Діти

Артрит колінного суглоба у дітей — причини, особливості та лікування

Артрит колінного суглоба у дітей - причини, особливості та лікування

Що стосується причин формування, то крім інфекцій на прояв хвороби впливають такі чинники:

 1. Зайва вага. Формується істотне навантаження на суглоб коліна. З’являються мікротравми в тканини хрящового типу, починається процес запалення, на тлі чого починається розвиток артриту.
 2. Різні удари, переломи і травми.
 3. Неправильне харчування, яке передбачає відсутність необхідних поживних речовин, мікроелементів і вітамінів.
 4. Неправильна постава, яка формує нераціональний розподіл ваги при фізичних навантаженнях на скелет. Причиною такого неправильного розподілу може стати також плоскостопість.
 5. Стреси, різні підвищені навантаження емоційного і психологічного, фізичного плану, а також переохолодження.

Чим це небезпечно?

Артрит колінного суглоба у дітей може спричинити за собою повне руйнування тканини хрящового типу, внаслідок чого будуть проявлятися інші патології. При повному руйнуванні хряща на його місці утворюються кісткові нарости, які серйозно обмежують рухливість кінцівки, нога коротшає або ж подовжується, на останній хронічної стадії нерідко настає інвалідність. Больовий синдром буде збільшуватися.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми

Артрит колінного суглоба у дітей на початкових стадіях проявляється досить незначно, згодом розвитку формуються такі симптоми:

 • больовий ефект . Спочатку проявляється тільки вранці або ж після значного фізичного навантаження, згодом біль стає інтенсивної і виникає навіть у моменти, коли дитина просто відпочиває.
 • Гіпертермія і гіперемія в місці, де формується поразку. Запалене коліно при натисканні болить, відчувається місцеве підвищення температури, шкірний покрив має значні почервоніння.
 • Нерідко виникає набряклість. Суглоб і тканини в місці ураження значно набрякають, бувають ситуації, коли пухлина настільки значна, що вона заважає здійснювати рухову функцію.
 • Скутість рухів. Так як при сильних поворотах, згинанні і розгинанні виникають неприємні відчуття, дитина починає менше рухатися, намагається робити менш амплітудні руху, нерідко починає кульгати.
 • Дитина починає надавати кінцівки напівзігнуту форму, що провокує виникнення деформаційних змін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль в тазостегновому суглобі при ходьбі: причини і що робити

Артрит колінного суглоба у дітей - причини, особливості та лікування

Діагностика

 1. Зовнішній огляд.
 2. Лабораторні дослідження.
 3. рентгенографія.
 4. В певних випадках призначається дослідження ультразвуком.

Артрит колінного суглоба у дітей - причини, особливості та лікування

Структура лікування

При ртріте колінного суглоба у дітей призначається таке лікування:

 • Застосовуються препарати для усунення запалення (НПЗЗ — німесулід, Парацетамол, Ібупрофен). Курс їх прийому чітко нормується лікарем, є нетривалим (тривале вживання таких препаратів може стати причиною виникнення шлункових патологій).
 • Для усунення симптоматики больового типу застосовуються ін’єкції засобами групи кортикостероїдів (преднізолон, дексаметазон).
 • Якщо мова йде про важкому прояві захворювання обов’язково призначається носіння спеціалізованої шини. Таким чином формується знерухомлення суглоба, що забезпечує більш інтенсивне відновлення і усуває прояв болю.
 • Нерідко призначаються стероїдні гормони в разі необхідності швидкого придушення процесу запалення (Гідрокортизон, Преднізолон).
 • Застосовуються біологічні засоби у вигляді Хуміра або ж Ремікейла, для усунення хронічного запалення.
 • Застосовуються хондропротектори (Глюкозамін, Дона, артрит), за допомогою яких формується відновлення тканин хряща і запобігання нових разруше ний.
 • Рекомендується носити спеціалізовані устілки ортопедичного типу (ортопедичне взуття). За допомогою використання таких коштів формується можливість попередити суставное зрощення.
 • Обов’язково застосовують лікувальний масаж і призначають лікувальну гімнастику.

Артрит колінного суглоба у дітей - причини, особливості та лікування

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування в домашніх умовах

Дитячий артрит в домашніх умовах лікувати не рекомендується, але як додаткові кошти до медикаментозної терапії їх застосовувати можна.

 1. Компрес з бульб картоплі — відмінний засіб усунення запалення. Картопля ізмельчат разом з шкіркою, маса нагрівається до 38 градусів і накладається на місце ураження. Шар маси повинен бути не менше 1,5 см. Зверху покривається плівкою.
 2. Суцвіття бузку або ж каштана насипають в банку (2/3) додають медичний спирт і протягом 20 днів наполягають в темному місці. Після чого, здійснюється розтирання суглоба даної настоянкою. Практика показує, що такі розтирання швидко знижують прояв болю. Після розтирання коліно повинно бути в теплоті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини, симптоми і лікування виразкової хвороби шлунку - повний огляд

Профілактика

При дитячому артриті профілактичні заходи можна назвати стандартними — це правильне харчування, дотримання техніки безпеки при облаштуванні дитячої кімнати для усунення можливостей травматизму. У разі нещасного випадку, навіть якщо вони незначні потрібно звернутися до фахівця. У випадку виникнення скарг на болі в коліна або ж при виявленні опухли в даній області рекомендується пройти повне обстеження.

Наслідки і ускладнення

Артрит колінного суглоба у дітей лікується досить швидко, і прогнози лікування оптимістичні . У разі відсутності лікування хрящова тканина стоншується дуже сильно і практично повністю руйнується. На її місці починають утворюватися нарости кісткового типу, виникають порожнини, в яких утворюється чужорідне речовина. Починається процес руйнування самого суглоба, легка кульгавість переходить в відсутність рухливості коліна.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

В цілому, на останній стадії дитина може стати інвалідом. Лікування хронічної форми повинно бути комплексним і грамотним, інакше можливий рецидив і загострення. На тлі артриту розвиваються інші патології суглобів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Артрит у дітей: особливості, симптоми і лікування

Elena

Ревматоїдний артрит у дітей: симптоми, особливості та лікування

Sasha

Дисплазія тазостегнових суглобів у новонародженого: що це, симптоми і лікування

Murcia

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Marina

Сколіоз ( викривлення хребта ) у дітей: причини і лікування

Lamaxima

Нестабільність шийного відділу хребта у дітей: симптоми, діагностика та лікування

Andrey

Транзиторний синовіт кульшового суглоба у дітей: причини, симптоми і як лікувати

Pasha

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

Megusta

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

Megusta

Залишити коментар