Будова суглобів

Кісточка: що це і де знаходиться

Кісточка: що це і де знаходиться

Для чого потрібна і основні функції

Руху гомілковостопного суглоба досить об’ємні. Вони дають можливість забезпечувати рухливість в передньому і задньому напрямках від 60 ° до 140 °, а підошовне згинання становить кут в межах 50 °. Нервова система щиколотки складається з великогомілкової і глибокого малогомілкового нервів.

Відповідальність за згинання стопи покладається на велику гомілкову і подошвенную кістки, триголовий м’яз гомілки і довгі згиначі пальців. Рух забезпечують передня довга кістка і третя мала гомілкова.

Будова

Анатомічно вузол суглобового освіти складається з декількох кісток:

 1. Таранна.
 2. П’яткова.
 3. гомілкової кістки.

Кісточка: що це і де знаходиться

Візуально кісточка є відмінні за розміром виступи з боків ноги. Цими виступами є головки великої і малої гомілкових кісток, які з’єднуючись з таранної кісткою, утворюють своєрідну вилку.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Зв’язки суглобового освіти утримують кісткові структури, забезпечують захист і обмеження рухів в гомілковостопному суглобі. Верхнє розмежування відбувається на відстані 8 см під опуклістю і називається медіальною кісточкою.

Кісточка: що це і де знаходиться

З’єднуються кістки між собою сухожиллями. Структурно це нагадує сумку, що складається з двох шарів м’язів, з укладенням між ними кісткових тканин. Постачання щиколотки кров’ю організовано трьома артеріями з розгалуженнями в області суглобової капсули на мережу дрібних елементів. Така розгалужена мережа кровопостачання забезпечує доставку поживних речовин і кисню до клітин структури і своєчасного відведення венозної крові.

Можливі травми і хвороби

Виконання щиколоткою свого функціонального призначення дуже часто призводить до різних травм — ушибам , розтягування зв’язок, переломів. Пошкодження гомілкостопа може викликатися наступними причинами:

 • Невдале приземлення при стрибку з висоти.
 • Падіння важкого предмета на ногу.
 • подворачіваніе ноги.
 • Вивих стопи.

Крім сильного болю характерною ознакою порушення цілісності щиколотки є набряк. Набряк може розвиватися не тільки при травмах, а й при різних захворюваннях. Зовні набряк проявляється збільшенням в розмірах щиколотки, зміною відтінку шкіри, яка стає тонкою і блискучою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Висип при ВІЛ: як виглядає і де знаходиться? Відповіді на хвилюючі питання

Поширюватися набряклість може в районі суглоба, так і значно вище за нього. Найчастіше при підвищених навантаженнях трапляється розтягнення зв’язок. Після такої травми відчувається сильний біль, швидко з’являється набряк, розташований нижче щиколотки. Подворачіваніе ноги призводить до вивиху щиколотки, а почервоніння і набряк відзначаються на зовнішній стороні суглоба.

Перелом відноситься до числа найскладніших і найнебезпечніших травм. При цьому відрив кісток гомілки разом з сухожиллями супроводжується пошкодженням кровоносних судин, розривом м’яких тканин і нервових закінчень. В області щиколотки з’являється сильний біль, суглоб деформується, і нога сильно набрякає.

Кісточка: що це і де знаходиться

При постійних підвищених навантаженнях, сильному тиску на щиколотки у людей із зайвою вагою, виникає т. н. стресовий перелом, коли на кістках з’являються мікроскопічні тріщини, які мають постійний характер. Виявити такі втомні пошкодження в щиколотці можна за допомогою комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Залежно від місця перелому виділяються різні групи. Переломи латерального голеностопа поділяють по відношенню до щільному з’єднанню дистальних кінців гомілки на типи А, В, С. При типі А перелом розташовується нижче ущелини, між великогомілкової і таранної кісткою. Косий перелом відноситься до типу В. Тип С, характеризується переломом, розташованим значно вище щиколотки. Є кілька варіантів непрямих особливих переломів, названих на ім’я дослідників — Дюпюитрена, Фолькмана, Мязоннев перелом.

Біль і набряк свідчать про проблеми в гомілкостопі, викликаними патологічними змінами або є результатом захворювань опорно-рухової системи. Довга ходьба, велика тривалість навантаження на ноги, коли людина знаходиться в стоячому положенні тривалий час, підвищене навантаження при швидкому спуску або важкому підйомі може спровокувати захворювання тендинитом.

Кісточка: що це і де знаходиться

Запалення сухожиль може розвиватися в області будь-якого суглоба, але в даному випадку, це запалення в місці з’єднання кістки стопи з м’язами гомілки. Дуже сильні навантаження викликають запалення сумки щиколотки — бурсит. Болі в щиколотці і набрякання можуть свідчити про подагрі, коли відкладення в суглобах сечової кислоти викликає пухлину. Хворобливі ознаки проявляються при розвитку артриту, деформуючого остеоартрозу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Болить кісточка на нозі: причини і що робити

Набряки щиколоток відзначаються при:

 1. варикоз вен.
 2. тромбофлебіт вен нижніх кінцівок.
 3. Нефропатії у вагітних.
 4. Порушеннях обміну речовин
 5. Серцевої недостатності.

Постійне набрякання суглоба може вказати на проблеми з нирками, так як це відноситься до найпоширенішого симптому гострого або хронічного захворювання нирок. Захворювання нирок призводять до накопичення рідини в м’яких тканинах і відповідно набряку щиколотки.

При помірній або тяжкій серцевій недостатності, серце не справляється з переміщенням великих мас крові по організму. При цьому кров накопичується в нижніх кінцівках, а рідина накопичується в нирках, що призводить до набряків щиколотки.

Порушення нормального лімфатичного відтоку стає причиною сильного набрякання не тільки суглоба, але і повністю нижніх кінцівок, т.зв. «Слонової хвороби». Наявність тромбу в судинах однієї кінцівки (тромбоз) викликає набрякання щиколоток і сильні болі.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Голеностоп — що це, будова і функції

Bobby

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Murcia

Коліно — що це, будова і пристрій

Dmitry

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Andrey

Колінний суглоб і зв’язки — будова і анатомія

Maria

Плечовий суглоб — функції, будова та кровопостачання

Bobby

Залишити коментар