Будова суглобів

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Копчик з’єднується з хрестцем через крижово-куприковий суглоб. Він може переміщатися вперед і назад слідом за тазом, стегнами і ногами. У положенні стоячи і сидячи, кістки, складові таз, злегка обертаються, щоб краще підтримувати рівновагу тіла.

Функції куприка

Хоча куприк вважається рудиментарним (тобто більш не потрібним) в людському тілі , у нього є кілька функцій в тазовому відділі. Наприклад, це одна з трьох частин підтримки людини в положенні сидячи. Вага розподілений між нижніми частинами двох тазових кісток і куприком, які забезпечують баланс і стабільність, коли людина сидить.

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Копчик — це точка контакту для багатьох м’язів тазового відділу. Ці м’язи допомагають підтримувати анус, задіяні в процесі дефекації, підтримують піхву у жінок, допомагають в ходьбі, бігу та рух ніг.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Варіанти анатомічного розташування копчикових сегментів

Зазвичай, куприк виглядає так: спадна частина, що формує гострий кут, спрямований назад. Така структура зазвичай формується в 70% випадків. Є й інші види розташування, коли у вершини є різне спрямування, або хребці нахилені по-іншому, створюючи більш гострий вигин. Ця структура може бути вродженою чи набутою (травма, порвані зв’язки).

Загальні варіанти аномального розташування

 • Приблизно у 15% людей кінчик куприка спрямований вниз більше ніж зазвичай
 • Іноді існує додатковий вигин під прямим кутом між першим і другим, або другим і третім хребцями
 • В 10% випадків відбувається вроджений підвивих

В більшості випадків, неправильна анатомія куприка не турбує людини і виявляється випадково на рентгені. Однак ті, хто звертається до фахівця з куприкової болем, значно частіше дізнаються про нетиповому розташуванні. Крім того, вигин куприка може ускладнити курс пологів, таким чином, жінки, у яких були травми або біль в цій галузі, повинні обстежитися перед плануванням вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Батько Хабіба Нурмагомедова знаходиться в комі з діагнозом " коронавірус "

Чому травми куприка більш поширені серед жінок, ніж серед чоловіків?

кокцидинія зазвичай набагато частіше зустрічається у жінок. Деякі медичні джерела вказують ймовірність розвитку в п’ять разів вище, ніж у чоловіків. Більшість пошкоджень відбувається у жінок внаслідок наступних причин:

 1. Ширша тазовий структура, яка зменшує можливість тазового обертання, робить спину більш схильною до травм.
 2. Жінки схильні більше навантажувати тазові кістки в сидячому положенні, що робить їх більш сприйнятливими до травм.
 3. Пологи також можуть завдати серйозної шкоди.
 4. Тазові м’язові спазми можуть грати роль в збільшенні болю у жінок, часто біль посилюється в передменструальний період .

Хірургія кокцігектоміі

Д ля що не проходить болю, яку не можна полегшити нехірургічним шляхом або лікуванням, існує варіант кокцігектоміі: видалення всього або частини куприка.

Існують різні думки в медичній літературі щодо того, скільки часу витрачати на нехірургічне лікування, перш ніж рекомендувати операцію . Деякі вважають, що двомісячного курсу досить, в той час як інші стверджують, що потрібно від трьох до восьми місяців лікування, щоб рекомендувати кокцігектомію.

Кокцігектомія рідко проводиться і рекомендується. Хоча дана операція відносно проста, відновлення після втручання може бути довгим і незручним для пацієнта.

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Хірургічний підхід при болях

Хірурги висловлюють різні думки про підході до операції. Можливо, найбільша різниця між хірургами — то, що деякі видаляють тільки частину куприка, в той час як інші рекомендують видалити його цілком.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

В цілому хірургія включає наступні кроки:

 1. Розріз від двох до шести сантиметрів над хребцями, які розташовані безпосередньо під шкірою і підшкірної жирової тканиною.
 2. В даній області немає м’язів, тобто не потрібно розрізати глибоко.
 3. Захисний хрящ ( окістя) розрізають до кістки, починаючи зі спини і рухаючись вперед.
 4. Хребці видаляють, можна отримати біопсію, якщо є підозра на пухлину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Будова і функції гомілковостопного суглоба

Операція займає приблизно 30 хвилин і може бути зроблена на амбулаторній основі. Найважча частина операції — довгий процес відновлення. Звичайно потрібно від трьох місяців до року, перш ніж пацієнти відчувають полегшення їх симптомів. У цей час важко знаходиться в сидячому положенні.

Ознаки успіху кокцігектоміі

Кокцігектомія схильна бути успішна в ряді ретельно відібраних випадках. Наступні критерії показали збільшення шансу позитивного результату після операції:

 1. Пацієнти, біль яких викликана змінами в формі копчикового відділу, такими як присутність спікули (маленька кісткова шпора на кінці хребців).
 2. Пацієнти з надмірною рухливістю куприка.
 3. Присутність синовіальної сумки заповненої рідиною в суглобі між хрестцем і куприком.

Багато досліджень показували хороші або відмінні результати після кокцігектоміі, але операція не рекомендується для всіх пацієнтів. Якщо пацієнта не будуть вважати хорошим кандидатом на видалення копчиковой кістки, найімовірніше, нехірургічне лікування буде адаптовано під його потреби і зроблено знову.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Потенційні ризики та ускладнення

Можливо, найбільший ризик — продовження болю після операції. Це означає, що пацієнт переніс довгий процес відновлення і все ще не отримав поліпшення симптомів. Тому вибір пацієнтів вкрай важливий для позитивного хірургічного результату.

Можливий, але незвичайний ризик кокцігектоміі — пошкодження прямої кишки під час видалення куприка. Хоча це і малоймовірно, при такому ризику слід вдатися до колостомії для загоєння прямої кишки.

Інші потенційні ризики включають труднощі загоєння операційного розрізу, можливість розвитку локальної інфекції, яка може затримати процес відновлення. На відміну від більшості інших операцій на хребті, в області куприка немає ніяких значимих коренів нервів, які можуть бути зачеплені під час операції.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )

Murcia

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Тазостегновий суглоб: будова, функції, хвороби у чоловіків і жінок

Alfonso

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Alfonso

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Tanya

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Murcia

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Залишити коментар