Діти

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Найбільш популярною версією вважається, що прояв патології виникає в разі вроджених вад поперекового відділу (зокрема спинного мозку). При міелодисплазії формується певна іннервація суглобів, зменшується їх кількість, що провокує зниження доставки до тканин поживних речовин.

По суті, в області стегнової головки розташовується близько десяти різних вен і артерій, а у пацієнта з мієлодисплазією кількість вен і артерій становить не більше 5, причому вони мають незначний діаметр. Саме з цієї причини формується недолік кровопостачання.

Але, патологія розвивається і у дітей з нормальною кількістю вен і артерій при впливі різних умов несприятливого характеру — часткове перетискання через запалень або ж травм. Погіршується процес постачання тканин поживними речовинами, але все ж такого харчування досить для нормального функціонування. Якщо ж перетискання буде значним, формується відсутність надходження до тканин необхідних речовин поживного типу і кисню, що провокує часткове відмирання тканин. У розвитку хвороби Пертеса значний вплив мають такі фактори:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Травми механічного типу — забої, розтягнення. Найчастіше такі травми бувають незначними і залишаються непоміченими.
 2. Запалення суглоба, різні інфекційні ураження. Наприклад, стартом розвитку патології може стати синусит, грип, ангіна.
 3. Перехідний вік, коли змінюється гормональний фон. Певні порушення мінерального обміну, (мова йде про мінералах, які беруть участь в процесі утворення кісток).

Чим це небезпечно

В разі, коли вогнище некрозу значний, повноцінне відновлення неможливо. При великому руйнуванні формується розпад головки на кілька фрагментів, вони зростаються, але набувають неправильну форму. Нерідко після зрощення головка виступає за край западини суглобового типу.

Порушення анатомічної співвідношення стає основою обмеження рухливості, починається руйнування тканини хряща, формується розвиток коксартрозу, причому розвиток буде вельми інтенсивним.

Симптоми

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей на перших стадіях розвитку практично непомітна, симптоми не виражені, що провокує відсутність відвідування лікаря.

 • на ранніх стадіях розвитку захворювання біль трохи притуплена, виявлю яется систематично, в деяких випадках віддає в коліно.
 • Нерідко виявляється незначна кульгавість, дитина може подволаківать ногу.
 • Подальше руйнування голівки стегна призводить до Імпресійна перелому. На даному етапі біль стає дуже значною, м’які тканини припухають, кульгавість проявляється постійно.
 • Виникають больові ефекти при згинанні і розгинанні, обертанні ноги, формується обмеження рухливості.
 • Стопа холодна, шкірний покрив блідне, проявляється підвищена пітливість.
 • В деяких випадках кінцівку коротшає, що візуально помітно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ювенільний остеохондроз: причини, симптоми і методи лікування

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Діагностика

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей діагностується наступними методами:

 1. Візуальний огляд, вивчення симпто ів.
 2. Рентгенографія і дослідження ультразвуком.
 3. Томографія комп’ютерного типу.
 4. Дослідження лабораторного формату.

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Лікування

Консервативна терапія досить тривала, триває протягом року. У деяких випадках лікування може затягуватися до чотирьох років, протягом всього часу відновлення дитина повинна знаходитися під наглядом ортопеда, систематично проводяться дослідження з метою визначення ступеня відновлення.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Структура лікування:

 • Забезпечується повне розвантаження кінцівки.
 • Щоб запобігти процеси зміни структури головки стегна використовують спеціальні пов’язки гіпсового типу, конструкції ортопедичного формату, спеціальні функціональні ліжка.
 • Застосовуються медикаментів зние кошти для відновлення нормального кровообігу (пентоксифілін, трентал). Також використовуються різні процедури фізіотерапевтичного характеру і масаж.
 • Призначаються міорелаксанти, які забезпечують підтримку тонусу м’язів і їх розслаблення.
 • Призначається електростимуляція м’язів.
 • Обов’язково проліковують супутні запальні процеси. В даному випадку призначаються антибіотики, препарати проти запалення.
 • Застосовуються препарати-репаранти, які забезпечують оновлення і тканинну регенерацію (метилурацил, вобензим).
 • Призначаються остеопротектори, спеціалізовані засоби, які забезпечують швидке відновлення тканини кісткового типу, а також хондропротектори, які здатні захистити і відновити хрящі суглобового типу.

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Так як в процесі лікування обмежується рухливість є ймовірність набору зайвої ваги, що в процесі відновлення є неприпустимим. Тому застосовується спеціалізована дієта. Їжа повинна бути багата кальцієм, вітамінами, білками. Призначається і комплекс вітамінів загальнозміцнюючий типу.

Втручання хірургічного типу при захворюванні Пертеса у дітей показані виключно в важких випадках, коли виникає виражена деформація головки або ж підвивих стегна. Виконується транспозиція ротаційна западини вертлужного типу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Профілактика

 1. Правильне харчування з урахуванням споживання значної кількості вітамінів і мінералів.
 2. Систематичне вживання загальнозміцнюючих комплексів, які сприяють формуванню стійкості до зовнішніх чинників, які можуть стати поштовхом розвитку хвороби.
 3. Виняток переохолоджень і травматизму. При перших больових проявах — звернутися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Варусна деформація стопи і ніг у дітей: причини, профілактика, лікування

Наслідки і ускладнення

Захворювання не несе загрози життю, проте, запущена форма може призвести до інвалідності. На тлі даної патології розвивається деформуючий артроз, в деяких випадках провокується обмеження рухливості ноги, відбувається істотне порушення ходи, також при відсутності своєчасного лікування формується постійна кульгавість.

Своєчасне лікування захворювання Пертеса у дітей призводить до повного виліковування. Проте, встановлюється заборона на роботу за професіями, які поєднуються з серйозними спортивними і фізичними навантаженнями.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Реактивний артрит тазостегнового суглоба у дітей: особливості, симптоми і лікування

Coolio

Інфекційно-алергійний артрит у дітей: причини, симптоматика і лікування

Dmitry

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

Megusta

Дисплазія сполучної тканини у дітей: що це, симптоми і лікування

Undershmidtther

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Andrey

Якщо у дитини болять коліна: причини, ніж це небезпечно і що робити

Megusta

Вправи і ЛФК при плоскостопості у дітей — методика виконання

Megusta

Ревматоїдний артрит у дітей: симптоми, особливості та лікування

Sasha

Ювенільний ревматоїдний артрит: класифікація, симптоми і лікування

Maxim

Залишити коментар