Профилактика

Гімнастика і вправи при ішіасі сідничного нерва

Гімнастика і вправи при ішіасі сідничного нерва

Користь лікувальної гімнастики

При розвитку ішіасу сідничного нерва спеціальна гімнастика стає обов’язковим етапом у поверненні здоров’я. Виконання лікувальних вправ здатне дати більш ефективний результат і значно швидше позбавити від хворобливих симптомів.

Вся справа в тому, що в області попереку поліпшується кровообіг. Це прискорює обмінні процеси, і уражені тканини успішно відновлюються.

Крім того, виконання гімнастики допоможе зняти больовий синдром і позбутися від дискомфорту і скутості, пов’язаних з закріпленням.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Основні правила

Перше правило, про який слід пам’ятати, беручись за виконання вправ — це те, що навантаження повинна дозироваться і збільшувати поступово. Не варто форсувати, женучись за швидкими результатами — так користь легко перетвориться на шкоду.

Також слід пам’ятати про наступні важливі нюанси:

 1. Виконувати весь комплекс вправ краще не за раз, а «порційно», розбиваючи на кілька підходів — мінімум два.
 2. Займатися гімнастикою бажано на твердій поверхні.
 3. При розвитку сильного загострення, краще зробити паузу на два-три дні, а після відновлювати заняття, орієнтуючись на власне самопочуття.
 4. Виконувати вправи слід плавно, уникаючи різких д іженія і ривків.
 5. Дотримуватися регулярність і займатися щодня, навіть якщо доводиться робити це через силу.

Гімнастика і вправи при ішіасі сідничного нерва

Вправи, які наблизять одужання

Як правило, більшість вправ, рекомендованих при цьому захворюванні, мають загальнозміцнюючий характер. Їх уважне систематичне виконання здатне вже незабаром подарувати значне полегшення.

Ось основний базовий комплекс, який принесе відчутну користь:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Лягти на спину, руки витягнути уздовж корпусу. Коліна підтягти до грудей і обхопити руками. Затриматися в цьому положення на 20-30 секунд, після чого випрямитися в початкове положення.
 • Лягти на бік. Ноги згинати в колінах, притягаючи їх до себе і витягаючи носочки.
 • Лягти на живіт, руки — перед грудьми, як при віджиманні. Піднімати і опускати корпус, при цьому згинаючи і розгинаючи руки. Важливо пам’ятати, що працює в цій вправі тільки верхня частина, а ноги повинні залишатися нерухомими.
 • Рівне сісти на стільці, спину випрямити, ноги схрестити. Руки завести за голову і розгортатися корпусом вправо-вліво. Після п’яти поворотів в кожну сторону поміняти ноги і повторити.
 • Стати на коліна і підняти рівні руки над головою. Повільно виконувати нахили вперед, дотягуючись долонями до підлоги якнайдалі від себе.
 • Стати стоячи, розташувавши ноги на ширині плечей. Підняти руку вгору і виконати нахил корпусу в протилежну сторону. Після — у зворотний бік. При виконанні намагатися нахилятися нижче.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Розтяжка хребта: показання, ефективність, кращі вправи

Ишиас і йога

В позбавленні від цієї неприємної проблеми допоможе також йога. Вже з перших занять вона здатна допомогти в боротьбі зі спазмами та больовими відчуттями. Крім того, вона розслабляє і зміцнює м’язи, і покращує поставу, що стане прекрасною профілактикою подібних хвороб у майбутньому.

Кілька нескладних асан при регулярному виконанні дуже скоро принесуть хороший результат.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Поза дитини. Стати на коліна, після сісти на п’яти і нахилити голову до підлоги, спираючись лобом на його поверхню. Залишитися в такому положенні на 40 секунд, намагаючись повністю розслабити тіло.
 • Метелик. Сісти, випрямивши спину і витягнувши ноги вперед. Праву ногу зігнути в коліні і перенести над лівою. Так коліно однієї ноги буде лежати на коліні іншої. Стопа правої ноги повинна залишатися нерухомою, якщо необхідно — можна фіксувати її рукою. Залишаючись в цьому положенні, зробити глибокий вдих, на видиху — витягнутися вперед.
 • Уттанасана. Стати рівно. На видиху повільно нахилятися, як би витягаючи тулубом. Після — постаратися розташувати руки максимально далеко від стоп. На вдиху почати підніматися — повільно піднімаючи голову і округляючи спину.
 • Поза собаки мордою вниз. Стати в планку, після — підняти таз вгору, тримаючи спину прямо і утворюючи тілом гострий кут. Затриматися в цьому положенні.
 • Поза голуба. Сісти, зігнувши праву ногу в коліні і винісши вперед, ліву ногу — витягнути назад. Направити таз вниз і стежити за тим, щоб він залишався рівним. Залишаючись в цьому положенні, намагатися витягнути м’язи попереку.

Гімнастика і вправи при ішіасі сідничного нерва

Регулярне виконання цих асан допоможе перетворити ішіас з хронічної хвороби в неприємний спогад.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вправи і ЛФК при кіфозі грудного відділу хребта

Bobby

Як зміцнити голеностоп — гімнастика і корисні вправи

Alex

Гімнастика і вправи після вивиху плечового суглоба

Undershmidtther

Вправи для спини при грижах хребта: користь і опис

Maria

Плавання при артрозі колінного суглоба: користь і вправи

Bobby

Вправи для хребта за методом доктора Бубновського

Andrey

ЛФК та лікувальна гімнастика при плечелопаточном періартриті

Maxim

Лейкопластир для кінезіологічні тейпірованіе: види, показання та застосування

Andrey

Плавання при шийному остеохондрозі: корисні властивості і правила

Murcia

Залишити коментар