Серце

Бета блокатори: огляд основних засобів для нормалізації тиску і роботи серця

Бета блокатори: огляд основних засобів для нормалізації тиску і роботи серця
Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Принцип дії

З моменту випуску першого препарату фармацевтичні лабораторії розробили понад сто їх різновидів, але на практиці використовується не більше третини коштів. Препарат останнього покоління — Небіволол — був синтезований і сертифікований для лікування в 2001 році.

Бета блокатори — це лікарські засоби для купірування серцевих нападів шляхом блокування рецепторів, чутливих до викиду адреналіну.

Механізм дії їх полягає в наступному. Людський організм під впливом певних факторів виробляє гормони і катехоламіни. Вони здатні дратувати бета 1 і бета 2 рецептори, розташовані в різних місцях. В результаті такого впливу організм зазнає істотні негативні впливи, а особливо страждає серцевий м’яз.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Для прикладу варто згадати, які почуття відчуває людина, коли в стані стресу наднирники роблять надмірний викид адреналіну і серце починає битися в десятки разів швидше . Щоб якимось чином захистити серцевий м’яз від таких подразників, і створені b блокатори. Ці препарати блокують самі адренорецептори, сприйнятливі до впливу на них адреналіну. Розірвавши цю зв’язку, знайшлася можливість істотно полегшити роботу серцевого м’яза, змусити його скорочуватися спокійніше і з меншим напором викидати кров у кров’яне русло.

Бета блокатори: огляд основних засобів для нормалізації тиску і роботи серця

Наслідки прийому препаратів

Таким чином, робота бета блокаторів дозволяє зменшити частоту стенокардических нападів (почастішання серцевого ритму), які є безпосередньою причиною раптової смертності у людей. Під впливом бета блокаторів відбуваються такі зміни:

  • нормалізується кровоносне тиск.
  • знижується серцевий викид.
  • знижується рівень реніну в крові.
  • пригнічується діяльність ЦНС.

Читайте також: За якого тиску приймати Индапамид?

Як встановлено медиками, найбільшу кількість бета-блокатори локалізовано саме в серцево-судинній системі. І це не дивно, адже робота серця забезпечує життєдіяльність кожної клітинки організму, а серце стає головною мішенню адреналіну — стимулюючого гормону. При рекомендації бета блокаторів, медики відзначають і їх згубну дію, тому вони мають такі протипоказання: ХОЗЛ, цукровий діабет (для деяких), дисліпідемія, депресивний стан пацієнта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Повний огляд суглобової миші - артремфіта: симптоми і лікування

Бета блокатори: огляд основних засобів для нормалізації тиску і роботи серця

що таке селективність препаратів

Ключова роль бета блокаторів полягає в захисті серця від атеросклеротичного ураження, кардіопротекторний ефект, який чинить ця група засобів, полягає в наданні антиаритмічної дії за рахунок зменшення шлуночкової регресії. Незважаючи на всі райдужні перспективи в застосуванні засобів, вони мають один істотний недолік — впливають як на необхідні бета 1-адренорецептори, так і на бета 2-адернорецептори, які гальмувати зовсім не потрібно. Це є головним недоліком — неможливість селекції одних рецепторів від інших.

селективного ліків прийнято вважати здатність вибірково діяти на бета-адренорецептори, блокуючи тільки бета 1-адренорецептори, і не впливаючи на бета 2-адренорецптори. Виборче дію дозволяє істотно знизити рис побічних ефектів бета блокаторів, що спостерігаються іноді у пацієнтів. Саме тому лікарі в даний час намагаються призначати селективні бета блокатори, тобто «Розумні» ліки, здатні відрізнити бета 1 від бета 2 -адренорецепторів.

Класифікація препаратів

В процесі створення препаратів було вироблено багато лікарських засобів, які можна класифікувати так:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  1. селективні або неселективні бета блокатори (на підставі вибіркової дії до бета 1 і бета 2 адреноблокаторам).
  2. ліпофільні кошти або гідрофільні (на підставі розчинності в жирах або воді).
  3. препарати, у яких є внутрішньоїсимпатоміметичної активність і без неї.

Сьогодні випущено вже три покоління лікарських засобів, тому є можливість лікуватися найсучаснішими засобами, протипоказання і побічні ефекти у яких зведені до мінімуму. Ліки стають доступнішими для пацієнтів з різними ускладненнями кардіопатологій.

До препаратів першого покоління класифікація відносить неселективні кошти. «Проба пера» на час винаходу навіть таких ліків була вдалою, оскільки пацієнти отримали можливість купірувати серцеві напади навіть такими недосконалими на сьогоднішній погляд бета блокаторами. Проте, на той час цей був прорив в медицині. Отже, до категорії неселективних коштів можна віднести Пропранолол, Тимолол, Соталол, окспренолол і інші ліки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кращі апарати для лікування суглобів: огляд і опис засобів

Друге покоління — це вже більш «розумні» ліки, що відрізняють бета 1 від бета 2 . Кардіоселективні бета адреноблокатори це Атенолол, Конкор (більш докладніше читайте в цій статті), Метопролол сукцинат, ЛОКРЕНУ.

