Симптоми

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Коли всі складові суглоба в нормі, він повноцінно виконує свої функції. Але якщо хоч одна структура виявиться втягнутою в патологічний процес, відбудеться збій — амортизація суглоба порушиться, і він почне видавати хрускіт при русі. До таких наслідків можуть привести не тільки хвороби суставно-м’язової системи, але і цілком природні фізіологічні явища.

Фізіологічні причини

Рухливість суглоба може порушитися через підвищення або зниження концентрації гиалурона і протеїнових компонентів в складі синовіальної рідини. Якщо зловживати білковою їжею, в організмі накопичиться надлишок протеїну, який розподілиться по всіх системах. Чи потрапить він і в суглобову рідину. В результаті вона стане занадто густий і не зможе забезпечити ковзання хрящів під час руху — суглоб почне хрустіти. Досить скорегувати раціон, і його функціонування відновиться.

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Друга за поширеністю фізіологічна причина суглобного хрускоту — довге перебування у фіксованому положенні. Коли людина сидить в одній позі, синовіальна рідина застоюється, що призводить до накопичення в ній кисню, вуглекислого газу та азоту. При русі бульбашки газів лопаються, видаючи характерний шум. Лікувати суглоби в цьому випадку не потрібно. Але щоб уникнути розвитку артриту і артрозу варто частіше міняти позу і побільше рухатися.

Зайве активні фізичні навантаження шкідливі так само, як і їх відсутність. Синовіальна рідина витрачається швидше, ніж продукується. Тому в ході занадто інтенсивних тренувань можна почути хрускіт в різних частинах тіла. Зазвичай він проходить після повноцінного відпочинку.

Ймовірні захворювання

Сторонні звуки в суглобах можуть свідчити про розвиток артриту, остеоартрозу — патологій, які призводять до поступового руйнування хрящової тканини, уповільнення продукування синовіальної рідини і оголення суглобових кісток. Дегенеративні процеси супроводжуються не тільки хрестом, а й болем, обмеженням рухливості, почервонінням і / або припуханням навколосуглобових м’яких тканин.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Суглобові захворювання властиві людям старше 50 років, але іноді вони розвиваються і у подростов. Причинами патологічних змін в суглобах найчастіше стають:

 • Нераціональне харчування.
 • Зайва вага.
 • Обмежена активність.
 • Надмірні навантаження на опорно-руховий апарат.
 • Порушення в роботі ендокринної системи.
 • Збої в обмінних процесах.

Остеоартроз

Остеоартроз — це дегенеративно-дистрофічні ураження суглобів, що призводить до руйнування хрящової тканини і скорочення продукування синовиального секрету. Сучасна ревматологія розглядає остеоартроз не як окреме захворювання, а як групу суглобових патологій різної етіології, але з подібними морфологічними і клінічними проявами.

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Хвороба може розвинутися через неправильне харчування, наявності зайвої ваги, збою в обміні речовин. Але основною причиною для прояву патології є обмеження рухливості суглоба. При стисненні під час руху хрящ виділяє інтерстиціальну рідину, насичену обмінними продуктами хрящової тканини. Змішуючись з синовіальних секретом, вона очищається і насичується необхідними поживними речовинами. Коли хрящ розпрямляється, відбувається зворотна дифузія секрету.

Життєздатність хрящових тканин забезпечується лише при змінному навантаженні. В умовах тривалого стиснення або його повної відсутності розвивається дегенеративно-дистрофічних руйнування хряща.

Артрит

Артрит — це запалення суглобів інфекційної, алергічної або аутоімунної етіології. Хвороба супроводжується болем, набряком і почервонінням навколосуглобових тканин, порушенням рухової функції і часто призводить до інвалідності.

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Подагра

Подагра — це захворювання, провоковане порушеннями в обмінних процесах і характеризується ураженням суглобово-м’язової системи. Основна ознака патології — відкладення по всьому організму кристалів сечової кислоти. Їх надлишок ускладнює функціонування суглобів і провокує виникнення клацань під час їх руху.

При подагрі може розвинутися запалення суглобових хрящів в області стоп, колін і пальців. При прогресуванні хвороби хрускіт кісток по всьому тілу стає постійним. Людина не може повноцінно рухатися і регулярно відчуває ниючий біль.

