Профилактика

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Незалежно від статі, способу життя і професії, кожна людина може рано чи пізно зіткнутися з коксартрозом. При виявленні перших симптомів патології не слід пускати хвороба на самоплив: потрібно якомога раніше проконсультуватися з лікарем і почати лікування. Своєчасна турбота про своє здоров’я допоможе уникнути серйозних проблем зі здоров’ям і зберегти бадьорість, навіть в похилому віці.

Йога при коксартрозе

На початкових стадіях артрозу тазостегнового суглоба хорошим способом зупинити прогресування хвороби є заняття йогою. Крім того, виконання деяких певних асан стануть ефективною профілактикою розвитку коксартрозу навіть у молодих здорових людей, тому виконанням таких вправ можна займатися всією сім’єю.

Асани можуть виконуватися в різних положеннях, як стоячи, так і лежачи. Це дає можливість поступово долучитися до йогическим практикам людям в різному віці з різним фізичним станом.

Користь йоги при лікуванні артрозу

Знос і виснаження хрящових тканин, як правило, супроводжується больовими відчуттями, сила яких визначається ступенем хвороби. Заняття йогатерапіей допомагають людині полегшити біль за рахунок комплексу вправ, спрямованих на зміцнення м’язів, збільшення рухливості суглобів і надання тонусу організму в цілому. Крім того, циркуляція крові стає якіснішою, і всі проблемні зони отримують посилене харчування. Це забезпечує полегшення больових синдромів і розслабляє м’язи.

Потрібно відзначити, що не всі асани підходять для пацієнтів з діагнозом «коксартроз». Комплекс вправ обов’язково повинен бути розроблений разом з фахівцем і виконуватися строго за всіма правилами. Серйозний підхід і регулярні заняття можуть помітно послабити больові відчуття у пацієнта. Однак, самостійність в даному питанні і зневага консультацією з лікарем можуть не тільки призвести до марності витрачених зусиль, а й погіршити ситуацію.

Основні принципи лікувальної йоги

  • До занять потрібно ретельно підготуватися. Необхідно вибрати просторе приміщення, де забезпечено гарний надходження повітря.
  • Одяг повинен бути зручним, не сковувати рухи і з натуральних тканин: потрібно дозволити тілу дихати.
  • Щоб уникнути отримання травм рекомендується добре розігріти хворий суглоб, перш ніж приступати до йогатерапіі.
  • Не потрібно перестаратися. Час заняття і навантаження повинні збільшуватися поступово.
  • Не потрібно поспішати і робити різких рухів. Категорично забороняється виконувати асани, що викликають сильний біль.
  • Потрібно сконцентруватися на диханні, адже правильне дихання запорука здоров’я.
  • Рекомендується зробити перерву в прийомі їжі протягом 2 годин до і після йоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Властивості і користь рожевої глини: кращі рецепти масок для обличчя

асани при артрозі кульшового суглоба

Лікарями схвалені деякі асани, які сприяють розкриттю тазостегнового суглоба і зміцненню хрящових тканин. Цей комплекс включає асани, одна частина з яких розрахована на пацієнтів з початковим ступенем хвороби та з достатньою фізичною підготовкою, а інша на пацієнтів із занедбаним артрозом або новачків.

Розігрівання тазостегнового суглоба

В сидячому положенні сидячи, ліва нога повинна бути согунута, ступня максимально знаходиться поруч з області паху. Права нога спрямована в бік і зігнута в коліні. Стопа відведена назад. Потрібно повільно по черзі направляти праву клубову кістку до обох стопах, відриваючи праву частину тазу від статі. Аналогічно повторити для лівої сторони.

Тадасаї (поза гори)

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Стоячи в вертикальному положенні, звести стопи і поставити їх паралельно. Вага тіла повинна бути розподілена рівномірно між ними. Напружуючи коліна повісті вгору колінні суглоби. Руки потрібно через сторони підняти і залишити нагорі в положенні, коли долоні дивляться один на одного. Максимально впираючись ступнями в підлогу, ніби відштовхуючись, потрібно потягнути все тіло вгору за руками. У такому положенні потрібно перебувати протягом 1 хвилини.

Вірабхадрасана I (поза воїна)

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Необхідно прийняти позу гори і максимально широко розвести ноги. Повернути корпус і праву стопу вправо на 90 градусів, а ліву стопу на 60 градусів в тому ж напрямку. Поперек потрібно максимально випрямити і сильно потягнутися вгору, як в позі гори. Виконувати по 30-60 секунд в кожну сторону.

Паріврітта Тріконасана (перевернута поза трикутника)

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Стоячи вертикально розвести ноги максимально широко. Руки витягнути в різні боки, направляючи долоні в підлогу. Стопи розгорнути вправо: праву — на 90 градусів, ліву — на 45 градусів. На вдих повернути корпус вправо, на видих зробити нахил до правої нозі, помістивши ліву руку на килимок поруч з правою стопою. Іншу руку потягнути вгору, повернути голову і подивитися на неї. Такий стан потрібно зберігати 30 секунд, після чого повторити дзеркально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як робити баночний масаж від целюліту в домашніх умовах? Огляд процедур і техніка виконання

Вірабхадрасана III (поза ластівки)

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

З пози воїна потрібно на видих «впустити »груди вперед на стегно, руки витягнути перед собою і ненадовго зафіксувати цю стійку. Потім підняти ногу, яка знаходиться позаду, а ногу-опору розпрямити. Це положення потрібно утримувати якомога довше, найголовніше, дотримуватися абсолютну прямоту всіх кінцівок.

Паріврітта Джан шіршасана

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Сидячи на підлозі зігнути праве коліно і нахилити його до підлоги. Ступню максимально наблизити до області паху. Ліву ногу витягнути в сторону і опустити до неї корпус, як би «скручуючи» його. Простягаючи праву руку через бік схопити ліву стопу. Ліву руку помістити на праве стегно. Потилицю потрібно покласти на ліву ногу і потім перемістити ліву руку на ступню лівої ноги (тобто, обидві руки повинні тримати ступню распрямленной лівої ноги).

В такому положенні максимально розгорнути корпус тіла вгору і зафіксувати положення на стільки часу, на скільки вистачить сил. Потім повторити дзеркально.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зарядка при шийному остеохондрозі в домашніх умовах — як правильно робити

Maria

Зарядка для спини і хребта — користь і комплекс вправи

Scooby

Постізометрична релаксація: що це, показання та проведення

Coolio

Комір для шиї при остеохондрозі: як вибрати і правильно носити

Maria

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

Tanya

Зарядка і гімнастика для пальців рук — комплекс вправ

Alfonso

Плавання і вправи у воді при остеохондрозі: користь і як правильно виконувати

Axel

Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті

Alfonso

Гімнастика і ЛФК при остеохондрозі грудного відділу хребта

Alex

Залишити коментар