Діагностика

Рентген колінного суглоба: що показує і як проводиться

Рентген колінного суглоба: що показує і як проводиться

Види

Останнім часом, популярності набирають два нових види рентгена, які застосовуються на рівні з рентгенографією зчленування коліна, а саме:

 1. Контрастний рентген.
 2. Цифровий.

Контрастний метод проводиться за допомогою введення в зчленування спеціального нешкідливого речовини, яке на знімку має виражений білий колір. Це дозволяє максимально точно визначити стан зв’язок, сухожиль і хрящів. Отримана інформація є вихідними даними для видачі висновку про стан зчленування.

Мотивацією до проведення саме цього методу є підозра на пухлину в навколосуглобових м’яких тканинах або присутність стороннього предмета, істотно обмежує амплітуду руху.

цифровий метод — вдосконалений вигляд звичайного рентгена, який проводиться на комп’ютеризованої техніки. Кардинальним відмінністю є висновок знімка на монітор, завдяки чому фахівець швидше видає висновок і опис за наявним результату. Це важливо в процесі призначення лікування.

Класифікація в залежності від виду проекції

Зазвичай, рентген проводиться в кількох проекціях, які дозволяють максимально точно визначити проблему і вибрати методи її вирішення. Існує всього чотири класифікації:

 1. Пряма — переломи.
 2. Бічна — розрив зв’язок.
 3. черезвиросткових — остеоартроз, надрив зв’язкового апарату.
 4. Тангенціальна — захворювання зчленувань.

Показання до проведення

 • Болі в колінному суглобі.
 • Скрутні руху ногою.
 • Підтвердження наслідків травмування.
 • Артроз.
 • Остеопороз.
 • Злоякісні пухлини.

Протипоказання

 • Вагітність 2-9 місяці.
 • Раніше проведене ендопротезування.
 • l i Зайва вага.

 • Шизофренія.

Підготовка

Дане діагностичне захід не вимагає від пацієнта абсолютно ніякої підготовки. Винятком є ​​лише введення розчину при контрастному рентгені. Його концентрацію і кількість визначає фахівець. Вводить рідину асистент.

Рентген колінного суглоба: що показує і як проводиться

Як проводиться?

Після огляду у фахівця, пацієнт отримує направлення на проведення діагностики в двох певних проекціях. Незалежно від останніх, процедура проводиться наступним чином:

 1. Коліно звільняється від одягу.
 2. Хворий лягає на кушетку.
 3. Перший знімок виконується в положенні на спині .
 4. Переворот набік.
 5. Коліно перекладається в зігнуте стан під потрібним кутом.
 6. Спеціаліст робить другий знімок.

що показує знімок в нормі?

в даному випадку, знімок в прямій проекції повинен показати суглобові кінці кісток, на яких не буде тріщин або відколів, а щільність кістки однакова. Що стосується зчленування, то його норму визначають шляхом огляду обох суглобових щілин, які повинні бути однаковими, а по їх периметру відсутні нарости.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Рентген колінного суглоба: що показує і як проводиться

Патологічні зміни на знімку

найпоширенішою патологією є артроз, в результаті якого суглобові щілини мають різну відстань, як правило, звужене. На знімку буде видно остеофіти, а також чітка склерозування хрящова тканина.

Запальні процеси на знімках відображаються як звуження суглобової щілини, які мають однакову ширину по всьому периметру. Іноді, за умови запущеного запального процесу, можуть бути виявлені і кісткові нарости.

Допоможе рентген і при діагностуванні вроджених захворювань, які мають асиметричне будова нижніх кінцівок вже зроблено.

Результати

Після проведення діагностики, через 30-40 хвилин, пацієнт може отримати результат — знімок в упаковці. На ньому будуть видні всі пошкодження, а також дрібні зміни, які допоможуть завчасно визначити розвиток захворювання. Серед найпоширеніших результатів відзначають:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • вдавлені, тріщину.
 • Вивихи.
 • Пошкодження сухожилля надколінка.
 • Артроз.
 • Артрит.

При вдавлення або тріщині на знімку чітко видно лінію, яка поверхнево розділяє кістка. Нерідко тріщина або перелом проходить через суглоб, що вказує на чрезсуставное пошкодження. Варто також відзначити, що рентген з метою визначення переломів і тріщин, найкраще проводити через кілька днів після інциденту. Результатом вивихів є чітке зміна положення кісток у відношенні один до одного.

Що стосується пошкодження сухожилля надколінка, то воно визначається по зміщенню надколінка. У рідкісних випадках, коли воно досить велике, може бути помітно і склерозірованнимі сухожилля. При обов’язковому вимозі розгляду останнього підвищується жорсткість знімка.

При розвитку артрозу на знімку видно звуження хрящової тканини, яке по краях колінного суглоба вже має нарости кісткової тканини. Артрит, навпаки, характерний тим, що видно істотна деформація суглобової щілини. Це відбувається через випоту в суглобі.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Розшифровка

Керуючись знімком, лікар-рентгенолог дає висновок, в якому точно описує:

 1. Стан кісткових поверхонь.
 2. Розташування надколінка і розміри суглобової щілини.
 3. Наявність або відсутність інших патологій.

Розшифровка займає не більше третини листа формату А4. З таким висновком хворий направляється до лікаря, який, в свою чергу, ставить діагноз і призначає відповідне лікування.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Дегенеративно — дистрофічні зміни шийного відділу

Bobby

Ущільнення на стопі

Marina

Біль в кисті руки при згинанні

Pasha

Що краще вибрати — УЗД або МРТ колінного суглоба?

Coolio

Для чого проводять і що показує МРТ хребта?

Serega

Аналіз крові при ревматоїдному артриті: біохімічний профіль

Axel

Оніміння великого пальця ноги

Marina

Біль в колінах після бігу

Pasha

Який лікар лікує артрити і артрози?

Serega

Залишити коментар