Діагностика

МРТ плечового суглоба: як проводять і що можна виявити

МРТ плечового суглоба: як проводять і що можна виявити

Результатом його проведення є отримання знімків, на яких зображені кістки, м’які тканини, кровоносні судини, інші деталі області плеча. Унікальність томографії полягає у відображенні на знімках навіть ледь помітних змін в зв’язках, суглобах, м’язах пацієнта.

МРТ плечового суглоба: як проводять і що можна виявити

Перевага процедури перед рентгенографією

Даний вид томографії вважається відносно молодим способом діагностики внутрішніх органів. Про його високу ефективність і унікальності вперше згадали на початку 70-их років минулого століття.

Безсумнівно, подібний метод має деякі переваги перед рентгеном, який дозволяє досліджувати особливості загальної будови плеча. За допомогою томографії можна виявити не тільки запальні процеси, але і злоякісні новоутворення ще на ранній стадії їх розвитку.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Показання до дослідження

магніторезонансної томографії на сьогодні є найпопулярнішим способом діагностики багатьох захворювань. Він дає можливість досліджувати організм з метою підтвердження, або виключення захворювань без хірургічного втручання. Фахівець може призначити пацієнтові дану процедуру, якщо вод питанням стоять такі патології, як:

 • Перелом, або вивих.
 • Артроз, або артрит.
 • набряк плечового суглоба.
 • Розриви сухожиль і зв’язок.
 • Бурсит.
 • Остеохондропатия
 • Можливі метастази і т.д.

Різновиди МРТ плечового суглоба

Даний вид томографії прийнято ділити на нативну і контрастну.

В результаті проведення нативной томографії можна отримати знімки, на яких чітко зображена структура плечової області (сухожилля, нерви і м’які тканини) в трьох площинах:

 • Косий саггитальной (для дослідження манжети плеча).
 • Косий коронарної (для дослідження сухожиль).
 • аксіальної (для дослідження головки плечової кістки та м’язів).

При проведенні процедури з введенням контрастної речовини спростовується, або підтверджується наявність пухлини, а також визначаються межі її локалізації. Контрастна томографія ділиться безпосередньо і непряму.

 1. Прямий метод діагностики дозволяє визначити порушення механічних функцій суглоба. Він проводиться після введення контрастної речовини із застосуванням деяких фізичних вправ проблемної кінцівкою.
 2. Непрямий метод застосовується з метою визначення злоякісних новоутворень і метастазів. Діагностика проводиться при суглобових пошкодженнях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна підтягнути обвислий живіт вдома?

Підготовка до процедури

Перед проведенням дослідження пацієнт повинен ретельно підготуватися. Рекомендується мати одноразове нижню білизну і вільно сидить на тілі одяг без металевих деталей. Слід зняти з себе всі прикраси перед процедурою. Лікар рентгенолог повинен бути поінформований про наявність у хворого алергічний реакцій на контрастну речовину.

Якщо у пацієнта діагностована клаустрофобія, безпосередньо перед діагностикою йому слід прийняти седативні лікарські препарати. Категорично заборонено проведення даної процедури у вагітних жінок, особливо в перші місяці.

Проведення дослідження

Підготовленого до процедури пацієнта горизонтально розташовують на спеціальному столі, фіксуючи кінцівки за допомогою ременів і валиків.

МРТ плечового суглоба: як проводять і що можна виявити

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Таким чином, забезпечується повна нерухомість людського тіла. При необхідності вводиться контрастна речовина. Платформа починає рухатися, пацієнт виявляється всередині апарату. Всередині є світло, вентиляція. Пацієнт забезпечений кнопкою зворотного зв’язку для контакту з лікарем.

Весь процес займає не більше 30 хвилин, при використанні контрастної речовини діагностика може зайняти не менше години. Від пацієнта потрібно максимальне дотримання нерухомості і збереження спокою протягом дослідження. Якщо обстеження проходять діти, люди похилого віку, рекомендовано присутність їхніх родичів під час проведення маніпуляцій.

Попередні результати можна дізнатися після дослідження. Точні дані можна отримати через 2 дня.

МРТ плечового суглоба: як проводять і що можна виявити

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Протипоказання

Протипоказань до проведення томографії плечового суглоба не дуже багато. Діагностика захворювань області плеча не призначається, якщо:

 • У пацієнта підтверджена важка форма клаустрофобії.
 • Хворому було встановлено кардіостимулятор, або слуховий апарат.
 • Пацієнтка вагітна, або практикує грудне вигодовування.
 • У хворої встановлена ​​внутрішньоматкова спіраль.
 • Вага пацієнта 120 кілограм і більше.

Даний метод діагностики широко застосовується при виявленні патологій в області плеча. Головна причина його актуальності — безболісність і безпеку. Процедура не вимагає хірургічного втручання, може застосовуватися для обстеження не тільки дорослих, а й дітей. Єдиним її мінусом є ціна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна вживати алкоголь після інсульту: сумісність і наслідки

Вартість процедури варіюється в залежності від потужності апарату, а також від необхідності введення контрастної речовини. Без його застосування вартість дослідження приблизно складе 5 000 рублів. При використанні контрастної речовини вартість процедури значно зростає.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Рідина в колінному суглобі: функції і властивості

Alex

УЗД лучезапястного суглоба: показання та проведення

Coolio

Техніка проведення мієлографії хребта і що вона показує

Marina

Лодижечно — плечовий індекс

Bobby

Схема колінного рефлексу

Andrey

Біль у суглобах ніг

Dmitry

Біль в колінах після бігу

Pasha

УЗД гомілковостопного суглоба — що показує і як проводять

Pasha

Біль в ступнях ніг

Pasha

Залишити коментар