Симптоми

Біль у шиї, що віддає в голову: можливі причини, симптоми і лікування

Біль у шиї, що віддає в голову: можливі причини, симптоми і лікування

Симптоми

Кожне з можливих захворювань може проявляти себе по-різному. Особливо небезпечно, якщо біль відчувається ще й у голові. Необхідно терміново звернутися до лікаря, якщо:

 • Турбують сильні головні болі.
 • Біль у шиї триває протягом 10 днів.
 • Виникла скутість шиї.
 • Мучить нудота і блювота.
 • Раптово піднялася температура тіла.
 • Виникли судоми.
 • Тимчасова втрата зору.

Наявність температури, нудоти і блювоти може вказувати на серйозні пошкодження або на виникнення запалення. В даному випадку необхідно вживати негайних заходів для повноцінного лікування. Не варто пускати все на самоплив, в цьому випадку мова йде про серйозне захворювання, яке не пройде само собою.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Біль у шиї, що віддає в голову: можливі причини, симптоми і лікування

Діагностика

При відчутті у себе вищеописаних симптомів, людина повинна негайно звернутися до терапевта або травматолога (якщо напередодні була отримана травма голови або шиї). Після попередньої діагностики дані фахівці можуть направити до невролога або онколога.

Діагностика полягає в опитуванні пацієнта і вивченні його історії хвороби, після чого лікар направляє на МТР шийного відділу хребта, рентгенографію або доплерографію. Можна обійтися одним дослідженням, але найкраще скористатися всіма можливими методами діагностики — це допоможе точно визначити вид захворювання, місце його локалізації та ступінь прояву. Дана інформація допоможе підібрати найбільш ефективні засоби для усунення недуги.

Можливі методи лікування

Методи лікування можуть бути найрізноманітнішими, все залежить від виду захворювання, його форми і ступеня тяжкості. Універсального засобу від болю в шиї не існує, так як це всього лише симптом, а не сам недугу. Лікувати необхідно першопричину розвитку неприємних відчуттів.

Розглянемо можливі методи лікування:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 1. Лікарська терапія. Застосовується безліч препаратів, в тому числі місцеві анальгетики та анестетики (нестероїдні протизапальні препарати, засоби, що містять анальгін і парацетамол), гормональні препарати (глюкокотікоіди), препарати для зняття м’язової напруги, протисудомні засоби і антидепресанти. Препарати призначаються в залежності від виду захворювання, часто застосовувати їх потрібно в комплексі з знеболюючими засобами. Прийом препаратів здійснюється як в таблетках, так і в мазі або уколах.
 2. Ортопедичні методи. Вони застосовуються в разі отримання травм. Пацієнту необхідно носити спеціальний комір для шиї. Він може бути м’яким (для підтримки шиї і формування постави) і жорстким (для знерухомлення).
 3. Фізіотерапевтичні методи — рефлексотерапія, вплив лазером і ультразвуком. Застосовується для відновлення тонусу м’язів, зменшення запалення і зняття больових відчуттів.
 4. Лікувальна фізкультура. Допомагає розвинути рухливість грудного і плечового відділу. Тримає м’язи в тонусі, розподіляє навантаження по хребту. Застосовується як додаткове або основне лікування, в залежності від складності захворювання.
 5. Масаж. Знімає напругу м’язів спини, плечей і шиї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке шкірний ріг у людини? Причини та ефективні методи лікування

Біль у шиї, що віддає в голову: можливі причини, симптоми і лікування

При серйозних захворюваннях, таких як грижа міжхребцевого диска, онкологічні захворювання або здавлення спинного мозку, показано оперативне лікування . В ході операції лікар усуває проблему.

Часто такий спосіб лікування здійснюють за допомогою малоінвазивної хірургії. В цьому випадку результат досягається без великого травматизму зовнішніх тканин, замість величезного розрізу пацієнту роблять лише кілька проколів. Оперативне лікування — результативно, але досить небезпечно і болісно, ​​даний метод застосовується тільки в самих крайніх випадках.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При виникненні онкологічного захворювання лікування може проводитися за допомогою хіміотерапії, а також променевої та гормональної терапії.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Затекла нога: можливі причини і що робити

Serega

Часта позіхання і брак повітря: можливі причини і що робити

Maria

Шум в голові і вухах при шийному остеохондрозі: причини появи і лікування

Tanya

Чому болить п’яткова кістка і що робити

Scooby

Біль в ліктьовому суглобі: причини, симптоми і як лікувати

Pasha

Якщо болить права рука: причини і що робити

Marina

Якщо болять всі суглоби тіла: причини і лікування

Maxim

Якщо болить і опухає гомілковостопний суглоб: причини і лікування

Marina

Біль у стегні: можливі причини, діагностика та лікування

Maria

Залишити коментар