Діагностика

Рентгенотерапія: що це, показання, підготовка і проведення

Рентгенотерапія: що це, показання, підготовка і проведення

Показання до проведення рентгенотерапії

Існує думка, що терапія рентгенівськими променями виправдана тільки при ракових захворюваннях. Однак, якщо підібрати оптимальну дозу, можна досягти відчутних результатів у ході лікування хронічних і дегенеративних порушень опорно-рухового апарату.

Переважно призначається при таких захворюваннях:

 • Артроз колінного, плечового і тазостегнового суглобів.
 • Дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату.
 • Артрит.
 • Епікондиліт і періартропатія плечового і тазостегнового суглоба.
 • плантарного фасциит (п’яткова шпора).
 • Епікондиліт латеральний (тенісний лікоть).
 • Ості еліт.
 • Остеохондроз.

Протипоказання

рентгенотерапевтіческімі лікування дає велике навантаження на організм. Якщо у пацієнта є важкі порушення здоров’я, крім основного захворювання, яке він лікує, проведення променевої терапії стає під питанням або скасовується.

Повністю виключена при таких патологіях:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Порушення серцево судинної системи.
 • Патології печінки і нирок.
 • Дистрофія, виснаження або нестача ваги.
 • Сильно ослаблений імунітет.
 • Гострі інфекційні хвороби і сепсис в області недуги.
 • Вагітність (в іншому випадку, рекомендується зробити аборт).

Грудничкам рентгенівське изл вчення протипоказано. Старшим дітям рентгенотерапію призначають з великою обережністю при постійному контролі і готовністю скасувати процедуру в будь-який момент.

Підготовка перед початком лікування

Процедура не вимагає попередньої підготовки. Всі рекомендації пацієнт отримує від лікаря перед початком курсу. Основна турбота лягати на фахівців, ревматолога і рентгенолога, які досліджують хвороба і підбирають схему терапії.

 1. За допомогою КТ (комп’ютерної томографії) і / або рентгенограми визначають перебування вогнища недуги, глибину і його структуру.
 2. на підставі локальних даних спеціальним маркером на шкірі роблять розмітку і відзначають опорні точки. Схема розмітки залишається протягом усього курсу лікування і її не можна видаляти / змивати.
 3. За результатами дослідження фахівці узгоджують оптимальну дозу опромінення і режим процедури.

Пацієнта попереджають про те, що під час терапії необхідно розслабитися, прийняти зручну позу і зберігати максимальну нерухомість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мукосат: склад, показання, інструкція із застосування, відгуки

Перед процедурою бажано переодягнутися в вільну, легкий одяг, що не утрудняє рухів. Область шиї повинна бути постійно відкритою. Ділянки, з якими стикається рентгенівська трубка, повинні бути оголені.

Рентгенотерапія: що це, показання, підготовка і проведення

Проведення сеансу рентгенотерапії

опромінюють терапія проводитися в спеціально обладнаному приміщенні клініки або в стаціонарі . У рентгенологічному кабінеті для лікування колінного або ліктьового суглобів використовуються компактні рухливі апарати.

Трубка, з фокусованим в ній пучком променів прикладається до ділянки і проникає в глибину тканини. Процедура за показаннями може зайняти від 1 до 9 хвилин. На початку лікування пацієнт відчуває хворобливість, яка з часом пропадає, завдяки анестезуючим властивості випромінювання.

 • Перед початком сеансу пацієнт зручно вкладається на кушетці. Приймає ту позу, яку просить прийняти рентгенолог. По-перше, щоб легко витримати нерухомість. По-друге, від правильності положення залежить максимальна точність впливу на вогнище проблеми і менше травмується здорова тканина.
 • Якщо під час терапії потрібно поміняти позу, лікар обговорює це заздалегідь або повідомляє під час сеансу.

Рентгенотерапія: що це, показання, підготовка і проведення

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Тривалість курсу коливається від 2-х до 3-х тижнів і залежить від тяжкості захворювання, занедбаності і побічних симптомів.

Побічні ефекти

Процедура рентгенотерапії — серйозне випробування для ослабленого хворобою організму. Лікування суглобів вимагає набагато меншої дози опромінення, ніж, наприклад, ракові захворювання. Завдяки цьому побічні ефекти спостерігаються не так явно, але все ж зазначити їх доведеться:

 • Втома. Під час процедури і після неї йде активна відновна роботи як травмованого хворобою суглоба, так і організму.
 • Підвищення температури. В цілому, говорить про ефективність лікування, якщо не перевищує 38 ° С.
 • Роздратування на шкірі. Якщо шкіра чутлива до опромінення, на ділянці може виникнути свербіж, почервоніння або навіть висип. Проходить через 2 тижні після закінчення курсу.
 • Збій в репродуктивної функції у чоловіків і жінок (порушення менструального циклу, ознаки менопаузи, хворобливе сечовипускання у чоловіків). Нормалізується через 2-3 тижні.
 • Нудота, іноді доходить до блювоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефективність блокади колінного суглоба, техніка проведення

Як правило, всі симптоми проходять через якийсь час після закінчення курсу, коли ослаблений організм приходить до тями і відновлює захисні сили.

Ускладнення і реабілітація

Малі дози променевого потоку при терапії суглобів не призводять до глибоких ускладнень, як при інших більш серйозних захворюваннях. І можуть зводитися до побічних ефектів, які самі собою проходять через якийсь час. А ось допомогти відновитися організму просто необхідно.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Реабілітація не вимагає якихось серйозних доглядають процедур, і зводитися до простих заходів:

 1. Повноцінне висококалорійне харчування. Процес відновлення вимагає більше енергії, ніж зазвичай. Харчуватися рекомендується невеликими порціями, але з підвищеним вмістом білків, жирів і вуглеводів.
 2. Підвищений питний режим. Прискорюється процес виведення з організму продуктів розпаду. Кількість випивається чистої води без газу має зрости до 2,5-3 літрів на добу.
 3. Натуральні продукти без консервантів. Організм і так витрачає більше енергії на видалення ушкодженої тканини і клітин, так ще й шкідливі консерванти вимагають великих енергетичних витрат на їх обробку. Тому краще вживати натуральні легкозасвоювані продукти.
 4. Вітамінні препарати в комплексі. Для боротьби з вільними радикалами призначаються вітаміни А, С і Е.

Після закінчення курсу пацієнт періодично проходить обстеження. Оцінюється прогреси одужання або ремісія. Щоб оцінити всю глибину динаміки відновного процесу призначають КТ або МРТ. За результатами якого, коригується хід лікування або реабілітації.

Рентгенотерапія дуже ефективний метод лікування опорно-рухової системи. Оптимальна доза і режим опромінення зводять до мінімуму негативний вплив променів. Все ж вдаватися до подібного методу лікування необхідно в тих випадках, коли більш безпечні методи не дали результату або хвороба запущена.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Біль в плечовому суглобі при піднятті руки

Marina

Денситометрія ( діагностика остеопорозу ): види, показання та проведення

Scooby

Аналіз крові на ревмопроби: що це, норма і розшифровка ( таблиця )

Dmitry

Захворювання суглобів ніг

Megusta

Техніка проведення мієлографії хребта і що вона показує

Marina

МРТ стопи

Axel

Денситометрія: що таке, показання до проведення, підготовка

Maxim

Проведення комп’ютерної томографії плечового суглоба

Megusta

Запалення суглобів ніг

Pasha

Залишити коментар