Різне

Скандинавська ходьба з палицями: що це, користь і методика

Скандинавська ходьба з палицями: що це, користь і методика

Позитивні і негативні сторони

Північну ходьбу порівнюють з пішою прогулянкою і бігом. Головна відмінність фінської ходьби від звичайної дія практично всіх видів м’язів. Це обумовлено використанням Нордік. Завдяки ним задіяні руки, шия і плечі. Навантаження в цілому рівномірно розподіляється по всьому тілу. Збільшується витрата калорій, і підвищується пульс.

Якщо порівнювати скандинавську ходьбу з бігом, можна знайти безліч переваг. Далеко не всі можуть займатися біговими вправами, так як вони сильно навантажують серцево-судинну систему. Північна прогулянка підходить більшості людей, тому що вона має малий список протипоказань.

Заняття лижами також поступаються фінської ходьбі. Лижні види спорту вимагають спеціальний інвентар і потрібний час року. Техніка тренувань значно важче, ніж у скандинавської ходьби. Лижні прогулянки мають безліч протипоказань.

Мінусів у фінській ходьби як таких немає. Однак варто стежити за своїм здоров’ям і фізичним станом під час прогулянок. Якщо перетрудиться, можна тільки погіршити стан здоров’я. Новачкам потрібно починати з малих навантажень, поступово збільшуючи їх.

Скандинавська ходьба з палицями: що це, користь і методика

Протипоказання

Так як скандинавська ходьба не є спортом і забирає трохи сил, заборон на неї не так вже й багато. Однак вони все-таки є:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Серйозні хвороби серця.
 • Діабет.
 • Запалення в черевної та тазової області.
 • Сколіоз.
 • Гіпертонічний криз.
 • Вагітність.
 • Післяопераційний період.

Перед заняттями слід проконсультуватися у фахівця.

Необхідний інвентар

Головна деталь, необхідна для ходьби, — палиці. Лижні тут навряд чи підійдуть, так як вони занадто довгі. На лижах людина відштовхується ними, а при пішій прогулянці злегка допомагає собі. Потрібну довжину для новачків розраховують за спеціальною формулою: Довжина = Зростання * 0,66. Для професіоналів коефіцієнт трохи вище: 0,7.

Скандинавська ходьба з палицями: що це, користь і методика

При виборі інвентарю слід звернути увагу на стан здоров’я. Наприклад, якщо людина страждає хворобами ніг, йому варто купувати більш довгі палиці. Таким чином основна фізичне навантаження переходить на м’язи рук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Користь застосування імбиру при подагрі

При шийному остеохондрозі, навпаки, потрібні укорочені палиці. Це саме можна сказати і до людей, які страждають від хвороб суглобів. Існують палиці, у яких регулюється довжина.

Крім іншого, інвентар повинен мало важити. Найкращий вибір пластикові або алюмінієві Нордік.

Також важливі наконечники. Для асфальту і землі підходять гумові. У зимовий час потрібні гострі наконечники. На деяких моделях можна міняти наконечники.

Головна відрізняє особливість палиць для скандинавської ходьби ремінці для рук (темляки). Вони нагадують рукавички без пальців. Завдяки ним пішоходу не потрібно стискати рукоять, на відміну від лижного виду спорту. Підібрати темляк дуже легко він не повинен сильно стискати кисть руки, так як це погіршує кровообіг.

Скандинавська ходьба з палицями: що це, користь і методика

Зрозуміло, можна трохи переробити лижні палиці, але ця затія далеко не завжди вінчається успіхом. Погано зроблені Нордік можуть прибрати весь позитивний ефект, а у людей з проблемами здоров’я виникне загострення.

Весь інший інвентар не важливий. Для північній ходьби підійде будь-яка спортивна одяг і взуття. Однак в магазинах можна зустріти спеціальну екіпіровку для скандинавської прогулянки.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Як правильно займатися фінської ходьбою

Насправді, навчитися скандинавської ходьбі дуже просто. Ідеальним рішення буде знайти людину, яка займається цим достатній проміжок часу. Головне правило при навчанні — не перевантажувати. Слід починати з легких навантажень. У перший раз можна навіть не користуватися Нордік. Слід поступово піднімати руки, як при ходьбі. Далі можна вже спиратися на палиці.

