Діти

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

При даній патології стопа відхиляється від повздовжньої осі всередину. О пів на ситуації захворювання є двостороннім. В процес патології можуть бути залучені м’язи, кістки, суглоби, нерви і артерії. У хлопчиків косолапие проявляється в два рази частіше, ніж у дівчаток.

Форми клишоногості

Вади стопи систематизують в залежності від рівня небезпеки протікання розлади і ймовірності його зцілення:

 1. Легка форма. Деформація виражається слабенько, гомілковостопний суглоб повністю залишає власну мобільність. Захиститися від патології можливо при дотриманні систематичних занять специфічної лікувальною гімнастикою, виконанні масажу дитині.
 2. Середня форма. Рудиментарність м’язів, искаженность кісткового апарату вимагає втручання професіоналів. Патологія має можливість бути ліквідована, але тільки лише в деякій мірі. Деформована стопа збереже свій вигляд.
 3. Важка форма. Подібний висновок визначають в більшості випадків новонародженим. У малюка з’являється різке скорочення в пересуванні. Для коригування пошкодження потрібні використання радіальних методів терапії.
 4. Дуже важка форма. Такий варіант патології не піддається навіть оперативному лікуванню. Даний недолік призводить до непрацездатності малюка.

Клишоногість буває як природженою, так і набутою. При вродженої клишоногості діагноз встановлюється негайно після появи на світло і моментально ж починається лікування даної хвороби. Придбана клишоногість трапляється не так часто, як вроджена форма.

Передумови виникнення захворювання

Не завжди виходить напевно виявити передумови подібної патології. Найчастіше вона виникає через відхилення у внутрішньоутробному формуванні через неправильні дій матері або різних хвороб у період вагітності:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. При серйозному токсикозі.
 2. В разі маловоддя. при вірусних інфекціях.
 3. Унаслідок отруєння при тютюнопаління, споживання спиртного або ж сильнодіючих медичних препаратів.
 4. При тиску на плід мускулатури матки, формуванні амниотических тяжів, невірного розташування плода на пізніших етапах.

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

Здобута клишоногість формується значно рідше. В основному патологія має місце бути в ранньому віці, але має можливість сформуватися навіть у школяра до 14 років, поки не сталося всебічну освіту зводу стопи. В цьому випадку передумови зміни форми можуть існувати такі:

 • Природне нахил.
 • Патології формування м’язово-зв’язкового апарату.
 • Недорозвинення кісток, авітаміноз, дитячий спинномозковий параліч.
 • Дефіцит вітамінів і мінералів.
 • Запальні хвороби.
 • Неврологічні розлади.
 • Пухлини.
 • Великі перевантаження, нехарактерні для опорно-рухового апарату малюка.
 • Помилково обрана взуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як застосовувати касторове масло від папілом? Корисні поради для ефективного лікування бородавок

Симптоматика патології

Нинішній потенціал медицини доз воляет примітити вада вже на 16-му тижні вагітності за сприяння УЗД. Відразу після появи на світло досвідченішого фахівця досить подивитися на стопи новонародженого, щоб виявити невідповідність. Встановити висновок можуть допомогти наступні фактори, які визначаються візуально:

 • еквінус (переміщення стопи догори обмежена).
 • Варус (стопи зрушені всередину).
 • Торсі (вся кінцівку розгорнута всередину через скручування стегнового суглоба).
 • аддукціі (стопа розгорнута цілком).

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

До допоміжних ознаками клишоногості зараховуються:

 1. Укороченная стопа.
 2. П’ятка піднята при опущеному шкарпетці.
 3. Підошва має перпендикулярним згином.
 4. Гомілковостопний суглоб урізаний в під іжності.
 5. П’ятка і гомілку перебувають на різному рівні.

Придбане косолапие як правило виявляється, коли дитині виповнюється два-три роки. До її головних особливостей зараховуються:

 • У дитини зароджується «ведмежа хода».
 • Коліна дивляться всередину.
 • Мобільність гомілковостопного суглоба сформована слабо.

Діагностування Косолапов

Важливо кваліфікувати, чи вважається клишоногість справжньої або ж позиційної. При позиційній клишоногості стопа більш мобільна, активно або ж інертно виводиться в звичайний стан. Еквінус проявляється злегка. На тильній стороні стопи є складки, які вказують на достатню повороткість.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

Позиційне косолапие пропадає мимовільно в перші місяці життя малюка, але при розкритті такого виду клишоногість рекомендовано консервативне лікування. Рентгенівські методи дослідження неінформативні при обстеженні дітей до 3 місяців, так як в цьому віці кістки складаються з хрящової тканини, не відображаючись на знімку. Дітям старше 3 місяців проводять рентген в передньозадній і бічній проекціях.

Рентгеноснімок виконується при найбільш вірогідному підошовної і тильному згинанні стопи. Для обстеження дітей до 3 місяців застосовують УЗД. Даний спосіб повністю безпечний, але найменш інформативний, так як дає можливість розрізнити тільки один рівень.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Методи лікування хвороби

Лікування вибирається персонально з урахуванням причин хвороби, рівня його серйозності, стану самопочуття . Ситуації з некорректірованного, запущеної вродженою чи набутою клишоногості через потенціалу сьогоднішньої медицини по суті не попадається. Лікарі пропонують кілька способів лікування клишоногості в залежності від рівня її тяжкості, присутності супроводжуючих розладів, віку дитини:

 1. Легка стадія — масування, редрессирующих аеробіка, послідовне виправлення спотворених елементів стопи, перебінтовиваніе пластичними бинтами.
 2. Середня стадія — вищезгаданий комплекс лікування і профілактики представляється в нинішньому випадку тільки підготовчим етапом для подальшого лікування. Далі лікування ведеться поліпшують гіпсовими пов’язками з методичним коригуванням всіх частин вроджену клишоногість.
 3. Важка стадія — при відсутності стійких ефектів від консервативних способів терапії виконується оперативне втручання в районі сухожильно-зв’язкового апарату. Дітям старшого віку заходи проводяться на суглобах і кістках стопи.
 4. Дуже важка стадія — застосовуються всі зазначені методи для вилучення найбільшого результату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості генітального герпесу у дітей

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

При першій-ліпшій нагоді дитячого Косолапов рекомендовано використання особливої ​​ортопедичного взуття до вичерпного зцілення і постійний огляд у ортопеда. Передчасне консервативна терапія приносить абсолютне одужання клишоногості в 90% випадків. У значній кількості ситуацій батьки приймають найбільш діяльну сприяння в лікуванні клишоногості — розтирання кілька разів на добу, спостереження за ходою.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Синовит тазостегнового суглоба у дітей і дорослих: симптоми і лікування

Andrey

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

Megusta

Ревматоїдний артрит у дітей: симптоми, особливості та лікування

Sasha

Стенди для дитячоко садочку с темою ОБЖ

admin

Реактивний артрит у дітей: симптоми, діагностика та лікування

Megusta

Перелом ключиці у новонародженого під час пологів: причини і наслідки

Lamaxima

Шишка на шиї у дитини — причини появи і що робити

Alfonso

Дисплазія сполучної тканини у дітей: що це, симптоми і лікування

Undershmidtther

Якщо у дитини хрумтять суглоби: чим це небезпечно і що робити

Murcia

Залишити коментар