Будова суглобів

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Загальна схема виглядає так:

Фаланги — комплект з 14-ти циліндричних маленьких кісток, 2 зараховуються до великого пальця. Решта зосереджені по 3 штуки для кожного пальця.

Плюсна — короткі циліндричні кістки в кількості 5-ти штук, що знаходяться між фалангами і предплюсну.

Передплесно — інші 7 кісток, найбільшої є п’яткова . Інші (таранная, ладьевидная, кубообразная, клиновидні проміжна, латеральна, медійна) набагато дрібніші.

Стопа людини: будова, анатомія, функції

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Анатомічні особливості

Підошва ноги — це непроста анатомія . Стопа укріплена допоміжними елементами: мускулами, сухожиллями, хрящами, зв’язками. Для правильної функціональності і відчутності необхідні кровоносні судини, нерви. Кожна складова стопи здійснює різноманітні функції.

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Хрящовий матеріал

Закінчення складових елементів каркасу в районі фіксації мобільного зчленування огортають хрящі. На вигляд вони нагадують білу густу матерію. Хрящі надають кісткам гладкий вид, що сприяє м’якому переміщенню. Завдяки сполучної тканини елементи кісткових структур не труться, не створюючи шум і больові відчуття в момент руху.

М’язи

Стопа укріплена безліччю м’язів, розташованих в її нижньому відділі. Поділяються на три категорії, кожна відповідає за зміну розташування окремих частин:

 1. Великого пальця.
 2. Мізинця.
 3. Абсолютно всіх пальців.

М’язи утримують звід стопи, забезпечуючи вірне поширення навантаження. Дві м’язи, розташовані на зовнішній стороні, беруть участь в русі пальців ноги.

Решта м’язи прикріплені до кісток, беручи участь в переміщенні стопи, починаються близько коліна. Розслабленість, перенапруження тонусу м’язів тягне за собою зміни в місці розташування елементів скелета, що небезпечно для суглобів.

Зв’язки і сухожилля

Сухожилля є продовженням м’язи. Вони з’єднують м’язи й кістки. Незважаючи на їх гнучкість, їх можливо пошкодити, в разі якщо по максимуму витягнути м’яз. Зв’язки не є еластичними, але вельми гнучкими. Їх функція — об’єднувати суглоби.

Кровопостачання

Стопу надсилає 2 ключові артерії: оборотна, задня великогомілкова, які поділяються на велику кількість маленьких, по яких кров поширюється по всіх тканинах. Назад кров доставляється венами. Найбільш тривала з них велика подошвенная вена, що проходить по внутрішній площині. За зовнішньої площині проходить дрібна артерія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як можна заразитися коростою від іншої людини?

Стопа людини: будова, анатомія, функції Кровопостачання підошви стопи

Нервові волокна

Завдяки нервах відбувається передача сигналів між мозком і нервовими закінченнями. В стопах знаходиться 4 нервових закінчення — задній більше, поверхневий і глибокий малогомілкової, литкових. Найвідомішою проблемою тут є нервове передавлювання і защемлення, поєднане з високими перевантаженнями.

Стопа людини: будова, анатомія, функції

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Функціональне призначення

Головними функціями стопи є:

 1. Ресорна. Виконується через наявність склепінь і їх можливості виступати в ролі амортизатора. Завдяки ресорної функції, стопи погашають аж до 80% енергії при торканні з опорою. Це гарантує здійснення бігу, ходьби, стрибків без постійних пошкоджень.
 2. Рефлексогенна. Діяльність нервової системи, безупинно відслідковує розташування тіла. На невеликій ділянці ступні уміщається безліч функціональних точок, крізь які стопа з’єднана з мозком і органами.
 3. Балансировочная. За неї відповідають суглоби. Вони гарантують можливість пересуватися, утримуючи положення.
 4. Толчковая. За допомогою поштовхової функції людина переміщається вперед: стопа приймає кінетичну енергію в мить зіткнення з опорою, стримує її протягом перекату з п’яти на носок, повертає назад тілу, відриваючись для нового помаху.

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Першочергова спеціалізація — утримання ваги тулуба, забезпечення його переміщення в просторі. Стопа людини має 3 точки кісткової опори: 2 розташовані у фронтальному відділі, 1 в задньому. При ходьбі на пальцях стійкість залежить від довжини пальців.

Передня ділянка ступні, особливо в області пальців, рухливий і стискаємо. Відповідно до положення переднього ділянки щодо заднього, стопи можна розподілити на прямі, наведені і відведені. Також стопа має можливість скручуватися уздовж поздовжньої осі, зовнішній і внутрішній краю підніматися.

Захворювання стоп

Найбільш відомими хворобами ступень прийнято вважати:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. Трофічні виразки — шкірне ураження, що утворюється при патології процесу кровопостачання. Воно не заростає довгий час, заважаючи пацієнтові нормально жити і працювати. Головна причина затримка крові в судинах, виникнення виразок говорить про те, що питання набуло серйозний характер, звільнитися від неї можна тільки в стаціонарі.
 2. Натоптиші, мозолі — затвердіння ділянок, які болять при настанні на них. Страждають на хворобу найчастіше люди із зайвою вагою, при носінні некомфортною взуття.
 3. Плоскостопість — хвороба, що супроводжується змінами стопи. З’являється при ожирінні, інтенсивних фізичних навантаженнях, довгому стоянні, носінні низькоякісної взуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кінська стопа: що це, чому Ви не змогли і як лікувати

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Хвороби ніг діагностують, проводять лікування різні доктора. В основному хворі звертаються до дерматологів, хірургів, ортопедів, ендокринологів.

Лідерами серед грибкових хвороб прийнято вважати:

 • Мікоз — виникнення тріщин на ногах, між пальцями, потовщення пластин. Пальці хворіють і опухають.
 • Екзема — нагніваніе і шкірне висипання, розпад нігтів.
 • Псоріаз — почервоніння і лущення, тріщини.

Існують ще і хвороби м’язів ніг, що супроводжуються больовими відчуттями, онімінням, конвульсіями. Дуже часто фіксують атрофію м’язів ніг. Проявляється вона з роками, супроводжує зниженням рухових можливостей аж до глибокої паралізованості, нездатності рухатися самостійно.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Murcia

Голосові зв’язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Alex

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Megusta

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Andrey

Колінний суглоб і зв’язки — будова і анатомія

Maria

Кісточка: що це і де знаходиться

Lamaxima

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Залишити коментар