Діагностика

Який лікар лікує остеохондроз — до кого звернутися

Який лікар лікує остеохондроз - до кого звернутися

Якщо не проводити профілактику і лікування остеохондрозу, у людини можуть виникнути серйозні ускладнення. На останній стадії порушується функціональність суглобів, людина може стати інвалідом.

Чому важливо звернутися до лікаря

Якщо не звернутися до лікаря і не почати лікувати остеохондроз, хвороба прогресуватиме. У людини може розвинутися тахікардія, порушитися робота нервової системи. Нерідко у людей з таким діагнозом з’являється вегетосудинна дистонія, при якій виникають скачки тиску, головний біль, зниження гостроти зору і слабкість. Бувають випадки втрати свідомості через порушення кровопостачання і живлення мозку.

Патологія заважає нормально жити і нерідко призводить до втрати працездатності. Тому звертатися до лікаря необхідно, і краще це робити на ранній стадії.

Який лікар лікує остеохондроз - до кого звернутися

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Які лікарі займаються остеохондрозом

Для успішного лікування остеохондрозу потрібно звертатися до грамотного і досвідченішого фахівця. Але дистрофічні зміни в суглобових хрящах здатні усувати медики різної спеціалізації. Тому у пацієнтів часто виникають складнощі з вибором доктора.

Лікують захворювання такі фахівці:

 • Терапевт (сімейний лікар).
 • Невропатолог, нейрохірург.
 • Мануальний терапевт.
 • Вертебролог.
 • Хірург-ортопед.

терапевт має великі медичні знання і займається лікуванням усіх патологій . При необхідності він може направити хворого до більш вузького спеціаліста. Невропатолог займається проблемами, пов’язаними з роботою нервової системи.

Мануальний терапевт спеціалізується на виконанні масажів та інших мануальних процедур, які допомагають відновити функціональність хребта, кінцівок.

Вертебролог працює тільки з хребтом. Хірурги проводять операції.

На жаль, спосіб повного позбавлення від остеохондрозу медицина ще не знайшла. Лікар може тільки ввести патологію в стан тривалої ремісії і усунути (попередити) ускладнення. Якщо дотримуватися терапії і рад фахівця, то з остеохондрозом можна нормально жити.

До кого, за яких симптомах і хворобах звернутися

До якого лікаря звернутися при остеохондрозі, залежить від симптоматики. В першу чергу людині варто відвідати сімейного терапевта. Він проведе огляд і опитування, направить на діагностику до рентгенолога або на прийом до більш вузького спеціаліста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Який алкоголь можна пити при подагрі: як поєднувати відпочинок і хвороба

Якщо діагноз підтверджений і почалися ускладнення (порушилася функціональність хребта), тоді варто звернутися до мануального терапевта. Такий лікар підбирає комплексне лікування. Мануальні процедури дозволяють зміцнити хребет, купірувати біль. У поєднанні з медикаментозним лікуванням вони підвищують ефективність терапії.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Який лікар лікує остеохондроз - до кого звернутися

До невролога зазвичай направляють при наявності проблем з нервовою системою, які часто спостерігаються при остехондроз. Якщо є защемлення нервово-судинних пучків, турбує біль у спині, мігрень, скачки артеріального тиску, безсоння і дратівливість, втрачена чутливість в кінцівках, тоді має сенс відвідати невролога. До такого фахівця терапевти направляють хворих найчастіше.

К вертебролога звертаються при наявності болю в хребті і порушення його функціонування. Якщо хвороба, незважаючи на підібрану терапію, прогресує, протікає важко, тоді не обійтися без допомоги хірурга-ортопеда. Лікар такої спеціалізації проведе огляд і підбере комплект оперативних заходів, спрямованих на поліпшення стану.

Як підготуватися до прийому і що розповісти лікаря

До відвідування доктора слід певним чином підготуватися. Медик може призначити здачу аналізів крові. Щоб відразу здати порцію плазми на дослідження, варто йти на прийом вранці на голодний шлунок. Для отримання максимально достовірних даних також потрібно за пару днів до здачі аналізу припинити приймати медикаменти і алкоголь. Останній прийом їжі напередодні обстеження має припадати на шостій годині вечора.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Який лікар лікує остеохондроз - до кого звернутися

На прийомі лікаря слід розповісти про всі турбують симптомах. Зазвичай при остеохондрозі люди скаржаться на:

 1. ниючий біль в спині.
 2. Оніміння і поколювання в нижніх кінцівках.
 3. Спазмування м’язів.
 4. Мігрень.
 5. Шум у вухах.
 6. Непритомності.
 7. Біль в зоні серця.

Далі фахівець задасть уточнюючі питання: коли з’явилися неприємні симптоми, як змінювалася їх вираженість згодом, які препарати приймалися, який був від них ефект. Потім лікар проведе огляд: промацає хребет, хворобливу область. Далі, для уточнення діагнозу можуть бути виписані напрямки на обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  До якого лікаря звернутися, якщо болить спина?

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

МРТ кисті руки: особливості та проведення

Tanya

Чому болить спина і віддає в ногу

Scooby

Для чого проводять і що показує МРТ хребта?

Serega

Дегенеративно — дистрофічні зміни шийного відділу

Bobby

Біль в крижах, що віддає в ногу

Tanya

Ревматоїдний фактор в крові — що це значить: підвищений, знижений, норма

Axel

УЗД гомілковостопного суглоба — що показує і як проводять

Pasha

Біль у великому пальці руки

Undershmidtther

УЗД кульшових суглобів у новонароджених — норма, проведення та розшифровка

Alfonso

Залишити коментар