Харчування

Вітаміни при остеохондрозі: користь і як правильно приймати

Вітаміни при остеохондрозі: користь і як правильно приймати

Зрозуміло, тільки одними вітамінами хвороба не перемогти, проте вони відіграють важливу роль в комплексному лікуванні, яке може включати в себе фізіотерапію, лікування лазером, голкорефлексотерапії, масаж, лікувальну фізкультуру, прийом ліків, дієту, а іноді і хірургічне втручання.

Які вітаміни корисні при остеохондрозі

Найбільш важливі в складній справі терапії остеохондрозу хребта різні вітаміни групи B. Саме вони сприяють швидкому усуненню запалення і болю.
Йдеться про наступні вітамінах зазначеної групи:

  • B1 (тіамін)
  • B2 (Рибофлавін)
  • B6 (Піридоксин)
  • B12 (Ціанкоаламін)

Чотири зазначених елемента є необхідними для відновлення нервових волокон і мієлінової оболонки. Саме порушення в цілісності волокон призводить до больового синдрому, часто є обов’язковим супутником остеохондрозу. Вітаміни групи B дуже вдало підібрані разом в препараті «Нейромультивит»: саме його лікарі рекомендують частіше за все (за відсутності протипоказань у пацієнта). Часто прописують комплекси «пентовіт», «Мильгамма», «Декамевит».

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Вітаміни при остеохондрозі: користь і як правильно приймати

При гострих проявах хвороби і необхідності невідкладного впливу вітаміни B вводяться в організм за допомогою ін’єкцій. Самостійно призначати собі таке лікування не слід, так як при неправильній дозуванні різні препарати можуть не тільки не чинити впливу, а й завдати шкоди.

Вітаміни A і E (ретинол і токоферол) — це антиоксиданти . Їх корисність для боротьби з остеохондрозом виражена у протидії руйнування міжхребцевих дисків. Вони беруть участь в процесі відновлення сполучних і хрящових тканин.

Вітамін D — кальциферол. Його функції пов’язані з підтриманням гомеостазу кальцію, а кальцій, як відомо, є невід’ємною частиною кісткової і хрящової тканин і потрібен для їх формування і зміцнення. При захворюваннях суглобів і остеохондрозі прийом кальцію комбінується з цим елементом, що забезпечує його всмоктування (наприклад, «Кальцій D3 Нікомед» або «Кальцій + Д3 Вітрум»).

Вітаміни при остеохондрозі: користь і як правильно приймати

Показання і протипоказання

Правильно підібрана схема вітамінотерапії дозволяє відрегулювати важливі функції організму: вивести токсини, поліпшити ліпідний, вуглеводний і білковий обмін речовин, відновити і стимулювати імунну систему, нормалізувати рівень цукру в крові і її згортання. Показаннями до прийому вітамінів при остеохондрозі є: больовий синдром, наявність запалення, профілактика рецидивів після проведення повного курсу призначеного лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як відрізнити висип при дисбактеріозі у дорослого і дитини від алергії і правильно її лікувати?

Велику обережність необхідно проявити при призначенні вітамінних комплексів людям з алергічними реакціями, хворобами печінки і нирок, людям похилого віку , дітям молодше 12 років (деякі вітаміни дозволено вживати тільки після досягнення 15-річного віку або певної маси тіла), а також вагітним і годуючим жінкам.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Незважаючи на очевидну необхідність прийому вітамінів, потрібно пам’ятати, що в неправильній дозуванні і при наявності деяких обставин або захворювань, а також в комплексі з деякими ліками, вони можуть надати токсичну дію. Саме тому не узгоджене з фахівцем лікування вітамінними комплексами не рекомендується.

Як правильно приймати вітаміни і вітамінні комплекси

Для досягнення необхідного результату вітамінні комплекси потрібно приймати курсами, тривалість яких може становити від 2 тижнів до 6 місяців. Через зазначений в інструкції до препарату проміжок часу необхідно повторювати курс. Як правило, повний курс прийому вітамінів проводиться не менше двох і не більше чотирьох разів на рік.

Вітаміни при остеохондрозі: користь і як правильно приймати

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Що стосується ін’єкцій, то їх кількість і періодичність призначає лікар-терапевт або невролог, після здачі пацієнтів необхідних аналізів. Існують препарати (наприклад, «Мильгамма»), які, крім іншого, можуть бути призначені спочатку у вигляді ін’єкцій, а після зникнення болів — у вигляді таблеток, для підтримки свого ефекту.

Для успішного лікування остеохондрозу вкрай бажано налагодити і харчування. У раціоні повинні бути присутніми м’ясо і риба, молочні продукти і яйця, різна зелень (рукола, зелена цибуля, петрушка, базилік, шпинат), овочі і фрукти. Необхідно приділяти увагу і вуглеводів — найкраще, якщо в схему харчування будуть входити каші з висівками (висівки джерело вітамінів B1 і B6). Цукор вживати в мінімальних кількостях. Від смаженого, здоби, алкоголю під час проходження лікування від остеохондрозу необхідно утримуватися, а краще — відмовитися зовсім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як болить голова при шийному остеохондрозі: симптоми

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Дієта і як правильно харчуватися при шпорі п’яти

Bobby

Журавлина при подагрі: чи можна їсти і як правильно

Tanya

Буряк при подагрі: чи можна їсти, користь і шкода

Pasha

Чи можна їсти квашену капусту при подагрі?

Lamaxima

Гарбуз при подагрі: корисні властивості та застосування

Andrey

Лимон при подагрі: чи можна їсти, користь і шкода

Lamaxima

Цикорій при подагрі — можна чи ні

Murcia

Вплив кави на суглоби і кістки: корисні властивості та можливу шкоду

Serega

Холодець для суглобів і зв’язок: користь і застосування

Serega

Залишити коментар