Діагностика

Які аналізи потрібно здати при подагрі: опис і особливості

Які аналізи потрібно здати при подагрі: опис і особливості

З цього випливає що при перших підозрах необхідно грамотно діагностувати подагру провівши правильну здачу аналізів. В основному медичні фахівці наполягають на комплексному обстеженні пацієнтів, з використанням різних підходів і методик. Це дозволить дізнатися стадії і головні причини захворювання. Для визначення точної картини при подагрі призначають такі дослідження:

 1. Біохімічний аналіз крові. Формує показники, які відображають рівень певних складових в крові. Перевага при вивченні даних встановлюється для таких компонентів — фібрину, сіалові кислоти, білок з С-реактивністю і ін. Перевіряються рівні різних інших ферментів і речовин. Відхилення від норми можуть свідчити про появу патології в нирках і порушеннях в роботі внутрішніх систем.
 2. Загальний аналіз крові. Отримані дані піддаються дослідженню на визначення загальної кількості лейкоцитів. Даний аналіз дозволяє з’ясувати різні запальні процеси, які відбуваються в організмі і можуть побічно впливати на суглоби.
 3. Загальний аналіз сечі. Необхідність подібного дослідження полягає у визначенні причин захворювання. Перевіряється в сечовому осаді наявність кристалів уратів.
 4. Біохімічний аналіз сечі. Відбувається встановлення кількості формованої сечової кислоти і загальний рівень кислотності. За вихідні дані береться добова норма.
 5. Пункція синовіальної рідини. Даний аналіз надає дані дозволяють визначити рівень кислотності і освіту нейтрофільних лімфоцитів. Відомості, отримані даними аналізом, найбільш ймовірно можуть вказувати на наявність подагри.
 6. Рентген ураженого суглоба. Знімок отриманий при такому обстеженні відображає патологічні процеси досить чітко. Подагра виявляється по плямам білого кольору різного діаметру. Їх формування відбувається через відкладення солей в суглобі. Найбільш легко за допомогою рентгена виявляється хронічна форма.

Підготовка

Дуже важливо перед здачею різних аналізів дотримуватися деяких правил і умови. Вони необхідні для того щоб виключити спотворення результатів і правильно провести аналіз даних. Це необхідно через те, що деякі речовини, що потрапляють в організм, дуже впливають на отримані дані, даючи невірну інформацію.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості лікування субхондрального остеосклероза

До таких речовин відносять алкогольні напої, сечогінні засоби, кофеїн, певні лікарські препарати. Тому від їх прийому за кілька днів до здачі необхідних аналізів краще відмовитися. Потрібно звернути увагу на те, що інструментальне обстеження (УЗД, ренгенографія) потрібно проходити вже після інших процедур. Підготовка полягає в таких рекомендаціях:

 • Аналізи на кров обов’язково здаються на голодний шлунок (мінімум через 8 годин після їжі).
 • За добу до необхідних процедур лікарі встановлюють вимогу в прийомі тільки рослинною і молочної їжі. Краще не вживати їжу з великим вмістом вітаміну С.
 • Не слід вживати занадто велика кількість рідини.
 • Бажано не приймати антибактеріальні засоби та препарати, що відносяться до уросептиків (потрібна консультація лікаря).
 • Необхідно запобігти отриманню посилених фізичних навантажень, які послаблюють організм.
 • Необхідно за день до аналізів відмовитися від бобових, міцного чаю і кави.

Здача аналізів

Всі необхідні аналізи для виявлення подагри здаються практично в один день. Для цього необхідно відвідати зазначені в напрямку від лікаря кабінети. При здачі крові матеріал може братися з вени і з пальця, процедура займає мінімальну кількість часу і її прийнято робити з ранку.

Які аналізи потрібно здати при подагрі: опис і особливості

Уже на наступний день вам необхідно буде прийти за результатами, які вже вивчатиме лікуючий лікар. У випадку з аналізами сечі пацієнтам необхідно самостійно збирати зразки дотримуючись деякі правила. Прийнято збирати ранкові порції в спеціалізовану медичну тару, після цього бажано відразу доставити зразок в лабораторію. Для проведення біохімії сечі порції збираються за добу.

Рентген проводиться в окремій кімнаті з використанням спеціального обладнання і не займає багато часу, особливо якщо потрібно досліджувати суглоби кінцівок. Зроблений знімок ви вже через кілька годин отримаєте на руки.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кращі уколи для суглобів: види і опис засобів

Які аналізи потрібно здати при подагрі: опис і особливості

Під час проведення пункції інструментальним засобом виступає спеціальна голка з допомогою якої проводиться забір внутрішньосуглобової рідини для подальшого дослідження.

Про що говорять результати

Отримані результати аналізів ретельно вивчаються і визначаються можливі відхилення від норми, які можуть свідчити про розвиток такого захворювання як подагра. Якщо в крові і сечі міститься неприпустимий вміст сечової кислоти це не завжди свідчить про патологію і необхідні додаткові дослідження, в тому числі ревматоїдні проби. Якщо показники в крові перевищують аналогічні в сечі можна підозрювати збій у функціонуванні видільної системи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Найбільш явно про перебіг подагри може вказувати підвищені показники С-реактивного білка. Крім цього порушена структура синовіальної рідини (якщо вона в’язка і має непрозорий колір) також вказує на розвиток хвороби. У випадку з рентгеном проводиться аналіз області вже уражених ділянок суглоба на виявлення розширень в суглобі і змін що відбуваються по краях кісток.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Аналіз на АЦЦП при ревматоїдному артриті: норма, розшифровка у жінок і чоловіків

Megusta

Ускладнення після протезування тазостегнового суглоба

Dmitry

Запалення суглобів ніг

Pasha

Біль в ногах

Sasha

Магнітно — резонансна томографія грудного відділу

Andrey

Проведення ультразвукового дослідження стопи

Andrey

Проведення рентгена ноги і результати обстеження

Lamaxima

Біль в плечовому суглобі при піднятті руки

Marina

Біль в пальцях ніг

Bobby

Залишити коментар