Симптоми

Якщо на ступнях з’явилися горбки: можливі причини і що робити

Якщо на ступнях з'явилися горбки: можливі причини і що робити Бородавка

Що може бути причиною?

  • Мозолі. Щільне утворення, яке формується в будь-якій частині ступні. Часто виникає після тривалої ходьби і через незручного взуття.
  • Вальгусна деформація. Що з’явилося тверде ущільнення може свідчити про деформації першої плеснової кістки. Причиною може служити перенесення навантаження на плеснової кістка.
  • Гігрома. Відрізняється випинанням суглоба в області підйому стопи або ж синовиального сухожилля вперед. Подібне освіту досить рухливо і з часом може зникати.
  • Бородавки. Найбільш часто мають вигляд шкірних наростів з невеликим потемнінням посередині, мають досить щільну структуру. Викликаються вірусом папіломи. У певних випадках виявляються цілі групи бородавок кулястої форми.
  • Посттравматичний фактор. Якщо елементи ступні піддавалися ударам, переломів, порушень шкірного покриву то досить часто в результаті виникають певні ущільнення. Вони часто провокують болі і відчутний дискомфорт.

Якщо на ступнях з'явилися горбки: можливі причини і що робити Гігрома

Горбки на ступнях нерідко є проявом серйозної патології. До них відносяться запалення суглобової сумки, артроз зчленувань, фасциит.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Чим це небезпечно

При появі горбків на ступнях незалежно від тих чинників, за якими вони проявилися існує ймовірність появи сильних болів у час ходьби. Дуже часто горбки з часом починають збільшуватися в розмірах і створювати проблеми. Больовий ефект може сильно змінити ходу через що стане важче пересуватися, в подальшому стане проблематично одягати і знімати взуття.

Якщо на ступнях з'явилися горбки: можливі причини і що робити

В тих випадках, коли виникає гнійне запалення область пошкодження розширюється, стає більш болючою. Деякі новоутворення викликають деформацію стопи, що самим негативним чином впливає на працездатність людини.

Діагностика

Якщо у людини виникло ущільнення у вигляді шишки необхідно відразу звернутися до лікаря для з’ясування причин його освіти. Бажано відразу звернутися з подібною проблемою до дерматолога, вельми вірогідна ситуація, що проблема буде за його профілем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому лущиться шкіра на голові? Причини і методи лікування свербежу та сухості

Зазвичай візуального огляду стає досить для визначення захворювання і призначення лікування. Якщо картина розпливчаста, то може знадобитися уточнення симптоматики: здача аналізів (крові), проведення біопсії під місцевим наркозом. Частою практикою є проведення дослідження стопи за допомогою УЗД.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Як лікувати горбки на ступнях?

Більшість виникають горбків на ступнях можуть бути усунені за допомогою різних нескладних профілактичних заходів. Мозолі і натоптиші усуваються застосуванням розм’якшує і антисептичних засобів, використанням комплексу гігієнічних заходів і спеціалізованих устілок для взуття. Приписуються лікарем спеціальні пластирі, що запобігають вплив на шкірні покриви.

Якщо на ступнях з'явилися горбки: можливі причини і що робити

Позбавлення від бородавок відбувається із застосуванням саліцилової кислоти або усуненням за допомогою лазера (процедура триває кілька хвилин).

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Якщо причина горбків гігрома або вальгусна деформація, то вже необхідно вплив медикаментів. За необхідності задіюють протизапальні, знеболюючі та Протинабрякові засоби. У разі необхідності задіюється хірургічне втручання для усунення горбків. Існує ряд методик, що дозволяють позбавити від подібних утворень. Яку саме необхідно використовувати вирішує лікар залежно від стану патології.

Профілактика

Щоб запобігти утворенню на ступнях горбків чи інших дискомфортних новоутворень необхідно забезпечити такі запобіжні заходи:

  1. Використовуйте тільки правильно підібрану і зручне взуття. Для цього необхідно щоб вона не була занадто вузькою, не тиснула. Бажано носити взуття з натуральних компонентів — це дасть можливість стопах «дихати». Не варто вибирати взуття з дуже високим каблуком. Дуже ефективним буде використання спеціальних ортопедичних устілок, які мають стопу правильним чином.
  2. Слідкуйте за гігієною для ніг, користуйтеся кремами, зволожуючими шкіру і роблять її еластичною. При появі підозр на грибок прагнете відразу його усувати.
  3. Запобігайте занадто сильне навантаження на стопи. Для цього потрібно не допускати надмірного збільшення тіла, при тривалій ходьбі знижуйте напруга масажем.
  4. Загартовуйтеся за допомогою ЛФК на нижні кінцівки і частіше ходіть босоніж.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Болі в п’ятах вранці при ходьбі: причини і що робити

Lamaxima

Що робити якщо опух палець на руці і чим це небезпечно

Dmitry

Болить плече і передпліччя: причини і чим лікувати

Elena

Біль в грудях при остеохондрозі — чи може бути і що робити

Serega

Німіють ступні ніг: причини, діагностика та лікування

Alex

Біль в плечовому суглобі при піднятті руки: причини і лікування

Murcia

Біль в попереку з правого боку: причини, діагностика та лікування

Sasha

Якщо болить живіт і віддає в поперек: причини і що робити

Maria

Якщо при згинанні і розгинанні болить лікоть — причини і що робити

Lamaxima

Залишити коментар