Профилактика

Реабілітація та ЛФК після перелому кісточки із зсувом

Реабілітація та ЛФК після перелому кісточки із зсувом

Потрібно також відновити нормальну будову м’яких тканин, усунути больовий синдром. Зсув формує значну кількість проблем — пошкодження м’яких тканин, судин, сухожиль. У певних випадках може знадобитися навіть оперативне втручання, щоб відновити нормальну функціональність кінцівки.

Неправильне лікування перелому може стати причиною виникнення артрозу, освіти суглоба помилкового типу. Нерідко бувають ситуації, коли травма стає основою вивиху або ж підвивиху стопи. Якщо кістки зростуться неправильно, то це може призвести до постійним больовим синдромом, кульгавістю і навіть деформацією суглоба голеностопа.

Чому важлива реабілітація?

Реабілітація після перелому кісточки із зсувом передбачає серйозну роботу. При дотриманні встановлених умов, хворий встати на ноги може досить швидко, а також почати звичайне життя.

Терміни реабілітації після травми такого характеру досить істотні, щоб їх скоротити потрібно використовувати всебічний підхід до лікування, який повинен включати в себе масаж, фізкультуру лікувального типу або ж гімнастику, певні процедури для зняття запальних явищ, а також поліпшення роботи системи кровообігу.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Правильний підхід до таких заходів дозволяє швидко усунути набряк, знизить ь м’язову силу, а також прискорити процес тканинної регенерації. Також процедури здатні стати основою зміцнення суглоба, а в цілому вони спрямовані на те, щоб уникнути поширених ситуацій з проявом ускладнень.

Етапи реабілітації

1 Етап: іммобілізація і навантаження дозованого типу (близько двох тижнів)

Даний варіант впливу формує можливість запобігти ряд негативних наслідків. Ефект досягається шляхом поліпшення роботи системи кровообігу в місці перелому. Навантаження на кінцівку дозволяється через два тижні після проведення іммобілізації. Дозволені пасивні руху на третій день після нанесення пов’язки, ходіння з милицями починається по закінченню двох тижнів.

Використовується фізіотерапія: лазерне, магнітне, ультрафіолетове вплив. Лазеротерапія проводиться в червоному спектрі (для проведення процедури в гіпсі вирізається спеціальне віконце під розмір випромінювача).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Маски для обличчя від плям після прищів

Реабілітація та ЛФК після перелому кісточки із зсувом

2 Етап: руховий режим з обмеженням

пацієнт після закінчення встановленого часу (визначається лікарем на підставі вивчення загального стану на поточний момент часу) починає рухатися з милицями, а після — без їх використання. Основне завдання етапу — поліпшення харчування тканин, активізація процесів регенерації, а також формування мозолі кісткового типу.

На даному проміжку необхідно відновлювати функції гомілковостопного суглоба. Для цього призначається комплекс вправ, а також використовують механотерапію. Проводяться процедури, на підставі яких відновлюється стандартний стереотип того, що крокує, для цього рекомендується використовувати спеціалізований тренажер. Лікарі рекомендують носіння спеціалізованих супінаторів, щоб забезпечити раціональний розподіл можливого навантаження. На даному етапі виконується масаж і використовуються різні фізіотерапевтичні процедури (водолікування, аплікації, теплові процедури).

Реабілітація та ЛФК після перелому кісточки із зсувом

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

3 Етап: усунення залишкових явищ

Фіксація гомілковостопного суглоба спеціалізованими ортезами для правильного розподілу навантаження, використання устілок-супінаторів для профілактики швидкої втоми. Рекомендовані теплові процедури, ультразвукова терапія, масаж лікувального типу. Повне навантаження на кінцівку дозволена по закінченню 10 тижнів з моменту перелому.

Гімнастика і ЛФК

Здійснювати лікувальну гімнастику і фізичні навантаження для зміцнення і відновлення тканин суглоба після перелому травми потрібно вже на третій день після накладення гіпсу. Перші заняття передбачають залучення певних м’язів в положенні лежачи:

  • Формується необхідність скорочувати, а після розслабляти стегнові, литкові і сідничні м’язи. На кожен м’яз по 20 скорочень.
  • Розтискати і стискати пальці ніг. Виконується протягом сорока секунд.

Виконувати такі вправи слід не менше ніж через дві години протягом всього дня.

Реабілітація та ЛФК після перелому кісточки із зсувом

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Поки нога знаходиться в гіпсі не можна на неї наступати або ж здійснювати обертальні рухи суглобом. Всі вправи виконуються обережно і плавно.

Основні вправи:

  1. Приймається сидяче положення, спина повинна бути рівною. Ноги ставляться на підлогу, коліно хворий ноги розгинається. Після чого, кінцівку повертають у вихідне положення.
  2. Ногу піднімати повільно, не розгинаючи в положенні сидячи, при цьому здійснюється підтягування коліна вгору, після — нога знову ставиться на підлогу.
  3. В положенні стоячи слід здійснити опору на стіну або ж спинку стільця, на хвору кінцівку не робити упор, її акуратно відводять в сторону кілька разів.
  4. Відведення ноги назад в положенні стоячи, після декількох днів виконання такої процедури здійснюється нетривалі затримка в положенні піднятою кінцівки, після чого, виконуються плавні махи убік. Такі рухи здійснюються по черзі — назад, вперед, в сторону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що можна робити після заміни тазостегнового суглоба?

Кожну вправу слід виконувати не менше 10-15 разів. У день можна проводити кілька тренувань. Навантаження дається дозовано і поступово. За допомогою такого впливу формується зміцнення м’язового каркаса. Лікувальна гімнастика потребують уважного ставлення до дрібниць і деталей. Людина після виконання певних дій повинен прислухатися до самопочуття. Якщо провокуються легкі ниючі болі або ж виконання доставляє дискомфорт, потрібно зменшити амплітуду виконання.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зарядка для спини і хребта — користь і комплекс вправи

Scooby

Вправи і ЛФК при кіфозі грудного відділу хребта

Bobby

Плавання в басейні і корисні вправи у воді для хребта

Alex

Тейпірованіе плечового суглоба: що це, показання та як правильно

Tanya

Лейкопластир для кінезіологічні тейпірованіе: види, показання та застосування

Andrey

Чи можна гріти спину при остеохондрозі і як це правильно робити

Bobby

Плавання і вправи у воді при остеохондрозі: користь і як правильно виконувати

Axel

Лужні мінеральні води: корисні властивості, список і назви

Marina

Гімнастика і ЛФК при остеохондрозі грудного відділу хребта

Alex

Залишити коментар