Будова суглобів

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Ключиця є першою кісткою скелета людини, окостеніння якої починається ще на 5 — 6 тижні ембріонального розвитку, а ось повне її окостеніння закінчується лише до 25 років життя людини.

Анатомія і будова

за своєю формою ключиця відноситься до трубчастих кісток, а за будовою — до губчастим (всередині її порожнини міститься губчаста речовина, а не кістковий мозок, як в більшості інших кісток скелета людини).

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

В кістки розрізняють округле тіло і два кінці: грудинний і акроміальний. На її грудини кінці розташовується седловидная грудинная суглобова поверхня, призначена для зчленування з грудиною. Верхня поверхня ключиці повністю гладка, а на нижній є два горбка: конусоподібний і витягнутий (трапецієвидна лінія). До даних утворень прикріплюються м’язи і зв’язки, що забезпечують можливість руху як самої ключиці, так і кісток верхніх кінцівок.

М’язи, що прикріплюються до ключиці, і місця їх прикріплення:

 1. Дельтовидная — дельтовидная бугристость.
 2. Грудино — під’язикова — медійна третину кістки.
 3. Трапециевидная — латеральна третина ключиці.
 4. Велика грудинная — закруглений край медіальної третини.
 5. підключичної — підключична борозенка.
 6. Грудино-ключично — соскоподібного — медійна третину.

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Зв’язки, які мають з’єднання з кісткою, і місце з прикріплення:

 • Трапециевидная — трапецієвидна лінія.
 • Конічна — конусоподібний горбик.

Навколо ключиці розташовується безліч кровоносних судин і нервів, в тому числі плечове сплетіння, яке несе відповідальність за нормальну іннервацію і рух верхньої кінцівки.

Будова ключиці у чоловіків і жінок трохи відрізняється — у чоловіків вона більш вигнута, ніж у представниць прекрасної статі. Пов’язано це з більшою силою натягу м’язів, що прикріплюються до даної кістки.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Які функції виконує

 • Провідна: виконує роль провідника, по якому фізичні імпульси від тулуба надходять до верхніх кінцівок.
 • Захисна: забезпечує захист лімфатичних і кровоносних судин, нервів , розташованих між шиєю і рукою, від різних механічних пошкоджень.
 • Опорна: саме вона виконує роль своєрідної опори для верхньої кінцівки і лопатки, яка до того ж до неї прикріплена. Крім цього, ключиця забезпечує активну рухливість верхньої кінцівки і є безпосереднім з’єднанням руки і тулуба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Анатомія і травми виростка колінного суглоба

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Можливі травми ключиці

Можливі механічні пошкодження ключиці:

 1. Вивих: буває двох типів — акроміальний або грудини (в залежності від того, який кінець кістки був пошкоджений). Головними симптомами даної травми є: набряклість і больові відчуття в області ключиці. неможливість руху рукою. випинання одного з кінців кістки.
 2. Перелом: в більшості випадків перелом ключиці відбувається в середині тіла кістки (в місці під назвою «диафиз»). Симптоматика: подовження тієї руки, яка безпосередньо пов’язана зі зламаною ключицею. труднощі при спробах підняття верхньої кінцівки. гематоми в місці пошкодження. набряклість і сильні болі в області перелому.
 3. Забій: розрізняють прямий і непрямий. Прямий удар виникає при безпосередньому механічному впливі на кістку, а непрямий може бути викликаний пошкодженням грудної клітки, руки або ж плеча. Єдиною ознакою забиття ключиці є поява гематом. У разі виникнення важкого пошкодження такого типу, втрачається чутливість руки і зниження її рухової здібності.

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Можливі хвороби

Немеханічні патології, вражають ключицю:

 • Остеоліз: дане патологічний стан зустрічається вкрай рідко і полягає воно в розсмоктуванні кісткової тканини. Даний процес пов’язаний з виробленням людським організмом таких антитіл, які згубно на нього впливають. Ніяких особливих ознак у даного захворювання немає. Воно проявляється лише в погану здатність кістки зростатися при переломах і тріщинах.
 • Артроз: дане захворювання найчастіше з’являється після 40 років у людей, чия професійна діяльність пов’язана з важкими фізичними навантаженнями на руки. Протягом тривалого часу артроз може ніяк себе не проявляти, але пізніше у людини спостерігається підвищення стомлюваності, обмеження в русі верхніх кінцівок, больові відчуття в області плеча і іноді чується хрускіт кісток в цьому місці.
 • Хондрома: це одна з різновидів доброякісних новоутворень ключиці. Єдиними симптомами появи хондроми у людини є біль при русі кістки. Найчастіше це захворювання з’являється в підлітковому віці, так як саме в цей період скелет людини активно розвивається, а підвищений ріст хрящової тканини і може перетворитися в цю пухлину.
 • Невринома: це ще один з варіантів доброякісної пухлини, що вражає ключицю. На відміну від хондроми, дане утворення росте не всередину кістки, а назовні, внаслідок чого його можна легко намацати при пальпації. При натисканні на цю припухлість в лікоть або плече надходять больові імпульси. Крім того, при наявності даної патології больові відчуття можуть виникати і при різкому повороті голови.
 • Остеомієліт: це запалення кісткової тканини, що виникає при впливі на організм людини інфекційних агентів. Остеомієліт буває двох видів: гематогенний і травматичний. При гематогенному остеомієліті хвороботворні бактерії проникають до ключиці через систему кровообігу, а при травматичному — розвиток запального процесу є наслідком нагноєння, яке може виникнути при переломі ключиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Києві Covid - 19 за добу заразилися 34 людини, в їх числі двоє медиків

Ключиця — безперечно необхідна людині кістку, яка забезпечує рух верхніх кінцівок, без яких життя людини не може бути повноцінною. Тому будь-які патології, які пов’язані з даною кісткою, можуть завдати непоправної шкоди життю і здоров’ю людини.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Кісточка: що це і де знаходиться

Lamaxima

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Голосові зв’язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Alex

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Коліно — що це, будова і пристрій

Dmitry

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Megusta

Залишити коментар