Профилактика

Плавання при сколіозі: користь і правила

Плавання при сколіозі: користь і правила

Регулярне плавання в басейні здатне зміцнити м’язи всього тіла, в тому числі і спини. Сильні м’язи при сколіозі — це дуже важливий показник, вони утримують хребет, не даючи йому деформуватися далі.

Крім зміцнення м’язів спини, регулярне перебування в басейні здатне надати ряд інших позитивних впливів на організм людини:

  1. Прискорити обмінні процеси в організмі.
  2. Поліпшити роботу серця.
  3. Підвищити еластичність шкіри.
  4. Збільшити обсяг легких.

Не варто забувати, що позитивних ефектів від плавання можна домогтися тільки при правильному підході. Людині, хворій на сколіоз, краще порадитися з лікарем — саме він підкаже, яким стилем найкраще плавати і які вправи виконувати у воді. Чітке виконання рекомендацій лікаря здатне зробити благотворний вплив на розвиток даного захворювання.

Слід пам’ятати, що регулярне відвідування басейну не позбавить людину від сколіозу, а лише допоможе запобігти ускладненням. Користь від плавання безсумнівна і безперечна, проте недотримання техніки безпеки на воді та нехтування рекомендаціями свого лікаря може погіршити наявні проблеми зі здоров’ям.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Як правильно плавати?

Стиль плавання, час перебування і кількість відвідувань басейну в тиждень варто узгодити зі своїм лікарем. Саме він підбере індивідуальний комплекс вправ у воді, допомагає при певному виді сколіозу. Не варто відразу ж лізти в воду. Найкраще почати з виконання спеціальної гімнастики, яка допоможе навчитися правильно дихати, перебуваючи у воді. Також не зайвим буде потренуватися затримувати дихання.

Плавання при сколіозі: користь і правила

В процесі плавання необхідно постійно підтримувати хребет у правильному положенні. Перебуваючи у воді, зробити це не так вже й просто. Не можна виконувати різких рухів, сильно прогинати або відхиляти спину.

Незалежно від виду і ступеня сколіозу більшість лікарів рекомендує плавати брасом. Це досить складна техніка, однак за певних зусиль її можна засвоїти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пілатес при сколіозі і остеохондрозі: чи можна займатися, комплекс вправ

Початкове положення лежачи на животі на воді, руки і ноги повністю витягнуті. Долоні слід розташувати поруч один з одним у самої поверхні води. Голова при цьому повинна бути опущена в воду.

Потім виробляються руху руками, які можна розділити на кілька циклів:

  1. Розведення в сторони. Руки необхідно трохи занурити в воду, долоні при цьому розташовані перпендикулярно дну і повернені назовні. Щоб точніше зрозуміти, як саме виконувати дане рух, необхідно уявити, що ви розгрібати воду навколо себе.
  2. Гребок. Кисті розташувати долонями вниз. При згинанні рук в ліктях необхідно зробити сильне гребкового рух до себе і вгору. Основна мета гребка — спробувати підтягнути тіло трохи вперед і вгору. Після того як долоні опиняться на одній лінії з плечима, необхідно зімкнути кисті рук у грудях, а лікті притиснути до стегон.
  3. Викид вперед. Кисті необхідно різко повернути в початкове положення.

Одночасно з рухами рук необхідно виконувати наступні рухи ніг:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  • Подтягивание. Виконується при гребку руками. Коліна зімкнуті, а гомілки розведені. Дуже важливо вивернути ступні назовні і натягнути їх на себе — саме такий стан допоможе зробити правильний поштовх ногами.
  • Поштовх. Проводиться під час викиду рук вперед. При цьому необхідно якомога різкіше відштовхнутися ногами вперед. Після завершення поштовху, ноги потрібно випрямити.

Важливо багато тренуватися, щоб правильно синхронізувати руки і ноги. Бажано робити це з досвідченим інструктором і виправляти помилки у міру їх виникнення, інакше тіло запам’ятає неправильні рухи. Потрібно прагнути робити все максимально правильно з першого ж разу, адже від цього залежить здоров’я спини.

При цьому дуже важливо правильно дихати. При підйомі тіла над водою (під час гребка) необхідно зробити глибокий різкий вдих ротом. Після поштовху ногами тіло розпрямляється, і голова при цьому опускається. Видих необхідно проводити носом у воду. Залишки повітря можна видихнути ротом вже над водою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Популярні рецепти з оливковою олією для особи, тіла і волосся: в чому користь і як застосовувати засіб?

Такий стиль плавання дуже добре підходить для першого ступеня сколіозу. При цьому дуже важливо встигати дихати і контролювати швидкість переміщення у воді.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При більш серйозних ступенях викривлення хребта лікар може порекомендувати виконувати описані вище руху більш асиметрично. Це робиться для зміцнення певних м’язів спини і коригування викривлення. Самостійно вибирати стиль плавання в даному випадку строго заборонено. Це може завдати шкоди хребту. Через деякий час інструктор може змінити стиль плавання, порадити деякі вправи для витягування хребта або розслаблення м’язів . Часто лікар радить виконувати вправи з обважнювачів , або ж просто лежати на спині у воді .

Плавання при сколіозі: користь і правила

Це лише приблизний план того , як потрібно плавати в басейні . Кожен конкретний випадок індивідуальний , а загальні поради не можуть бути дієвими для всіх . Для людей хворих на сколіоз можна дати найголовніша порада — знайдіть професійного лікаря — реабілітолога , який підбере стиль плавання особисто для вас .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

ЛФК у комплекс вправ при хворобі Бехтерева

Pasha

Йога для грудного відділу хребта: користь і правильне виконання

Elena

Масаж за дисплазії тазостегнових суглобів у дітей — як правильно робити

Undershmidtther

Чи можна при подагрі паритися в лазні?

Tanya

Комір Шанца для новонароджених: як правильно одягати і використовувати ( з фото )

Murcia

Гімнастика і ЛФК при артрозі кульшового суглоба

Maria

Ефективні вправи для розтяжки спини і хребта

Megusta

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Tanya

Пілатес при сколіозі і остеохондрозі: чи можна займатися, комплекс вправ

Murcia

Залишити коментар