Симптоми

Якщо болять всі суглоби тіла: причини і лікування

Якщо болять всі суглоби тіла: причини і лікування

Чим це небезпечно

В першу чергу сильний біль у всьому тілі знижує рухливість, але це не головна небезпека. Головну загрозу представляє захворювання, яке й спровокувало хворобливі відчуття в суглобах. Займатися самолікуванням в таких випадках вкрай небезпечно, оскільки призведе до того, що пройдуть тільки симптоми, в той час як сама хвороба прогресуватиме. Можна спробувати самостійно зняти біль і можливі набряки, але після цього обов’язково варто звернутися до лікаря.

Симптоми захворювань

У будь-якої хвороби є симптоми, характерні тільки для неї. Оскільки біль найпомітніша ознака, в першу чергу варто визначити її характеристики:

 • Тип болю (ниючий, гостра, різі та ін.).
 • Локалізація (суглоби, м’язи навколо , кістки).
 • Переміщується чи по тілу, або постійно болить окрему ділянку.
 • Постійний біль або напади носять періодичний характер.
 • Інтенсивність відчуттів.

Якщо болять всі суглоби тіла: причини і лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Крім цього хворий може відчувати слабкість, сильну втому або ломоту в м’язах. Подальші симптоми різняться в залежності від конкретної причини болю:

 1. Перенапруження. Зайва фізичне навантаження напередодні може привести до того, що на наступний день буде боліти все тіло. Це відбувається через вироблення молочної кислоти, яка накопичується в м’язах. В цьому випадку для зняття болю досить хорошою розминки.
 2. Інфекції. Ломота в суглобах нерідко супроводжує такі захворювання як грип, лихоманку, менінгіт і навіть звичайні ГРЗ в запущеній формі. Крім болю симптому доповнюються кашлем, висипом на шкірі, ознобом, слабкістю, нудотою і розладом шлунка, високою температурою тіла.
 3. Вірусний гепатит. При ураженні печінки крім можливих болів спостерігається жовтизна шкіри і білків очей, погіршення апетиту.
 4. Патологічні зміни сполучних тканин. Артрит, червоний вовчак, поліміозит — все це може спровокувати біль в суглобах. Крім цього деякі захворювання серця, нирок, легенів, судинної і нервової системи також можуть привести до хворобливих відчуттів в суглобах.
 5. Захворювання крові. Крім відчуття ломоти в тілі хворий відчуває жар, шкіра стає блідою, лімфовузли, печінка і селезінка збільшуються в розмірах. В такому стані підвищується вразливість до інфекційних захворювань. У гострій формі такі захворювання несуть загрозу для життя, якщо не лікувати їх вчасно.
 6. Онкологія. При онкологічному ураженні тканин біль в суглобах може проявитися раніше, ніж буде діагностована сама хвороба. Крім цього про онкологію говорять такі симптоми як слабкість, зниження ваги, поганий апетит, лихоманка, різка зміна настрою, депресивний стан.
 7. Невралгія. При захворюваннях нервової системи крім болю в суглобах і м’язах пацієнт може відчувати оніміння в кінчиках пальців, втрату чутливості, слабкість. Крім того, починають випадати волосся, а шкіра стає більш сухою і тонкою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд тендинита плечового суглоба: види, симптоми і лікування

Якщо біль в суглобах супроводжується будь-якими з перерахованих симптомів, це привід звернутися до фахівця.

Методи діагностики

до кого звертатися зі скаргами на болі в усьому тілі:

 1. Ревматолог.
 2. Гематолог.
 3. Онколог.
 4. Інфекціоніст.

Після того як лікар огляне пацієнта і вислухає скарги, він повинен відправити хворого на обстеження. Для виявлення діагнозу використовують такі методи діагностики:

 • Загальний аналіз сечі.
 • Загальний аналіз крові.
 • Біохімія крові.
 • БАК аналіз крові і мазків.
 • Пункція кісткового мозку.
 • КТ і МРТ.
 • нейроміографія.

Комплексне обстеження дозволить дати повну картину стану пацієнта. Тільки після цього можна говорити конкретному захворюванні і призначати лікування.

Якщо болять всі суглоби тіла: причини і лікування

Лікування болю в суглобах

Метод лікування вибирає лікар залежно від отриманих при обстеженні даних . Найбільш поширеною є медикаментозна терапія. Широкий спектр ліків дозволяє усунути практично будь-яку причину болю в суглобах. Вибір груп препаратів залежить від типу захворювання:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Антибіотики.
 • Протизапальні препарати.
 • Знеболюючі.
 • Гормональні засоби.
 • Імуносупресанти.
 • Цитостатики.

У багатьох препаратів з перерахованих груп є серйозні протипоказання — деякі з них не можна приймати при наявності пухлин. Крім того, майже всі ліки мають свої протипоказання і побічні ефекти. Це одна з причин, по якій можна самостійно підбирати препарати і бездумно їх приймати. точну дозування і тип ліки призначає тільки лікар. Якщо після курсу прийому немає результатів, фахівець може замінити препарат на інший.

Якщо болять всі суглоби тіла: причини і лікування

Оперативне втручання потрібне в крайніх випадках, коли медикаментозна терапія безсила. Зазвичай операцію призначають при пухлинних захворюваннях і хворобах крові. У випадку з раком, операція може доповнюватися променевою терапією, а при серйозних захворюваннях крові потрібна пересадка кісткового мозку.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Профілактика

Щоб суглоби не боліли, потрібно дотримуватися шість простих рекомендацій:

 1. Правильне харчування. По-перше, збалансоване меню дасть організму всі необхідні для нормального функціонування речовини. По-друге, правильне харчування допоможе підтримувати вагу в нормі. Відомо, що ожиріння одна з причин болю в суглобах.
 2. Хондроітин і глюкозамін. Ці речовини необхідні для здоров’я суглобів. Вони містяться в м’ясі, хрящах і рибі.
 3. Питний режим. Рідина допомагає налагодити обмін речовин, якщо води в організмі недостатньо, харчування органів, м’язів і суглобів буде недостатнім. В день потрібно випивати близько 2 літрів води.
 4. Фізична активність. Навіть звичайна гімнастика вранці допоможе нормалізувати кровообіг, в результаті суглоби будуть отримувати досить корисних речовин.
 5. Обережність. Потрібно уникати будь-яких травм суглобів.
 6. Вітамінні комплекси і БАДи. Відсутні вітаміни і мікроелементи можна отримувати з препаратів, головне правильно підібрати їх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини, симптоми, діагностика та лікування опікового шоку: як надати невідкладну допомогу?

Нескладні рекомендації допоможуть підтримувати здоров’я суглобів. Крім коригування харчування і режиму дня, необхідно періодично проходити профілактичні огляди у лікарів. Це допоможе вчасно помітити захворювання і почати лікування.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Біль в гомілковостопному суглобі: причини, симптоми і лікування

Alfonso

Відчуття печіння в колінному суглобі: що це може бути і що робити

Sasha

Температура при остеохондрозі: чи може бути і що робити

Elena

Набряк ноги після перелому кісточки: причини і що робити

Lamaxima

Якщо болить права рука: причини і що робити

Marina

Вузлики Гебердена і Бушара — що це таке, причини появи і лікування

Serega

Болять суглоби на пальцях рук: причини, що робити і чим лікувати

Murcia

Біль в колінах при присіданні і вставанні: причини і що робити

Scooby

Запалення суглобів: як зняти і що робити?

Murcia

Залишити коментар