Діагностика

УЗД кульшових суглобів: що показує і як проводиться

УЗД кульшових суглобів: що показує і як проводиться

Завдяки невисокій вартості даного діагностичного дослідження його застосування є абсолютно доступним для більшості людей, а можливість з’ясувати поточний стан тканин в реальному часі визначає універсальність використання.

Показання і протипоказання

Переважно призначення УЗД встановлюється для з’ясування причин виникнення больових ефектів в тазостегновому суглобі, а також для поділу області їх прояви — внутрішньосуглобові або позасуглобні.

Якщо в тазостегнової облас і періодично турбують болі і неприємні відчуття або відбувається порушення рухових можливостей, то рекомендовано проходити саме таке обстеження. Воно дозволяє досить точно виявляти різні запальні прояви і дегенеративні зміни в суглобі. Тому, якщо існує підозра на активізацію таких патологій як артрит і артроз необхідно пройти УЗД.

Проходження даної процедури сприяє проясненню картини у випадках суглобових травм, коли формуються розриви м’язів і сухожиль, проявляються гематоми. Досить чітко можна виявити патології при яких відбувається утворення надмірної кількості рідини в порожнині суглоба.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Обстеження за допомогою УЗД настільки нешкідливо що його широко застосовують для виявлення патологій розвитку в дитячому віці, це не позначається на їх зростанні організму. Також УЗД може призначатися вагітним жінкам і будь-яким пацієнтам з наявністю металевих протезів.

При обстеженні за допомогою УЗД практично відсутні протипоказання. Єдиною умовою неможливості проведення обстеження може бути наявність деяких поразок шкірного покриву (дерматологічні), а також надмірне ожиріння через якого зображення може мати неясні контури.

Підготовка до УЗД

При отриманні призначення в якому визначається проходження УЗД не потрібно вдаватися до будь-яких попередніх процедур або заходам. Немає необхідності застосовувати режимні обмеження у вигляді вживання рідини або їжі. Тому застосування може бути відразу ж після отримання направлення лікаря. Єдине що може знадобитися перед проходженням УЗД це пелюшка для немовлят або рушник якщо пацієнт дорослий.

Проведення

При проведенні дослідження використовується спеціальний гель контактного типу, який забезпечує ідеальне ковзання датчика. За шкірі плавно пересувають датчик, який провокує генерацію УЗ хвиль. На підставі ехосигналів (звукопоглинання органів) на моніторі з’являється зображення всієї структури таза. Процес огляду даним методом проводиться в лежачому положенні з чотирьох різних доступів (зовнішньої, внутрішньої, спереду і ззаду).

Види огляду:

 1. Передній. Положення — лежачи на спині, кінцівки повинні бути випрямлені, уздовж осі стегна розташовується валик.
 2. Задній. Положення — на боці, кінцівки повинні бути підтягнуті до живота.
 3. Медіальний. Положення — на спині, ноги зігнуті в колінах і відведені назовні.
 4. Літеральний. Положення — на боці, стегно повернуто всередину.

Процес дослідження триває не більше двадцяти хвилин. Положення людини під час процедури повинно бути нерухомим, це дає можливість отримати чітке зображення. По завершенню досліджень залишки гелю прибираються з шкіри рушником.

УЗД кульшових суглобів: що показує і як проводиться

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Що показує

Під час процедури на моніторі формується зображення, на його підставі сонографіст має можливість робити висновки про наявність різних утворень патологічного типу, запальних процесів, а також інших порушень анатомічного характеру.

Особлива увага приділяється таким моментам:

 1. Ступені розвитку процесів дегенеративного характеру в тканинах твердого типу.
 2. станом клубової кістки, станом хрящової тканини (обов’язково перевіряється її товщина)
 3. Детально досліджується стан суглобової капсули.
 4. Вивчається стан кісткових тканин (перевірка на некрози), оцінюється наявність остеофитов і згладжувань (загострень) виступів кісткового характеру.

Обов’язково проводиться оцінка тканин, що оточують місце огляду на наявність гематом, пухлин, утисків закінчень нервового типу, некрозів. Перевіряється стан судин (кровотоку в судинах).

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Результати та їх розшифровка

По завершенню процедури хворий отримує висновок про проведене обстеження. На підставі відомостей, які в ньому відбиваються лікуючий лікар призначає оптимальне лікування. У завдання лікаря входить правильний аналіз отриманих даних, для цього за основу беруться ознаки характерні для різних захворювань і ті показники, які вважаються нормою для здорової людини.

УЗД кульшових суглобів: що показує і як проводиться

Для виявлення наявності або відсутності патологій суглоба і його порожнини потрібно знати перелік стандартних критеріїв при ультразвуковому дослідженні.

 • Відсутні ознаки набряків.
 • Поверхня суглоба не має деформаційних змін і є однорідною.
 • Весь суглоб має чіткі і рівні обриси.
 • Відсутні будь-які новоутворення.
 • В суглобових оболонках добре видно складки і розгалуження.
 • Внутрішньосуглобова сумка не має наповнення випотом.
 • Чи не утворень остеофитов.

tagtag s тазостегнових, суглобів, проводиться, показує

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Болі під коліном

Serega

Аналізи на ревматоїдний артрит: види і як здавати

Alfonso

Біль в суглобах рук і ніг

Maria

Ревматоїдний фактор в крові — що це значить: підвищений, знижений, норма

Axel

Біль в пальцях ніг

Bobby

Набряк коліна і біль при згинанні

Scooby

Визначення ревматоїдного фактора в аналізі крові

Tanya

Дисфункція скронево — нижньощелепного суглоба

Megusta

УЗД кульшових суглобів новонароджених немовлят: норма кутів і розшифровка

Maria

Залишити коментар