Діагностика

Рентген п’яти: показання, підготовка і проведення

Рентген п'яти: показання, підготовка і проведення

Огляд дозволить визначити обсяг рухів в суглобах стопи, розпізнати симптоми захворювання, провести тести. Але для визначення точного діагнозу і встановлення повноти картини захворювання він призначить дослідження з використанням апарату для рентгена. Рентгенівський знімок максимально інформативний, він дозволить виключити неточності в діагнозі.

Показання і протипоказання

Одним з істотних плюсів методу візуалізації суглобів і кісток стає відносно невеликий список протипоказань, а також його безпеку.

Показаннями для дослідження методом рентгенографії є:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Болі в стопі.
 2. Пошкодження кісткових тканин (вивихи, тріщини, переломи).
 3. Інфекції і запалення кісток і суглобів, такі як артрит, артроз і ін.
 4. П’яткова шпора і пло костопіе.
 5. Патології, придбані з народження.
 6. Проблеми з обмінними процесами.
 7. Дегенерація тканин.
 8. Зміни кісток в дитячому віці і ін.

Протипоказання до рентгену стопи:

 • Повторне проведення в короткий термін.
 • Вагітність, період лактації.
 • Хвороби серця і судин.
 • Захворювання печінки і нирок.
 • Виразки в шлунково-кишковому тракті.
 • Знижений імунітет.
 • Пневмонія.
 • Запальні захворювання.
 • Сепсис.
 • Рани і подряпини на шкірі.
 • Променева хвороба.
 • Запалення в зо е п’яткової шпори.

Підготовка до проведення рентгена

Рентгенографія досить безпечна, не вимагає підготовки, не викликає хворобливих відчуттів у хворих. Перед проведенням діагностики необхідно зняти всі ювелірні прикраси. Після рентгенографії бажано випити склянку молока або фруктового соку, щоб убезпечити організм від впливу променевого опромінення. Прийоми їжі перед дослідженням повинні містити продукти харчування з вітаміном С (овочі, фрукти, злаки, кефір і т.д.).

Як проводиться

Проекція рентгенографії залежить від того, який діагноз передбачається, знімок роблять під різними кутами, збоку. При необхідності можуть зробити тильно-підошовний рентген.

Існує два види обстеження — з навантаженням або без навантаження. Перший метод в основному застосовується після перенесених травм, в той числі переломах. Процес рентгенографії з навантаженням є найбільш точним для діагностування плоскостопості. Під час дослідження з навантаженням пацієнт однією ногою стає на підставку (без взуття). Друга нога повинна бути зігнута в коліні. У такій позі пацієнт переносить вагу всього тіла на хвору ногу — це дозволить поставити правильний діагноз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гімнастика Шішоніна при остеохондрозі шийного відділу: результативність, показання

Рентген п'яти: показання, підготовка і проведення

Весь дослідний процес триває недовго, не більше 5 хвилин. З метою захисту організму від потрапляння променевої дози під час дослідження на людину надаватися спеціальний фартух з щільної тканини з просоченням.

Сканування здійснюють по всій ступні. Навіть якщо попередньо вже виявлено захворювання п’яткова шпора, важливо вивчити будову всієї стопи, щоб діагностувати наявність ускладнень або причину шпори.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Результати і розшифровка

Знімки рентгенографії лікар отримує відразу після дослідження і по завершенні вивчення знімка ставить правильний діагноз. Результати рентгена з навантаженням можна вважати вірними, тільки якщо дослідження було проведено при дотриманні всіх правил.

При плоскостопості така діагностика дозволить зафіксувати довжину і ступінь викривлення. З підсумковими даними обстеження пацієнт повинен попрямувати до лікаря, який складе методику подальшого лікування.

Рентген п'яти: показання, підготовка і проведення

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Лікування шпори п’яти допомогою рентгенотерапії

Рентгенотерапія сьогодні сьогодні практикується як один з кращих способів лікування шпори на п’яті. Сучасна апаратура безпечна, тому при цьому лікуванні впливу опромінення на здоров’я людини майже немає.

Рентгенотерапія стала основним методом для зупинки розвитку захворювання, так як під впливом рентгенівського опромінення відбувається загибель злоякісних утворень. Під час терапії радіохвилі направляють на пошкоджене місце, при цьому здорові клітини не руйнуються. Рентгенотерапія дозволяє знизити больові відчуття, для профілактики призначається повторно через два місяці.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому опухло коліно без забитого

Undershmidtther

Рентген тазостегнових суглобів: підготовка і проведення

Megusta

Лодижечно — плечовий індекс

Bobby

Біль в коліні після тренування

Megusta

Визначення ревматоїдного фактора в аналізі крові

Tanya

Чому виникає біль в ногах і як її лікувати

Dmitry

Ниючі болі в плечі

Sasha

Біль при згинанні пальців рук

Alex

Проведення комп’ютерної томографії плечового суглоба

Megusta

Залишити коментар