Діагностика

УЗД кульшових суглобів у новонароджених — норма, проведення та розшифровка

УЗД кульшових суглобів у новонароджених - норма, проведення та розшифровка

Зручність дослідження в тому, що положення тіла дитини в міру необхідності можна змінювати, що дозволяє більш ретельно дослідити суглоб.

Якщо всі показники дослідження суглоба відповідають нормам, то в цілях профілактики наступне УЗД -діагностика призначається дитині тільки після того, як буде сформована кісткова тканина.

Норми

Під час проведення дослідження, лікарем визначається, чи правильно розташована головка кістки стегна по відношенню до кульшової западини, дає характеристику стану самої кістки і хрящової тканини. Отримані значення аналізуються на підставі проведеної лінії і значенні альфа і бета кутів. Місцем проведення лінії є зовнішня зона клубової кістки і нижня частина малої м’язи сідниці. При відсутності відхилень, лінія повинна мати вигляд горизонтальної прямої.

Показник кута А (альфа) характеризує розвиненість кісткового піднесення вертлюжної ямки і більше 60 градусів він бути не повинен, завдяки кутку В (бета) оцінюється рухливість хряща, в нормі значення цього коефіцієнта не більше 55 градусів.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Якщо результати мають значні відхилення від нормальних показників, значить тазостегновий суглоб у грудничка розвивається з патологією.

Показання і протипоказання

На жаль, певний відсоток дітей, х народжуються з порушеннями в розвитку суглоба. У медицині подібне відхилення називається дисплазією. Є ознаки, за якими батьки можуть самостійно визначити патологію і негайно звернутися до лікаря. Це:

  • Різниця в розмірі лівої ноги і правої.
  • Для дитини проблематично розсовувати ніжки.
  • Під час руху ніг в області суглоба чути клацання.
  • Зайве перенапруження м’язів.

Крім того, є певні групи дітей, яким діагностика показана в обов’язковому порядку.

Більш уважно лікарі стежать за дітьми , які народилися набагато раніше покладеного терміну. Патологія може носити і спадковий характер, отже, якщо у мами було діагностовано подібне захворювання, висока ймовірність, що у дітей буде таж сама проблема.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артрозо - артрит колінного, тазостегнового, гомілковостопного і плечового суглобів

При багатоплідній вагітності шанси у дітей народитися з вродженими патологіями теж дуже високі. Це ж стосується і дітей з тазовим передлежанням. І тим і іншим УЗД-діагностика обов’язкове до проведення.

При виявлені порушення обстеження повинно проводитися не частіше 2 разів на місяць. У період з 2 до 8 місяців відбувається процес затвердіння головки кістки стегна, в цей період проводити УЗД-діагностику нераціонально.

Підготовка

Для отримання точних результатів при дослідженні суглобів, потрібно забезпечити комфортне перебування дитини на період обстеження.

Дитина не повинна відчувати почуття голоду, його не повинні турбувати болі в животі. Одягати дитину треба так, щоб досить швидко можна було його роздягнути для обстеження.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Мамі варто подбати про наявність пелюшки, підгузників для заміни в разі потреби. Можна взяти іграшку на випадок, якщо дитина почне вередувати.

Проведення

Маленьку дитину укладають на кушетку в положенні набік. Ніжки згинають таким чином, щоб тазостегновий суглоб перебував під кутом 30 °. Досліджуване місце фахівцем змащується гіпоалергенним гелем. Далі, за допомогою датчика визначається стан хрящової і м’якою тканин.

Потім дитину повертають на інший бік, щоб отримати дані про стан іншого суглоба. В окремих випадках, коли потрібна додаткова інформація, проводять дослідження кровотоку в артеріях. Отримані дані аналізуються фахівцем, після чого дається розшифровка показників.

УЗД кульшових суглобів у новонароджених - норма, проведення та розшифровка

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Результати та їх розшифровка

Отримавши дані обстеження, фахівець приступає до їх розшифровці. У висновку може бути поставлений наступний діагноз:

  1. Розвиток в нормі. Чи означає це те, що у дитини все показники не перевищують задані значення і розвиток суглоба відбувається без відхилень.
  2. Незрілість. Відхилення хоч і не вважається серйозною патологією, однак вимагає лікування, оскільки сприяє в подальшому розвитку у дитини артрозу суглоба.
  3. Дисплазія. Патологія є вродженою і характеризується тим, що головка стегна не може перебувати в вертлюжної западині через її вдавленого стану.
  4. предвивіх. Деформований Лимбус призводить до того, що головка стегна зміщується і повертається у вихідне положення.
  5. Підвивих. Головка стегна розташована на деякій відстані від западини, виходячи за межі кордону.
  6. Вивих. Поставлений діагноз сигналізує про серйозне порушення. У цьому випадку переміщення головки відбувається за межі западини. Іншими словами, головка в суглобі не покривається хрящовим виступом .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як лікувати остеоартроз суглобів стопи?

УЗД кульшових суглобів у новонароджених - норма, проведення та розшифровка

Лікування лікарем призначається тільки після розшифровки даних . Ефективність терапії залежить від того , наскільки своєчасно у новонародженого була виявлена патологія у розвитку суглобів тазостегнової кістки .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Біль в кисті руки при згинанні

Pasha

Біль в крижах, що віддає в ногу

Tanya

Болі в зап’ястях

Maria

Контрактура колінного суглоба

Bobby

Чому німіє нога від стегна до коліна

Alex

Нарости на пальцях ніг

Maxim

УЗД, рентген або МРТ колінного суглоба — що краще вибрати

Maxim

Що лікує лікар мануальний терапевт?

Elena

Ультразвукове дослідження ліктьового суглоба

Alfonso

Залишити коментар