Профилактика

Корисні вправи для зміцнення колінних суглобів

Корисні вправи для зміцнення колінних суглобів

Залежно від виду виконуваних вправ змінюється і їх користь для організму людини. Основне призначення вправ полягає в:

 1. зміцнення зв’язок і сухожиль.
 2. поліпшення кровообігу.
 3. Підвищенні амплітуди виконуваних рухів.
 4. зняття больового синдрому.
 5. Зменшенні скутості рухів.

Крім іншого, нормалізується обмін речовин і здійснюється профілактика можливого травмування суглоба і зв’язок, а також відновлюється хрящ. Особливу увагу комплексу зміцнювальних вправ слід приділити людям з надмірною вагою, так як через набору ваги збільшується навантаження на колінний апарат.

Показання і протипоказання

Перед тим, як починати виконувати вправи, необхідно проконсультуватися з лікарем про можливість даного заняття. Спеціаліст самостійно підбере схему вправ індивідуально для кожного пацієнта залежно від його загального стану.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Виконання лікувальної фізичної культури необхідно при наступних випадках:

 • Для відновлення м’язової маси після зняття гіпсу.
 • При наборі зайвої ваги.
 • При тривалих навантаженнях на суглоб, які супроводжуються больовими відчуттями.
 • При артрозі, артриті.
 • Для відновлення після травм, вивихів і ударів.

Але не варто вважати, що ЛФК може бути повністю безпечна. Не рекомендується виконувати вправи для зміцнення колінних суглобів у разі підвищеної температури тіла, при наявності гострих запальних захворювань, підвищеному артеріальному і внутрішньочерепного тиску, важких серцево-судинних захворюваннях і грижах. Також варто утримуватися від фізичної активності при менструації.

Вправи будуть більш ефективні, якщо доповнити їх дієтою з великим вмістом кальцію, утримуватися від взуття на високих підборах, не зловживати шкідливими звичками.

Корисні вправи для зміцнення колінних суглобів

Правила виконання вправ

Тканини і вправи вимагають певного підходу до них. Варто виробити звичку, завдяки якій комплекс лікувальної фізкультури буде здійснювати регулярно по 20-25 хвилин в день. Щоденні заняття дозволяють постійно збільшувати навантаження, що збільшує працездатність колінного апарату.

Перед початком вправ слід зробити розігріваючий масаж. Під час заняття можна користуватися еластичним бинтом, який буде знижувати навантаження на коліно. Також бандаж дозволяє уникати зсуву колінної чашечки, якщо раніше суглоб був травмований.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артрит тазостегнових суглобів

Кожну вправу необхідно робити повільно, без різких ривків. Необхідно стежити за собою, зрозуміти, яка кількість повторень можна зробити максимально правильно. Не варто гнатися за рівним числом: 10 або 20 не мають значення, якщо їх виконувати неправильно. Можна почати з тих же п’яти повторень на кожну ногу, дотримуючись усіх вимог до виконання. Відчувши, що стає занадто легко, треба починати збільшувати кількість повторень.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

В якості допоміжних елементів при ЛФК можуть знадобитися килимок для фітнесу, степ і гімнастичний м’яч невеликого діаметру середнього ступеня жорсткості.

Корисні вправи для зміцнення колінних суглобів

Комплекс вправ

Перед тим, як починати виконувати основні зміцнюють вправи, необхідно зробити розминку, щоб розігріти м’язи і зв’язки. Для цього необхідно встати прямо, зігнути одну ногу в коліні, взяти за нього рукою і як можна ближче підтягнути до грудей. Якщо не виходить, не потрібно старатися. Після цього необхідно витягнути ногу вперед і спробувати зберегти рівновагу. Виконується по черзі на кожну ногу.

В наступній частині розминки необхідно лягти на живіт, напружити сідничні м’язи і згинач стегна, зігнути ногу в коліні так, щоб гомілка по відношенню до підлоги становила прямий кут. Затриматися на кілька секунд в такому положення, опустити ногу і повторити з іншого.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Після цього переходимо до вправ. Вони спрямовані на розтяжку і зміцнення м’язів, тому виконуються в комплексі.

 1. Прийняти положення лежачи на спині: поперек і лопатки притиснуті до підлоги, прес напружений. Необхідно зігнути одну ногу в коліні, поставити стопу на підлогу, п’ята притиснута до сідниці, друга нога витягнута на підлозі. Піднімаємо пряму ногу до кута в 30 градусів по відношенню до підлоги. Потрібно затриматися в такому положенні на декілька секунд і повільно опустити ногу. Повторити з іншого те ж саме.
 2. З того ж положення лежачи, долоні притиснути до підлоги в районі сідниць, ноги витягнуті. Необхідно виконати вправу «велосипед», а потім «ножиці».
 3. Лежачи на спині, підтягнути зігнуті в колінах ноги грудей, допомагаючи руками.
 4. Сісти на гімнастичний килимок, витягнути ноги вперед. Упираючись долонями в підлогу, по черзі піднімати ноги вгору.
 5. Залишаючись в тому ж положення, покласти під коліна гімнастичний м’яч, натиснути на нього колінами, напружуючи сідничні м’язи і згинач стегна.
 6. Прибравши м’яч, необхідно виконати вправи на розтяжку: підтягуємо шкарпетки стопи до себе і від себе, напружуючи литкового м’яза.
 7. Далі виконуємо підйом на степ. По черзі заходимо на степ з різних ніг. Можна опускатися назад, можна вперед і потім крокувати в зворотну сторону. Для збільшення складності вправи можна додавати стрибки і нахили.
 8. Необхідно встати біля стіни, впертися в неї долонями, відставити одну ногу назад, намагаючись п’яту поставити на підлогу. Ця вправа також розтягує задню поверхню стегна і литкового м’яза.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ревітоніка: вправи для особи в домашніх умовах

Дані вправи допоможуть відновитися після операції, призупинити розвиток суглобових захворювань і зміцнити ноги, що є непоганою профілактикою багатьох захворювань.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зарядка і гімнастика для спини при остеохондрозі

Pasha

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи

Coolio

Чи можна висіти на турніку і підтягуватися при сколіозі

Scooby

Реабілітація та ЛФК після перелому кісточки із зсувом

Maria

Голковколювання — що це таке, користь і протипоказання

Maxim

Гімнастика і вправи для шиї за методом Бубновського: ефективність і вправи

Axel

Зарядка і гімнастика для пальців рук — комплекс вправ

Alfonso

Лейкопластир для кінезіологічні тейпірованіе: види, показання та застосування

Andrey

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Pasha

Залишити коментар