Будова суглобів

Коліно — що це, будова і пристрій

Коліно - що це, будова і пристрій

Кісткова складова представлена ​​стегнової, великої гомілкової кісткою і надколенником (колінної чашечкою). Надколінок з’єднаний з основними кістками за допомогою зв’язок, завдяки чому саме він забезпечує плавні ковзаючі рухи по спеціальним жолобках. Поверхня колінної чашечки захищена товстим шаром хряща, який сприяє зменшенню тертя і постійно амортизує руху.

Основними зв’язками в складі коліна є хрестоподібні. Саме вони перешкоджають зсуву великої гомілкової кістки вперед або назад щодо стегнової. Не менш важливими утвореннями з сполучної тканини є меніски. Вони являють собою пластинки, що сприяють правильному розподілу навантаження на колінний суглоб, роблячи його роботу стабільною.

М’язи, розташовані навколо коліна, представлені приводять стегно, а також сгибателями і разгибателями. Всі вони в сукупності підтримують рухову функцію коліна і фіксують суглоб.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Коліно - що це, будова і пристрій

Основним нервом, який регулює роботу коліна, є сідничний нерв, що відповідає також за роботу стопи і гомілки. Безпосередньо за коліно відповідає підколіннийм’яз нерв, що забезпечує чутливість і рух.

Коліно - що це, будова і пристрій

Кровоносні судини, що безпосередньо впливають на роботу всього колінного суглоба, є підколінні артерії і вени, розташовані безпосередньо під підколінних нервом. Кровоносні судини забезпечують суглобу приплив вітамінів, білків, мінеральних речовин і відтік продуктів розпаду, в тому числі солей.

Коліно - що це, будова і пристрій

Захворювання коліна і їх лікування

коліно, як суглоб, що випробовує постійне навантаження, нерідко піддається різним захворюванням. До групи ризику по захворюваннях даного суглоба можна віднести спортсменів, людей похилого віку, людей, що виконують роботу в положенні стоячи або сидячи більше 5-8 годин, танцюристів, далекобійників. Симптомами захворювань найчастіше стають:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Біль (гостра або ниючий)
 • Порушення рухливості
 • Хрускіт або тріск в суглобі
 • ущільнення або набряк коліна
 • Відсутність чутливості

Коліно - що це, будова і пристрій

При прояві одного або декількох симптомів, варто негайно звернутися до лікаря. До найбільш поширених захворювань колінного суглоба можна віднести:

 • Артрит. Саме часто зустрічається захворювання. Являє собою ураження хрящової тканини суглоба, часто супроводжується аутоімунними порушеннями. Найчастіше артрит носить хронічний характер і нерідко призводить до інвалідності. Біль при артриті найчастіше гостра, посилюється при рухах коліна. Іноді нога в області коліна може набрякати.
 • Подагра. Являє собою важку форму артриту, характеризується відкладенням в колінному суглобі сечової кислоти у формі кристалів.
 • Артроз. Клінічна картина даного захворювання схожа з артритом. Але, артроз частіше характер для людей похилого віку у зв’язку з віковими змінами в тканинах коліна і зношеністю суглоба.
 • Бурсит. Дане захворювання є запалення в суглобової капсулі або сухожиллях коліна. Нерідко розвивається після перенесеного артриту. Біль при бурситі відчувається постійно, так як велике скупчення рідини в капсулі розтягує її і впливає на прилеглі нервові закінчення. Під коліном легко пальпується ущільнення, що викликає хворобливі відчуття у пацієнта.
 • Тенденіт. Захворювання являє собою запалення сухожиль або зв’язок коліна. Причиною, як правило, є неправильне формування колінного суглоба або слабкість зв’язок. Нерідко виникає у пацієнтів під час реабілітації після перенесених операцій на коліні, а також у професійних спортсменів. Симптомами захворювання є припухлість і біль, що підсилюється при згинанні або розгинанні коліна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як грамотно робити компрес на коліно?

Лікування захворювань колінного суглоба передбачає комплекс заходів. Найчастіше комплексне лікування включає:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Протизапальні препарати. Застосовуються в гострий період захворювання в формі таблеток або вводяться в вигляді розчинів безпосередньо в суглоб.
 • Хондропротектори. Включають ряд препаратів, спрямованих на відновлення і захист хрящової тканини, і достатню вироблення суглобної рідини. Застосовуються курсами на всьому протязі лікування і в подальшому в якості профілактичного заходу.
 • Болезаспокійливі засоби. Застосовуються при вираженому больовому синдромі.
 • Фізіотерапія і лікувальна фізкультура. Основними методами застосовується фізіотерапії є: лазерна, УВЧ, гальванізація, електрофорез, ультразвук.
 • Мануальна терапія і масаж. Проводиться тільки при відсутності вираженого больового синдрому, в період ремісії захворювання, а також з метою профілактики.
 • Дієта. Має на увазі збагачення раціону продуктами, що містять колаген, кальцій, рослинний білок, складні вуглеводи, рослинні і тваринні жири, а також вживання достатньої кількості води. Крім того виключається сіль, цукор і продукти, що затримують воду.
 • Оперативне втручання. Рекомендується в рідкісних випадках, коли хворому загрожує втрата рухливості або інвалідність.

У висновку варто зазначити, що колінний суглоб виконує безліч життєво важливих функцій в житті людини, тому важливо стежити за здоров’ям колін протягом усього життя. Перенесені травми, перехідний вік, заняття спортом, сидяча робота, зайва вага і похилий вік — все це може стати причиною захворювань такого важливого суглоба.

На сьогоднішній день, більшість захворювань коліна, виявлені на ранніх стадіях, піддаються лікуванню і профілактиці. Своєчасне звернення до лікаря, контроль харчування, відсутність зайвої ваги і регулярне фізичне навантаження — все це допоможе уникнути основних проблем, зберігаючи молодість і рухливість колінного суглоба.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Голосові зв’язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Alex

Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )

Murcia

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Alfonso

Колінний суглоб і зв’язки — будова і анатомія

Maria

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Megusta

Залишити коментар