Північна прогулянка не відрізняється від звичайної, але для неї характерний більш швидкий темп. Головне — знайти свій власний ритм і слідувати йому. Таким чином, пішохід отримає комплекс позитивних якостей і не спровокує перевтома.

Нордік повинні розташовуватися близько до тіла. Робота рук протилежна ногам, тобто ліва нога — права рука і навпаки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Голковколювання при остеохондрозі: ефективність і користь

Також потрібно стежити за диханням. Як і при будь-якому фізичному навантаженні необхідно дотримуватися ритм. Два кроки вдих, ще три кроки — видих. Зі збільшенням темпу змінюється і дихання.

Скандинавська ходьба з палицями: що це, користь і методика

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Для схуднення фінська ходьба не самий дієвий спосіб. Вона, звичайно, знижує вагу, але не на багато. Слід здійснювати додаткові фізичні вправи, щоб схуднути.

Ще одне важливе питання: режим занять. він залежить головним чином від фізичної підготовки людини, його здоров’я, зайнятості та бажання займатися. Оптимальний режим для новачків півгодини 3 дні на тиждень.

Детальна методика занять

Як і перед будь-фізичним навантаженням, насамперед потрібно провести розминку всього тулуба. Без розігріву ходьба стає більш складним заняттям і може завдати шкоди організму.

 1. Голеностоп. Пройтися навшпиньки і п’ятах. Поставити ногу на шкарпетки і, не відриваючи її від землі, зробити кругові рухи. Встати на носок на пару секунд і плавно опуститися на стопу.
 2. Ноги. Пострибати на правій і лівій ногах, потім на обох. Кілька разів присісти. Поставити ноги на ширині плечей, і зробити нахили. Присівши на ногу, витягнути іншу і перекочуватися з однієї ноги на другу. Зробити широкий крок і плавно прогинати ноги.
 3. Нижня частина таза. Ноги і плечі в нерухомому стані, зробити кругові рух тазом за і проти годинникової стрілки.
 4. Тулуб. Ноги на ширині плечей, руки на поясі, нахили в різні боки, кругові рухи. Якнайдалі прогнути спину назад і вперед. Руки на грудях, максимально повернутися вправо і вліво.
 5. руки. Кругові рухи рук вперед, назад і в протилежні сторони. Кисті до плечей, кругові рухи. Кисть занести за спину, лікоть спрямований вгору, іншою рукою акуратно натискати на лікоть.

Після розминки слід приступати до самої ходьбі. Насамперед, потрібно зловити ритм. Взяти палиці за середину і пройтися звичайним кроком. Рух рук протилежно ногам. Потім опустити Нордік і волочити за собою по землі. Далі почати спиратися на палиці і стежити за темпом рухів. Через якийсь час тіло саме підлаштується під ритм, і прогулянка стане легкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Фінська ходьба з палицями - що це і техніка виконання

При бажанні збільшити навантаження можна сильніше відштовхуватися палицями від землі, ширше крокувати і подовжити Нордік.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Алергія в роті: ознаки і лікування

Tanya

Інструкція по застосуванню гелю Куріозін, а також корисні поради для краси

Alex

Чи проходить алергія з віком?

Megusta

Підбірка народних засобів від болю в суглобах

Dmitry

Як відбувається видалення мозолів лазером? Огляд і ефективність процедури

Serega

Чому виникає і як позбутися від жирного блиску на обличчі? Топ найефективніших способів

Alex

Прогноз і методи лікування меланоми в залежності від її стадії

Axel

Лінійний і міксематозний лишай

Elena

Як легко розпізнати і лікувати грибок нігтів у дитини? Поради фахівців

Dmitry

Залишити коментар