Діагностика

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба — що краще вибрати

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба - що краще вибрати

Ультразвукове дослідження колінних суглобів проводиться в горизонтальному положенні, на животі зі злегка зігнутими ногами. Для більш точної діагностики рекомендується зміна положень тіла під час проведення УЗД. Наприклад, поворот набік і огляд з боку ураженого суглоба, або оцінка суглоба в положенні на спині зі злегка зігнутими в колінах ногами (40-60 градусів).

УЗД проводиться до лікування, потім, при необхідності, через 5 -7 днів від початку і після завершення терапії, для контролю динаміки захворювання і аналізу результативності терапії.

Під час ультразвукового дослідження можливо з’ясування:

 • Присутності, а також обсягу секрету в порожнині суглоба,
 • витончення хряща,
 • неушкодженим зв’язок (колатеральних, внутрісустав их),
 • Розміщення і будови менісків,
 • Стану навколосуглобових тканин (наявність або відсутність дефектів).

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба - що краще вибрати

УЗД дозволяє виявити поширеність, якість і кількість порушень в суглобовому хрящі, кістки і навколосуглобових тканинах. Це сприяє адекватному визначенню обсягу терапії та подальшої оцінки динаміки процесу після курсу терапії.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Магнітно-резонансна томографія

Магнітно-резонансна томографія колінного суглоба актуальний спосіб діагностики, можливості якого практично не обмежені. Це спосіб сканування тіла за допомогою магнітних полів і радіохвиль, що дозволяють отримати точну інформацію про перебіг і поширенні патологічних процесів.

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба - що краще вибрати

Особливості МРТ:

 • Можливість отримання деталізованих знімків (з точністю до мм), зрізів досліджуваних об’єктів в різних площинах.
 • Точний аналіз стану колінного суглоба і навколосуглобових тканин.
 • визначення вираженості і поширеності захворювання, а також ступеня травматичного ураження коліна.
 • Достовірність отримуємо х результатів, точність дослідження досягає 95%.

МРТ проводиться бажано натщесерце, перед дослідженням слід зняти всі металеві предмети і переодягнутися в спеціальний одяг без синтетичних матеріалів. Потім пацієнт лягає на стіл томографа. Стіл переміщується всередину томографа, після чого проводиться процедура. Лікар підтримує постійний контакт з пацієнтом. При виникненні питань або погіршенні стану, можна в будь-який момент повідомити персоналу про проблему за допомогою сигнальної кнопки. Тривалість процедури від 20-60 хвилин, і залежить від кількості досліджуваних об’єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які методи лікування допоможуть проти реактивного артриту колінного суглоба?

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба - що краще вибрати

МРТ високоефективно при оцінці порушень в структурі колінного суглоба і травматичного ураження хрящового комплексу.

Рентгенографія

Рентген колінного суглоба — це метод діагностики, при якому використовуються рентгенівські промені для отримання фіксованого зображення об’єкта на плівці (рентгенограмі).

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба - що краще вибрати

Переваги рентгенографії:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 1. Доступність і легкість в застосування діагностики,
 2. Висока якост тво і деталізація знімків,
 3. Невисока ціна за процедуру,
 4. Відсутність спеціальної підготовки перед маніпуляцією.

Для отримання об’єктивних даних про зміни в колінному суглобі важливо проводити процедуру як мінімум в декількох проекціях (бічний, прямий). Відповідно, отримання знімків в цій проекції залежить від положення пацієнта. Лежачи на спині — пряма, лежачи на боці з випрямленою ногою — бічна.

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба - що краще вибрати

Для отримання більш детальних знімків використовуються різні положення тіла (лежачи на спині з зігнутою в коліні кінцівкою під кутом 30-45 градусів, або стоячи, не навантажуючи пошкоджену кінцівку).

Яку процедуру краще вибрати

Для того щоб вибрати оптимальний спосіб виявлення і детального вивчення патологій, необхідно звернутися в лікувальну установа. Лікар збере всі необхідні дані, а потім направить на обстеження.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При наявності секрету в порожнині колінного суглоба ефективність УЗД і МРТ в якості методу діагностики дорівнює 100%. Однак при змінах, які зачіпають суглобовий хрящ, меніски, збільшенні синовіальної оболонки, результативність УЗД значно поступається магнітно резонансної томографії.

Ультразвукове дослідження досить ефективно для виявлення локальних змін в меніска, але малоефективно при патологічних змінах зв’язок. Тому для встановлення діагнозу при поєднуваних захворюваннях коліна переважно використовувати МРТ. Цей метод сприяє визначенню характеру змін кісток коліна, ступеня пошкодження хряща, а також надає можливість розглянути стан кісткового мозку, що є важливим фактором для визначення терапії. МРТ дає можливість отримати точні дані про стан всіх структур суглоба, що неможливо при ультразвуковому або рентгенологічному дослідженні. Мінусом є висока вартість методу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гігрома ліктьового суглоба: причини, симптоми і лікування

Рентгенографія, незважаючи на застосування таких інформативних методів, як УЗД і МРТ, залишається досить актуальним способом обстеження, особливо при станах, що вимагають невідкладного надання медичної допомоги. Неінвазивний, доступність для будь-якого шару населення, безсумнівно є важливими критеріями при виборі цього способу обстеження. Крім того, рентгенографія дозволяє точно оцінити стан кісткової структури, сочленяющаяся суглоби.

Своєчасна діагностика змін в колінному суглобі і навколосуглобових тканинах сприяє призначенням оптимальної терапії, поліпшує прогноз і призводить швидкому одужанню.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Артроскопія плеча

Megusta

Ревматоїдний фактор в крові — що це значить: підвищений, знижений, норма

Axel

Болі в плечі і лопатці

Andrey

Набряк коліна і біль при згинанні

Scooby

Болі в коліні з внутрішньої сторони збоку

Maxim

Біль в кісточках на пальцях рук

Tanya

Як роблять МРТ куприка і що показує процедура?

Tanya

Рентген хребта — підготовка і проведення

Marina

Біль в п’ятах

Alex

Залишити коментар