Будова суглобів

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Історична довідка

Ахіллове сухожилля є найбільшою і сильною зв’язкою в організмі людини. Вчені сходяться на думці, що утворено воно протягом багатьох тисячоліть через поступового переходу людини до прямоходіння.

Дане судження виникло через те, що саме завдяки анатомічній формі стопи, вертикальна вісь людини не зміщується вгору або вниз щодо своєї траєкторії. А одна з структур стопи, а саме п’ятковий бугор, прикріплений до нижньої частини ахіллесовою зв’язки.

Розташування

Знаходиться ахіллесова сухожилля в нижній третині задньої частини гомілки. Будучи продовженням литкового м’яза, Ахілл на клітинному рівні бере початок в середньому відділі гомілки. У цьому місці пучки литкового м’яза поступово переходять в масивне сполучно-тканинної тіло ахіллового зв’язки і далі переходять в сухожилля камбаловидной м’язи.

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Роблячи висновок з вищесказаного, можна розглядати Ахілл, як сполучна ланка литкового і камбаловидной м’язів. І слідуючи вже з цього висновку, необхідно розуміти, що це єдина сухожильно-м’язова система, залежна один від одного.

Клітинна будова

На клітинному рівні сухожилля є волокна білка колагену. Через міцності даної речовини, у органу практично відсутня функція розтягування.

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Колагенові волокна в свою чергу утворюють пучки першого, другого і третього порядку. Перший і другий порядок пучків розділені між собою ендотеноніевой тканиною, другий і третій — перітеноніевой. Поверх всіх пучків вистилається епітеноніевая тканину. Всі три тканини володіють захисною і локалізаціонно функцією зв’язки. Остання необхідна для інкапсулювання (обмеження) запального процесу в органі.

Функція

Єдина і дуже важлива функція аххілови зв’язки — надання можливості прямоходіння, а кажучи конкретно — підошовне згинання в гомілковостопному суглобі. Скорочення м’язів гомілки дає тягу зв’язці, і відбувається вигин суглоба. За допомогою чого, людина може вигинати стопу догори (встати на п’яти) або донизу (встати на носочки). Неможливість або хворобливість того чи іншого руху говорить про патологічному процесі п’яткової зв’язки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Висип при ВІЛ: як виглядає і де знаходиться? Відповіді на хвилюючі питання

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Можливі проблеми і патології ахілла

Як показує практика звернень за лікарською допомогою , найчастіше виникає проблема даного органу — розриви і розтягування. Їх причини можна розділити на дві великі групи: дегенеративні та механічні.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Говорячи про дегенеративних причини виникнення порушення роботи сухожильного апарату стопи, слід згадати клітинний склад органу. З огляду на те що основною частиною складу зв’язки є колаген, причиною розривів і розтягувань можна логічно вважати його кількісне зменшення. Пов’язане воно може бути з двома факторами:

  • Віковий — як відомо, з віком виробництво колагену клітинами організму в рази зменшується.
  • Лікарський — ряд фармакологічних груп препаратів викликає місцеве або загальне зникнення в тканинах організму колагену (глюкокортикоїди, фторхінолони). При перших же ознаках порушення функції ахіллового зв’язки необхідно негайно звернутися до лікаря за консультацією.

Внаслідок цих несприятливих факторів відбувається свого роду «всихання» п’яткової зв’язки, і вона стає більш схильною до для травм.

Другу причину дисфункції ахілла — механічну — теж можна розділити на дві підгрупи:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

  1. відкриті розриви — травми від зовнішніх чинників (порізи, уколи тощо.).
  2. Підшкірні розриви — травми, отримані через неправильні навантажень. Сюди відносяться спортивні травми (недолік розминки, перевищення робочої ваги снаряда, довга перерва в тренуваннях), неправильна взуття (носіння тягарів у взутті на підборах, завищений або занижений підйом, помилка в розмірі), несподівані навантаження на сухожилля (подськальзиваніє, падіння, закрита травма , забій).

Екстрена допомога при розриві п’яткової зв’язки

при виникненні гострої травми ахіллесова сухожилля, необхідно викликати швидку допомогу і провести наступні долікарські заходи:

  1. На місце травми прило жити холод на 15 хвилин.
  2. Прийняти нестероїдні протизапальні засоби (при можливості ввести внутрішньом’язово).
  3. Повністю иммобилизовать кінцівку до приїзду карети швидкої допомоги (накласти шину).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коліно - що це, будова і пристрій

в умовах медичного закладу фахівці виконають рентгенографію кінцівки, введуть протизапальні препарати безпосередньо в місце травми (при необхідності) і в результаті діагностики призначать або операцію, або повний спокій і іммобілізацію кінцівки гіпсом на тривалий період часу .

Як показує практика , більшість травм пяточного сухожильного апарату припадає на неправильний розподіл навантаження . Не слід перестаратися в фізкультури собі на шкоду або ходити на непомірно високих підборах . Адже нерідкі випадки , коли сухожильная травма закінчується операцією , і тоді про спорт і про красивого взуття можна буде забути мінімум на кілька місяців .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Alfonso

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Голосові зв’язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Alex

Плечовий суглоб — функції, будова та кровопостачання

Bobby

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Тазостегновий суглоб: будова, функції, хвороби у чоловіків і жінок

Alfonso

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Кісточка: що це і де знаходиться

Lamaxima

Залишити коментар