Будова суглобів

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Вона складається з наступних деталей:

 • Скелет кисті, який надає міцність кінцівки.
 • М’язи з кістками, що з’єднують сухожилля. Вони роблять кисть гнучкою і досить пружною.
 • Тканини людської руки, які харчуються з допомогою судин, що знаходяться в них.
 • Нерви, які відповідають за відповідну рефлекторну реакцію на дію навколишнього середовища. Вони підвищують чутливість і скорочують м’яз кисті.
 • Шкіра має властивість захисту, але вона проводить і кордони між організмом людини і зовнішнім середовищем, підтримує температуру в організмі.

Скелет кисті

Людська кисть включає в свою будову 27 дрібних кісток.

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Відділи кисті:

 1. Пальці. Кисть включає в себе 4 пальця, які складаються з 3 фаланг, також є великий, що складається з двох фаланг.
 2. П’ясток. Це частина кисті, яка знаходиться між пальцями і зап’ястям руки. Вона складається з п’яти невеликих кісток, довгастої форми.
 3. Запястье. Це система, яка складається з 8 кісток, з’єднаних між собою зв’язками.

Кістки зап’ястя:

 • Трапеція.
 • Човноподібна.
 • крючковидного.
 • Півмісяцева.
 • Трапециевидная.
 • Головчатая.
 • гороховидний.
 • Тригранна.

Кістки, що входять в структуру відділу кисті, досить дрібні, але така особливість дає можливість руці підтримувати свої гнучкі та стійкі властивості.

М’язовий апарат

М’язи це той головний чинник, який допомагає рухати кістки людини. Якщо говорити про тих, що знаходяться в руці, то вони розташовані з двох сторін за допомогою шарів. Це необхідно для згинання та розгинання долоні. За допомогою сухожиль м’язи прикріплюються до кісткового апарата. Зв’язки або сухожилля кріпляться до основи кістки. Тільки долоню складається з м’язів.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Підрозділи м’язів долонної частини:

 • Середня.
 • М’яз великого пальця .
 • М’яз малого пальця.

Короткі м’язи в результаті дають чіткі і точні рухи руки, але при цьому вельми ускладнюють її структуру.

Шкіра

Шкіряний покрив тут дуже неоднорідний. Десь він покриває скелет ніжнішим шаром, а десь грубим. Долоню укладає в собі потовщену шкіру, а ось тильна сторона більш тонку. Все це пов’язано з тим, що сама долоню більш часто переносить різні тертя, зіткнення із зовнішнім світом, тому потовщений варіант шкірного покриву, сприяє захисту м’язових тканин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рідина в колінному суглобі: функції і властивості

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Що стосується тильної частини, то вона містить у собі безліч потових і сальних залоз. Колаген і еластин допомагають шкірі надати еластичність і пружність. Але дані протеїни, мають властивість руйнуватися під дією ультрафіолетових променів. Такі ознаки, як суха шкіра рук, зморшкуватість, прояв маленьких тріщин все це говорить про зниження колагену і еластину в шкірі рук.

Запястье

зап’ястя називається частина верхньої кінцівки, яка знаходиться між ліктьової і променевої кісткою, а також п’ястком. У його структуру входить 8 кісток, які сполучаються з кістками п’ястка і розташовуються в два ряди. На краю знаходиться тригранна, човновиднаяй напівмісячна кістка, що з’єднується зчленуваннями. Щодо великого пальця локалізується гороховідная кістка. У неї особлива функція, а саме вона надає силу м’язам. Ліктьова і променева кістка формує лучезапястной зчленування.

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Інший ряд включає в себе чотири невеликих кістки. Задня частина з’єднується з першим рядом, а передня з п’ястком. Якщо дивитися на зап’ясті з боку долоні, то можна побачити його увігнутий вид. Обертальний властивість руці надає зв’язок між кістками зап’ястя і передпліччям.

Захворювання

В процесі всього життя людина відчуває величезні навантаження на свої руки. Сюди підключаються її всі основні відділи. Больові відчуття в районах кисті або зап’ястя можуть говорити про захворювання суглобової системи або ж хвороби внутрішніх органів людини. Такі симптоми часто відбуваються при травмі даної частини руки. Якщо людина пошкодив променезап’ястковий відділ, то він відразу ж відчує гостру біль, яка з часом буде вщухати, але руху кисті вже будуть обмежені. Все це супроводжується хворобливими відчуттями.

Результатом вивиху фаланги пальця є набряк, деформація кістки, іноді яскраво виражена, а також зниження функціональності пальця. Якщо стався перелом кисті, то виникають великі набряки, чути хрускіт уламків, через які виникає патологічна рухливість, обмеженість в русі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Колінний суглоб і зв'язки - будова і анатомія

Травми лікують різноманітними методами. Це може бути консервативне лікування, яке полягає у відновленні працездатності пошкодженого відділу, але за допомогою ортеза або гіпсу, масажу, фізичних процедур. Іноді потрібне оперативне втручання. Його призначають при серйозних переломах. Існують і інші захворювання кисті:

 • Тендиніт.
 • Остеоартроз суглобів кисті.
 • Тунельний синдром.
 • Асептичний некроз.

