсу, тому цей спосіб введення не застосовується. Папаверин протипоказаний при нирковій недостатності, атріовентрикулярній блокаді серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування зниженого тиску в домашніх умовах

Читайте також: Ліки Рамазід-Н: інструкція із застосування і побічні дії.

Уколи від підвищеного тиску при екстреної допомоги

Магнезія в ампулах

При стійкому високому тиску, що не піддається зниженню, крім дибазол з папаверину вводять 10 мл 25% Магнезії. Внутрішньом’язові ін’єкції болючі, тому роблять укол разом з новокаїном 0.5% 1 мл. Ампулу попередньо розігрівають в долонях, після чого вводять повільно довгою голкою глибоко в верхньо квадрант сідниці. До місця ін’єкції прикладають теплу грілку для прискорення розсмоктування.

До речі! Хворим на діабет магнезії використовують рідко, тому що місце ін’єкції нерідко запалюється.

Дивіться також: Препарат Магнезія для зниження артеріального тиску

Невідкладні заходи при гіпертонічного кризу вдома

Різкий підскок АТ виникає при гіпертонічній хворобі. У літніх пацієнтів причиною розвитку частіше є затримка рідини в організмі через зменшення сечовипускання. Криз проявляється нудотою, блювотою, різким підвищенням артеріального тиску. У молодих пацієнтом підскок тиску протікає у вигляді симпатоадреналового кризу з головним болем, почуттям страху, серцебиттям.

Перша допомога:

 • таблетку ніфедипін 10-20 мг під язик.
 • Лазикс 1% 2-4 мл внутрішньовенно.
 • Магнезія 10 мл внутрішньом’язово.
 • Розчин Еуфіліну 2,4% 5-10 мл внутрівенозное.

Уколи від підвищеного тиску при екстреної допомоги
Важливо! При гіпертонічному кризі молодим і літнім людям вводять 6 мл 1% розчину дибазолу внутрішньовенно.

В разі судомного синдрому використовується Седуксен або Реланіум 0,5% 2 мл для внутрішньовенного введення. При ускладненні гіпертонічного кризу пацієнта гспіталізіруют.

Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Ін’єкції при гіпертонічного кризу в стаціонарі

Гострі стани вимагають екстрених заходів для попередження інфаркту, інсульту. В умовах стаціонару вводять повільно внутрішньовенно 5-10 мл Магнезії, розведеною навпіл з фізіологічним розчином. Під час вливання спостерігаються побічні явища — брадикардія, запаморочення, припливи крові до голови. Магнію сульфат виводить зайву рідину, має седативну дію.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Надання першої допомоги при сонячному і тепловому ударі

Клофелін широко застосовується при гострому стані і лікуванні гіпертонії. Активна речовина клонидин впливає на нервову регуляцію судинного тонусу поступово. На першій стадії стимулює альфа — адренорецептори, що може короткочасно підвищити тиск крові. Наступний етап супроводжується проникненням ліки в мозкові структури. Центральне вплив проявляється розширенням судин і зниженням викиду крові з лівого шлуночка. Терапевтична дія Клофеліну:

 • зниження тиску.
 • заспокійливий ефект.
 • брадикардія.
 • знеболювання.

В лікарні при гіпертонічного кризу Клофелін застосовують внутрішньовенно. Для цього 0,5-1 мл розводять у 10 мл фізрозчину. Суміш вводять повільно протягом 10 хвилин. Для попередження ортостатичний колапс, особливо у літніх людей, після застосування Клофеліну пацієнта залишають в горизонтальному положенні 1,5-2 години.

Читайте також: Енап — ефективний засіб від підвищеного тиску

Тривалість терапевтичного ефекту 6-12 годин.

Важливо! Заборонено поєднання Клофеліну з алкоголем і іншими препаратами, які пригнічують нервову систему.

Уколи від підвищеного тиску при екстреної допомоги
Препарат протипоказаний при нирковій недостатності, синусової брадикардії, облітеруючому ендартеріїті.

Під час гіпертонії еского кризу рекомендується знижувати АТ повільно. Допускається зменшення систолічного тиску на 30-50, а діастолічного — на 10-3о мм рт.ст. При розрізі зниженні Різке зниження цифр створює ризик ускладнень — інфаркту або інсульту.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Причини підвищення тиску у гіпертоніків під час лікування

Люди, які страждають на гіпертонічну хворобу, зазвичай постійно приймають таблетки, призначені лікуючим лікарем. На тлі систематичного лікування тиск тримається на стабільному рівні до 140/90 мм. рт. ст. Але в деяких випадках цифри різко підвищуються. Найбільш часті причини підскоку тиску у гіпертоніків:

 • нерегулярний прийом курсових таблеток.
 • самовільне зниження дози.
 • емоційне напруження.
 • фізичне навантаження.
 • синдром відміни гіпотензивних препаратів.
 • гіпертонічний криз.
 • інфаркт міокарда.
 • стенокардія.
 • больовий синдром будь-якій частині тіла також супроводжується підвищенням артеріального тиску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування таблеток під язик від високого тиску

Більшість хворих зараз приймають гіпотензивні засоби пролонгованої (тривалої дії). Препарати підтримують стабільний тиск протягом доби, але мають особливості застосування.

Важливо! препарати з групи бета-блокаторів володіють синдромом відміни. Це означає різке підвищення тиск після зниження дози або припинення прийому таблеток.

Уколи від підвищеного тиску при екстреної допомоги
За вираженості синдрому відміни на першому місці стоїть Пропранолол (Анаприлин, Обзидан, Індерал). Наступний засіб по частоті синдрому — метапрололом і його аналоги за складом Корвітол, Беталок, Егілок. У меншій мірі це відноситься до Піндолол (віскі, Піндол).

У препаратів групи блокаторів кальцієвих каналів (амлодипін, Нифедипин) відсутній синдром відміни. Однак інструкція із застосування рекомендує знижувати дозу поступово в разі скасування таблеток.

Іноді синдром спостерігається після застосування діуретиків (сечогінних засобів) — Фуросеміду, гіпотіазид.

Явно простежується синдром відміни у пацієнтів, що приймають тривалий час Клофелін в таблетках. Через 24-48 годин після припинення ліки з’являється запаморочення, серцебиття, почуття тривоги. Тому Клофелін краще застосовувати в уколах від високого тиску.

Тому всі перераховані препарати відміняють поступово протягом 1-2 тижнів, знижуючи дозу, одночасно замінюючи іншими препаратами.
Гіпотензивні засоби в ін’єкціях застосовуються лікарями швидкої допомоги на дому. Найчастіше використовуються внутрішньом’язові уколи дибазолу, папаверину і магнезії. Під час гіпертонічного кризу вводять внутрішньовенно сильнодіючі засоби — Клофелін, Лазикс.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Небезпека для життя миготливої і синусової аритмії

Alex

Вплив меду на артеріальний тиск

Pasha

Комплекс вправ при інфаркті міокарда

Murcia

Застосування анаприліном при підвищеному тиску

Elena

Перша допомога при серцевої аритмії: алгоритм дій

Serega

Харчування хворого після ішемічного інсульту

Andrey

Хвороби судин головного мозку: симптоми і лікування

Bobby

Чому вранці після сну підвищується тиск?

Axel

Настоянка із соснових шишок для лікування інсульту

Marina

Залишити коментар