Різне

Психосоматика болів в колінах: причини і що робити

Психосоматика болів в колінах: причини і що робити

Напруга накопичується, стрес посилює виділення в кров гормонів адреналіну і кортизолу. Кортизол пригнічує імунітет і провокує запальні процеси, а також підсилює діурез, з крові інтенсивно вимиваються важливі мікроелементи. Тривала дія адреналіну сильно виснажує сили організму.

Відбуваються часті спазми судин, рефлекторне скорочення м’язів і порушення всіх обмінних процесів. Порушується харчування хрящів, і вони починають руйнуватися. Суглоби стають малорухомими, деформуються, виникають болі, які ще сильніше заганяють пацієнта в стан депресії.

Якщо розглянути ланцюжок цих процесів, то можна побачити, що пусковим механізмом був саме психологічний фактор: пацієнт відчував тривалі негативні переживання. Виходить, що біль — це сигнал організму, що треба звернути увагу на щось більш глибоке, ніж проявляють себе проблеми з опорно-руховим апаратом. Адже що таке колінний суглоб? Це один з найскладніших суглобів в організмі, пошкодження, а також втрата гнучкості якого, позбавляє хворого можливості ходити.

Психосоматика болів в колінах: причини і що робити

Іноді людині просто не хочеться рухатися, він боїться змін або НЕ бажає йти туди, де йому погано. Організму не залишається нічого іншого, як включити захист і запустити запальний процес, що викликає хворобливість колінного суглоба.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Причини болів і хвороб

Хвороби колінного суглоба часто дуже схожі, тому точний діагноз може поставити тільки лікуючий лікар. Найпоширенішими захворюваннями вважаються:

  • Артрит.
  • Артроз.
  • меніскопатія.
  • Бурсит.
  • Тендиніт.

Розглянемо кожне з них в контексті психосоматики.

Артрит характеризується гострим болем, запаленням і набряком тканин навколо суглоба, втратою рухливості. Це захворювання характерно для людей, які бояться вийти з ними ж створених рамок. Такі пацієнти скаржаться на страх перед майбутнім і побоюються, що зміни призведуть до чогось поганого.

Часто такі люди дуже образливі, вимагають до себе підвищеної уваги. Якщо не отримують його, то називають людей зрадниками. Вони дуже жадібні, прагнуть скористатися чужими досягненнями, видаючи їх як свої. Схильні критикувати всіх, в тому числі і самого себе, через що страждає їх самооцінка і з’являється розчарування у всьому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Неврит плечового нерва: причини, симптоми і лікування

Психосоматика болів в колінах: причини і що робити

Артроз виникає в результаті хронічного руйнування суглоба. Для цієї хвороби характерна спадковість, притому в цьому факторі теж відслідковується психосоматическая причина.

артроз страждають люди, які не вміють контролювати злість. Їх ненависть поширюється як на них самих, так і на всіх оточуючих. Якого дитини зможе виховати озлоблений на всіх батько? Такого ж, як він сам: агресивного і звинувачуючи всіх у своїх бідах. Артрозом страждають літні пацієнти, адже в старості часто долають образи на рідних за неувагу. Відсутність радості і страх старості або смерті також є причиною цієї хвороби.

Психосоматика болів в колінах: причини і що робити

меніскопатія це складно діагностується і рідкісне явище серед захворювань коліна, що характеризується пошкодженням меніска. Найчастіше їм страждають спортсмени, тобто люди, націлені на перемогу будь-якою ціною. Вони не виносять поразок і важко їх переживають. Для таких людей те, чим вони займаються — це не просто захоплення. Це сенс усього життя. Страх програшу, побоювання не взяти нагороду викликає дуже сильний стрес.

бурсит називають запальний процес в суглобової сумці, яка не зачіпає сам суглоб. Виникає у тих, хто дуже часто стримують себе в емоціях. У таких людей інші психосоматичні захворювання виникають швидше, тому бурсит не надто часте явище.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Також ця хвороба вражає пацієнтів, схильних до перфекціонізму і важко сприймають критику. Вони кажуть, що їм хочеться щось кинути або кого-то вдарити. Такі люди скаржаться на брак любові.

Психосоматика болів в колінах: причини і що робити

Тендиніт — це запалення зв’язок і навколосуглобових тканин коліна. Психосоматика проблем з сухожиллями є прагненням до влади і контролю. Пацієнт противиться будь-яким проявам самостійності, як в родині, так і на роботі. Всі повинні з ним радитися і повідомляти його про кожен крок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Розрив зв'язок гомілкостопу: ступеня, причини, симптоми, методи лікування травми

Психосоматика болів в колінах: причини і що робити

Є безліч прикладів, коли захворювання виникало раптово у жінок, дорослі діти яких йшли з дому, або у чоловіків, яких знижували на посаді.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Є ще ряд захворювань коліна, які також супроводжуються характерними симптомами: біль, запалення, обмеження рухливості і позбавлення важливою життєвою функції — руху.

Всі ці хвороби, як і перераховані вище об’єднує одне: у всіх випадках людина не хоче приймати ситуацію такою, яка вона є, а значить, відмовляється приймати зміни, рух до цілей, до майбутнього, заперечує будь-які зміни. Саме тому, коли присутній небажання прийняти якесь важливе рішення, хворий просто позбавляється можливості ходити. Адже в цьому випадку у нього є поважна причина нічого не змінювати у своєму житті.

Що робити

Лікування повинно поєднувати психотерапію і консервативні методи. Полегшити фізичний стан в першу чергу необхідно для того, щоб хворий не відчував тілесного дискомфорту, адже в цьому стані психіка не сприймає якихось інших варіантів лікування хвороби.

Рекомендується знизити фактори стресу, що викликають негативні емоції, дбайливіше відноситься до себе і близьким, більше відпочивати, виключити шкідливі звички. Важливо не займатися самодіагностикою, і тим більше самолікуванням, а внести в життя більше позитивних емоцій. Тільки фахівець може підібрати правильний комплекс заходів, повернути здоров’я і повноцінний спосіб життя.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як можна заразитися коростою від іншої людини?

Alex

Як передається лишай від людини до людини?

Dmitry

Метілураціловая мазь в косметології

Alfonso

Чому суха шкіра після пологів? Лікування сухості в очах і руках

Murcia

Який лікар лікує подагру — до кого потрібно звертатися

Megusta

Кріотерапія в медицині і косметології: показання та протипоказання

Maxim

Надання першої допомоги людині потрапив під розряд блискавки

Dmitry

Білі плями і пухирці на сосках

Undershmidtther

Papillon, Папілокс і інші засоби від папілом

Pasha

Залишити коментар