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Чи варто турбуватися і можливі ускладнення

І фізіологічні, і патологічні зміни в суглобах можуть приводити до тріску при їх русі. Але захворювання суставно-м’язової системи завжди супроводжуються додатковими симптомами:

 • Болем.
 • скутість рухів.
 • набряклість навколосуглобових тканин.
 • оніміння.

Якщо хрускіт кісток спостерігається зрідка і не ускладнює життя допоміжними проявами, досить злегка скорегувати спосіб життя — і він більше не потурбує. В іншому випадку потрібне комплексне лікування, і краще його не ігнорувати, оскільки суглобові хвороби істотно знижують якість життя і чреваті розвитком серйозних ускладнень:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 1. Артрит призводить до ранньої інвалідності: близько 90% хворих втрачають працездатність всього через 15 років після появи перших ознак хвороби.
 2. Остеоартроз призводить до зниження тривалості життя більш ніж на 10 років через хронічного болю, що оцінюється багатьма пацієнтами на 5 см по 10-сантиметрової візуальної шкалою.

Що робити при хрускіт в суглобах, діагностика

Діагностикою суглобових патологій займаються терапевти, ортопеди, хірурги, травматологи, ревматологи і артрології. При появі хрускоту по всьому тілу спершу необхідно звернутися до терапевта. Після візуального огляду і опитування лікар випише направлення до лікаря вузької спеціалізації.

Для визначення причини виникнення сторонніх шумів в суглобах призначаються аналізи крові, рентгенівське обстеження, УЗД, лабораторне дослідження синовиального секрету.

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Як лікувати суглобові патології

Лікування хвороб суглобів направлено на їх розвантаження, купірування запалення і болю. При артрозі призначаються знеболюючі та протизапальні засоби. Обома властивостями володіють НПЗП, але їх використання протипоказане. Нестероїдні протизапальні препарати негативно впливають на хрящову тканину і прискорюють її дегенеративне руйнування.

Лікування артрозу рекомендовано починати з прийому анальгетиків. НПЗП треба пити в низьких терапевтичних дозах і короткими курсами. При сильному больовому синдромі можна приймати інгібітори ЦОГ-2. Вони не роблять негативного впливу на хрящову тканину і ефективно знімають біль.

Медикаментозна схема лікування артрозу включає застосування препаратів, які відновлюють структуру хряща. Найбільш позитивна динаміка зафіксована при залученні в терапії хондроїтину сульфату. Він уповільнює дегенеративно-дистрофічні зміни в суглобах, зменшує біль і володіє структурно-модифікуючих властивістю.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Перелік ліків, що застосовуються при артриті, очолюють НПЗП. Вони мають протизапальну дію, знижують біль і, головне, не сприяють деструкції запалених суглобів. Найбільш ефективними препаратами з цієї групи лікарських засобів є:

 • Німесулід.
 • коксиби.
 • Мелоксикам.

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Якщо медикаментозне лікування не принесло бажаного результату, може бути рекомендовано хірургічне втручання: установка штучних імплантатів замість зруйнованих суглобів.

Профілактика хвороб суставно-м’язової системи

Щоб уникнути проблем з суглобами і виникнення хрускоту по всьому тілу, необхідно дотримуватися наступних правил:

 1. Організувати еже денні тренування без перевантажень.
 2. Раціонально харчуватися, уникати безбілкових дієт.
 3. Повноцінно відпочивати після фізичної праці.
 4. Підтримувати вагу в межах норми.
 5. Частіше змінювати позу при сидячій роботі.

при частому виникненні фізіологічного хрускоту кісток по всьому тілу можна спробувати змінити взуття на ортопедичну, використовувати спеціальні фіксатори для суглобів і скорегувати спосіб життя з урахуванням озвучених вище правил .

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Болі в суглобах ніг: причини, діагностика та лікування

Maria

Біль у суглобах при клімаксі: причини і що робити

Maria

Якщо після алкоголю болять суглоби: причини і що робити

Serega

Біль у хребті: можливі причини, чому це небезпечно і що робити

Bobby

Якщо коліно опухло і болить при згинанні: що це може бути і що робити

Sasha

Затекла нога: можливі причини і що робити

Serega

Тягне і ломить руку: можливі причини і що робити

Elena

Німіють кисті і пальці рук по ночах: причини, ніж це може бути і що робити

Andrey

Болі в п’ятах вранці при ходьбі: причини і що робити

Lamaxima

Залишити коментар