Тендиніт

Дане захворювання проявляється в результаті однотипних рухів, які можуть постійно проявлятися в хобі людини або навіть при роді діяльності. Больові відчуття спочатку не виражені, але далі з’являється гострий біль. Фахівці рекомендують усунути навантаження на руку і утримувати її в стані спокою, поки біль не пройде. Далі слід приймати теплі ванночки, виконувати спеціальну гімнастику.

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Остеоартроз суглобів кисті

Дана хвороба має в собі безліч причин. Вона може проявитися і при неправильному харчуванні, коли порушується обмін речовин, і при різних видах переломів, особливо, коли кістки неправильно зростаються.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Все це супроводжується болями в районі кисті. Виникають вони при навантаженні на дану частину тіла, або ж, коли захворювання стабільно прогресує, то больові відчуття випробовуються і в стані бездіяльності. При цьому захворюванні значно погіршується дрібна моторика рук. Артроз лікується за допомогою комплексної терапії, яка проводиться за призначенням лікаря.

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Синдром зап’ястного каналу

Таке захворювання відбувається при затисканні серединного нерва. Це виникає при тривалій грі на музичних інструментах, а також в роботі за комп’ютером.

Ознаками є:

 • Періодичне оніміння кисті.
 • Больові відчуття.
 • Обмежена рухливість пальців.

При цьому захворюванні людина повинна змінити свій рід діяльності, а також пройти терапію, яка направлена ​​проти запалення. У частих випадках потрібно і хірургічне втручання.

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Асептичний некроз

Причинами даного захворювання служать часті переломи руки або ж її запалення. Хвороба серйозна, яка поступово вражає м’язи і кістки відділу зап’ястя. У цьому районі тіла погане кровопостачання, тому тканина з часом може відмерти. Тут відбувається запалення, дане місце супроводжується яскраво вираженим болем, набряками. Дуже часто доводиться виправляти проблему за допомогою операційного втручання.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гомілковостопний суглоб і зв'язки: анатомія, будова, функції

Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Які структури можуть запалюватися в зап’ясті?

Запястье має непросте будову, тому процес запалення може початися з будь-якій області. Причому деякі захворювання стануть надалі локальними, а інші будуть поширюватися на навколишні їх тканини.

Запалення структур в зап’ясті

 1. Кістки зап’ястя мають властивість патологічно змінюватися, що відбувається при пошкодженнях їх структури, а саме, при вивихах, розтягненнях і переломах. Далі розвивається остеопороз, при якому знижується якість кісткової тканини.
 2. Променевозап’ястний суглоб запалюється, при різних видах травм, які є причиною вивиху самого суглоба, і пошкодження його структури. Дуже часто тут розвивається захворювання остеоартроз.
 3. Синовіальная оболонка лучезапястного суглоба зазвичай запалюється при синовите або артриті, які виникають при переломах і травмах лучезапястного відділу.
 4. Зв’язки лучезапястного суглоба відносяться до дуже частого нагоди, при якому відбувається їх пошкодження. Все це виникає при великих непомірних навантаженнях.
 5. Судини і нерви відділу зап’ястя запалюються, проходячи патологічні зміни, при тривалій роботі з незручним положенням руки, а також при більш важкому. Дуже часто при цьому випадку розвивається синдром зап’ястного каналу.

До якого лікаря необхідно звернутися?

Звичайно, краще не займатися самолікуванням, а записатися на прийом до фахівця. Щоб пацієнту точно поставили діагноз, необхідно знати, куди подавати сигнал про допомогу.

При болях в кисті і зап’ястя можна звернутися до таких лікарів:

 • Невропатолог.
 • Сімейний лікар.
 • травматології.
 • Ортопед.
 • Ревматолог.
 • профпатології
 • Терапевт.

Висновок

Існують безліч причин, які здатні пояснити болю в кистях. Людині, який помітив у себе больові відчуття, набряки або ж запалення після удару, негайно потрібно звернутися до травматолога. Якщо стан запущено, то можна сходити на прийом і до ревматолога, терапевта. Щоб таке не відбувалося і походи до лікарів були не настільки частими, необхідно берегти своє здоров’я!

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Tanya

Кісточка: що це і де знаходиться

Lamaxima

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )

Murcia

Колінний суглоб і зв’язки — будова і анатомія

Maria

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Megusta

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Тазостегновий суглоб: будова, функції, хвороби у чоловіків і жінок

Alfonso

Залишити коментар