Третє покоління визнано найбільш вдалим з огляду на своїх унікальних властивостей. Вони здатні не тільки захистити серце від підвищеного викиду адреналіну, а й надають розслабляючий ефект для кровоносних судин. Список препаратів — Лабеталол, Небіволол, Карведилол і інші. Механізм їх впливу на серце відрізняється, однак кошти здатні досягти загального результат — нормалізувати серцеву діяльність.

Бета блокатори: огляд основних засобів для нормалізації тиску і роботи серця

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Особливості препаратів з ВСА

Як з’ясувалося в процесі тестування препаратів і застосування їх у пацієнтів, не всі бета блокатори здатні на все сто відсотків гальмувати діяльність бета-блокатори. Є ряд лікарських засобів, які для початку блокують їх діяльність, але в той же час і стимулюють її. Таке явище отримало назву внутрішньоїсимпатоміметичної активності — ВСА. Оцінювати ці кошти негативно і називати їх марними можна. Як показують результати досліджень, при прийомі таких лікарських засобів також сповільнювалася робота серця, однак при їх допомоги істотно не знижувалася насосна функція органу, підвищувався периферичний опір судин, найменше провокувався атеросклероз.

Читайте також: Физиотенз (Моксонидин) — ефективний засіб при гіпертонії

Якщо приймати такі препарати тривалий час, то бета-адренорецептори стимулювалися хронічно, що призводило до зменшення їх щільності в тканинах. Тому якщо бета-адреноблокатори раптово припиняли прийматися, то це не провокувало синдрому відміни — пацієнти аж ніяк не страждали гіпертонічними кризами, тахікардією та нападами стенокардії. У критичних випадках скасування могла провокувати і смертельний результат. Тому лікарі відзначають, що терапевтичний ефект засобів з внутрішньої активністю нітрохи не гірше класичних бета блокаторів, а ось відсутність негативних впливів на організм у них істотно нижче. Цей факт вигідно відрізняє групу засобів серед усіх бета блокаторів.

Бета блокатори: огляд основних засобів для нормалізації тиску і роботи серця

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд препарату Хондроглюксід для лікування артрозу суглобів

Особливість ліпофільних і гідрофільних препаратів

Основна відмінність цих коштів в тому, де вони краще розчиняються. Ліпофільні представники здатні розчинятися в жирах, а гідрофільні — тільки в воді. Зважаючи на це, організму для виведення ліпофільних речовин потрібно пропустити їх через печінку, щоб розкласти на компоненти. Водорозчинні бета блокатори сприймаються організмом легше, оскільки вони не пропускаються через печінку, а евакуюються з організму в незмінному вигляді разом з сечею. Дія цих препаратів набагато довше, ніж у ліпофільних представників.

Зате жиророзчинні бета блокатори має незаперечну перевагу перед гідрофільними ліками — вони можуть проникати крізь гематоенцефалічний бар’єр, що відокремлює систему крові від ЦНС. Так ось в результаті прийому таких препаратів вдавалося істотно зменшити рівень смертності серед тих пацієнтів, які страждали від ішемічної хвороби серця. Однак, роблячи позитивний вплив на серце, жиророзчинні бета блокатори сприяють розладу сну, провокують сильні головні болі, можуть викликати депресії у хворих. Універсальним представником є ​​Бісопролол — він здатний відмінно розчинятися як у жирах, так і в воді. Тому організм сам вирішує, яким чином виводити залишки — при патології печінки, наприклад, препарат відмінно виводиться нирками, що беруть на себе цей обов’язок.
Сучасні бета блокатори є унікальними препаратами, здатними врятувати людину від серцевого нападу. Застосовують їх від гіпертонії, при серцевій недостатності, при тахікардії і інших патологіях. А ось при цукровому діабеті хворим підійдуть не всі кошти, оскільки деякі з них, наприклад, Атенолол і Пропранолол погіршують інсулінорезистентність. До прийому бета блокаторів потрібно ставитися з максимальною відповідальністю і завжди консультуватися з лікарем стосовно них.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Кращі препарати від підвищеного тиску для літніх людей

Bobby

Наслідки великого інсульту і шанси на відновлення

Murcia

Вплив таблеток від тиску на потенцію

Dmitry

Як лікувати атеросклероз судин нижніх кінцівок: народні засоби і препарати

Sasha

Причини різких стрибків артеріального тиску

Bobby

Які таблетки вибрати від сердечного болю?

Lamaxima

Хвороби судин головного мозку: симптоми і лікування

Bobby

Таблетки від підвищеного тиску, які не знижують частоту пульсу

Sasha

Гіпертонія при цукровому діабеті: харчування, народні засоби і препарати

Murcia

Залишити коментар