Діагностика

Аналіз крові на АЦЦП: що це норма і розшифровка

Аналіз крові на АЦЦП: що це норма і розшифровка

Алгоритм проведення процедури:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

  1. Береться порція крові з вени.
  2. Біоматеріал поміщають в центрифугу і перетворюють його в сироватку.
  3. Якщо немає можливості провести дослідження відразу, сироватку ставлять в темне і прохолодне місце (до +2 градусів). Тут матеріал може зберігатися до 7 днів. Для більш тривалого заощадження кров заморожують при температурі -200 градусів. Заморожування дозволяється робити один раз.
  4. Виконують цітофлуометрію: досліджують кров за допомогою лазера. Висновок про наявність (відсутність) АЦЦП в організмі людини роблять на основі того, розсіюється лазерний промінь в біологічному середовищі чи ні.

Дослідження не займає багато часу. Сама процедура безболісна і більш ефективна, ніж інші ревмопроби.

АЦЦП аналіз крові: розшифровка

Під час проведення тесту лаборант визначає кількість імуноглобулінів G, які пов’язані з ЦЦП. Щоб розшифрувати результат аналізу, треба знати, про що говорять певні величини. Так, значення від 0 до 3 од / мл говорить про те, що тест негативний. Якщо результат варіюється в межах 3-5 од / мл, значить тест слабопозитивний, 5 од / мл — позитивний, вище 5 од / мл — позитивний, сильно виражений. Чим більше величина, тим вища ймовірність ревматоїдного артриту, тим важче характер перебігу хвороби.

Якщо в ході аналізу на антитіла до цітрулліновому циклічного пептиду отримано значення 3-5 од / мл, це означає, що є вірогідність розвитку ревматоїдного артриту і хворому слід через місяць провести тест повторно. Навіть якщо дослідження не виявило АЦЦП в сироватці, аналіз краще через пару місяців перездати, а також пройти ряд інших діагностик для повного виключення хвороби сполучної тканини. Адже, якщо ще не пройшло 3 місяці з моменту розвитку артриту, аналіз може не показати наявність АЦЦП в крові людини.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

До того ж в 15% випадків дослідження сироватки на АЦЦП дає негативний результат, навіть при наявності явних ознак хвороби. При цьому діагноз ревматоїдний артрит підтверджується рентгенівським знімком кистей, стоп, колінних або ліктьових суглобів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  УЗД кульшових суглобів у новонароджених - норма, проведення та розшифровка

Аналіз крові на антитіла до цітрулліновому циклічного пептиду доктора призначають всім пацієнтам, у яких присутні прояви ураження сполучної тканини. Цей тест має велике значення при виявленні ревматоїдного артриту на початку розвитку і дозволяє підібрати дієву схему лікування.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Комп’ютерна томографія кульшового суглоба

Andrey

Схема колінного рефлексу

Andrey

Запалення сухожиль кисті руки

Axel

Біль у ступні під пальцями

Coolio

Як роблять рентген попереково — крижового відділу?

Bobby

Що таке випіт в суглобі

Megusta

Рентген поперекового відділу хребта: показання та як проводиться

Maxim

Який лікар лікує остеохондроз — до кого звернутися

Megusta

Болі в стопі збоку з внутрішньої сторони

Marina

Залишити коментар