Симптоми

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

Часто біль розходиться по одній або двом ногам. Відбувається це в залежності від локалізації дискомфорту в попереку. Якщо турбує ліва сторона спини, то синдром виникне по правої кінцівки, і навпаки. Загострення відбувається після фізичного навантаження. Воно може бути настільки сильним, що людина не зможе встати.

Можливі причини і чим це небезпечно

Корінцевий синдром — фактор, що визначає появу прострілу в нозі. Відбувається це за рахунок здавлювання сідничного нерва в зоні його корінця через набряклості або запалення. Через обмеження відбувається роздратування нервового пучка, що веде до передачі сигналів мозку про наявність збою. Потім він посилає у відповідь імпульс, що викликає хворобливість. Це властивість головного органу покликане обмежити рухливість ураженої області. Защемлення нерва викликають різні причини.

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

Межпозвонковая грижа або протрузія

Між хребцями розташовуються освіти за формою диска, що виконують функцію, що амортизує для хребта, а також забезпечують його гнучкість і декомпресію. Зсув або деформація міжхребцевого диска призводить до розвитку грижі або протрузії.

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Якщо у людини розвинулася протрузія, то біль, тягне від попереку по протилежній нозі. З’являється біль у відповідь на здавлювання нерва, викликане витончення зовнішньої оболонки диска і виходом невеликої частини ядра.

Міжхребцева грижа — більш небезпечний наслідок протрузии. Людина при цьому відчуває гострий біль. Фактор, що приводить до виникнення больових відчуттів — порушення цілісності зовнішньої оболонки диска. Пульпозне ядро ​​може повністю або частково випасти з нього. Небезпека патології — зміщення хребців.

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити Міжхребцева грижа

Дегенеративні зміни в хребті

Ця причина охоплює людей різних вікових груп. Виявляються дегенеративні зміни у вигляді гіперплазії хрящової тканини хребта — остеохондроз. Розрослися хрящі призводять до ущемлення нервових пучків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль в грудях при остеохондрозі - чи може бути і що робити

Біль проявляється спільно зі скутістю поперекових м’язів, обмеженістю в рухах, онімінням ніг від стегна до стопи. Небезпека остеохондрозу — вплив не тільки на кінцівки, але і на внутрішні органи.

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

Відхилення хребця від нормального розташування

Причина, що представляє серйозну небезпеку, так як відбувається перетискання всього пучка нервів через зсув хребця. Характеризується больовими відчуттями в попереку з онімінням її м’язів, майже повним обмеженням рухливості ніг. Поширення болю залежить від сторони і градуси зміщення.

Фактори, що призводять до відхилення хребців: травматичні ушкодження, розтягнення. Наприклад, при падінні на спину відбувається компресійна травма хребта.

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

Сколіоз

Сколіозом називають відхилення хребта від осі (вигини в праву або ліву сторону) . Фактори — порушення постави, неправильне сидіння за столом, компресійні навантаження під час тренування та інші. Небезпека — напруга м’язів, які все більше тягнуть хребетний стовп в сторону викривлення.

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Симптоми

Основні показники порушень в хребті — скутість і біль в спині, переходить до стопи. Посилення дискомфорту відбувається при зміні пози, вставанні з сидячого або лежачого положення, під час фізичного навантаження. Характер больового синдрому — ниючий, тягнучий, прострілюючий.

Якщо хвороба ускладнюється запаленням і набряком сідничного нерва, то рухливість обмежується майже повністю, при ходьбі нога волочиться, больовий синдром поширюється від попереку до стопи. Найбільш болючі ділянки — сідниця, стегно і гомілку. Посилення болю спостерігається вночі, заснути буває майже неможливо, насилу вдається перевернутися на ліжку.

Діагностика

Постановка діагнозу — найважливіший етап для визначення тактики лікування. При виявленні болю звернутися потрібно до невролога, хірурга, ортопеда. Діагностичні заходи:

 • Збір анамнезу — бесіда лікаря з пацієнтом. На ній з’ясовуються загальні відомості, інформація про захворювання, травмах, характер больових відчуттів, їх локалізація.
 • Огляд — пальпація хребта (область попереку і куприка з прилеглої мускулатурою).
 • Для точного встановлення діагнозу лікар дасть направлення на рентген, МРТ або КТ поперекового і крижового відділів. Знадобитися можуть лабораторні аналізи (кров, пункція), обстеження нервових волокон (встановлення ступеня запалення).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якщо болять лікті і коліна: можливі причини і що робити

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

Після виявлення першопричини порушень фахівець визначить тактику лікування.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Лікування і що робити

Незалежно від причини терапія призначається комплексна, складається вона з наступних процедур:

 1. Спокій — постільний режим до зниження хворобливості. Протипоказані будь-які навантаження на хребет. Лежати краще на ліжку з твердим підставою.
 2. Коригування харчування. Корисні речовини допоможуть підвищити сили організму для боротьби з виниклою патологією. Обов’язково вживання фруктів, овочів, злаків, молочних продуктів.
 3. Мануальна терапія. Вплив рук мануальщика призведе до розгону крові і лімфи, розслабленню мускулатури.
 4. Лікувальна фізкультура. Комплекс вправ виконувати можна тільки при ремісії.
 5. Фізіотерапія — стимуляція кровопостачання тканин.

Медикаментозна терапія

Терапія включає застосування наступних медикаментів:

 • Для розслаблення м’язів — міорелаксанти (Мідокалм, Баклофен, Тизанідин).
 • Зниження запалення — Мелоксикам, Німесулід, Диклофенак, флекс, Кетопрофен.
 • Анальгетики (Баралгин , Трамадол, Кодеїн), знеболюючі пластирі (Версатіс, Вольтарен)
 • Вітаміни групи B — Мильгамма, Нейровитан, Комбіліпен.
 • кортикостером оіди при сильному дискомфорті — Преднізолон, Бетаметазон.
 • Ін’єкційні блокади — Новокаїн, Цітанест, Карбокаін.
 • Для підвищення регенерації хрящової тканини — Хондроитин, Дона, артрит.

Біль у спині віддає в ногу: можливі причини і що робити

При важких стадіях єдиний спосіб лікування — оперативне втручання. Призначає препарати тільки лікар. Самолікування, несвоєчасне звернення до фахівця небезпечно ускладненнями аж до втрати руху в кінцівках.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Хрумтять суглоби у всьому тілі: причини, діагностика та лікування

Alex

Якщо болять вени під коліном ззаду: можливі причини і що робити

Megusta

Біль в попереку, яка віддає в ногу: можливі причини і що робити

Andrey

Що робити якщо опух палець на руці і чим це небезпечно

Dmitry

Хрускіт в колінах: причини, діагностика та що робити

Serega

Якщо болить шийний відділ хребта — можливі причини і що робити

Elena

Біль у п’яті ( боляче наступати ): причини, діагностика та лікування

Pasha

Біль в плечовому суглобі правої руки: причини і як зняти біль

Maria

Біль у правому боці під ребром: що може боліти в правому боці

Bobby

Залишити коментар