Профилактика

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи

На сьогоднішній день існує чимало різних способів боротьби з остеохондрозом. Йога є не тільки одним з найбільш ефективних, але і приємних — адже крім усього іншого допомагає розслабитися і відволіктися від негативних думок.

Виконання асан здоровою людиною здатне запобігти розвитку цієї неприємної проблеми. У разі ж загострення такі вправи здатні полегшити біль і сприяти одужанню. Головне при цьому впевнитись у відсутності будь-яких протипоказань.

Позитивний вплив

М’язи шиї — одні з найбільш слаборозвинених в організмі людини. Саме це робить цю область такою вразливою, в тому числі для таких захворювань, як остеохондроз. Йога крім усього іншого зміцнює весь м’язовий корсет, зменшуючи тим самим ймовірність і частоту загострень.

Такі вправи крім поз містять дихальні вправи. Це в свою чергу насичує кисень кров’ю, що позитивним чином впливає на стан здоров’я і самопочуття.

Комплекс асан для лікування шийного остеохондрозу є динамічні і статичні навантаження, які чергуються. У процесі їх виконання задіяні різні відділи хребта.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Важливо, що в йогических вправах і позиціях немає різких рухів, здатних погіршити перебіг захворювання — таких, як, наприклад, ривки, скручування і інші. Таким чином, саме цю плавність можна назвати одним з переваг такого виду вправ. Крім того, навантаження можна збільшувати поступово, варіюючи її в залежності від занедбаності недуги.

Особливості видів і локалізацій гриж

Міжхребетні грижі найчастіше класифікують за місцями їх локалізації. Це допомагає краще зрозуміти характер захворювання і підібрати оптимальний спосіб лікування. Отже, найчастіше класифікують грижі шийного, грудного і поперекового відділів.

В разі підбору спеціальних асан, також слід визначити вид грижі. Адже представляючи місце її розташування, набагато легше правильно підібрати комплекс вправ, які виявляться дійсно ефективними, прискорюючи процес одужання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ортопедична подушка при шийному остеохондрозі: як вибрати і користуватися

В разі, якщо грижа локалізується в шийному відділі, людина часто втягує голову в плечі, напружуючи їх, що посилює і без того нездорове стан міжхребцевих дисків. В даному випадку найбільш ефективними вправами будуть ті, які допоможуть розслабити плечі і витягнути шию.

При грижах грудного або поперекового відділів також є своя специфіка. У цьому випадку важливо враховувати напрямок і ступінь випинання.

Користь йоги: у чому секрет

Суть асан, виконуваних при шийному остеохондрозі, спрямована в першу чергу на те, щоб акуратно і плавно витягати хребет, збільшуючи відстані між самими хребцями. Зв’язки при цьому розтягуються, в м’язах поліпшується кровотік, що позитивно позначається на їх стані. Вони стають більш міцними і еластичними. Напруженість поступово знімається, а разом з тим значно знижуються больові відчуття.

Основна перевага заняття йогою при остеохондрозі — це можливість впоратися з проблемою без оперативного втручання і медикаментів. Але при цьому важливо пам’ятати, що перед тим, як перейти до виконання вправ і асан, слід проконсультуватися з фахівцем і впевнитись у відсутності протипоказань.

Показання і протипоказання

Важливою перевагою йоги при лікуванні остеохондрозу є те, що нею можна займатися при будь-яких типах цього захворювання. Крім того, такі вправи будуть ефективні незалежно від ступеня занедбаності хвороби. Спеціальні асани принесуть користь як для профілактики, так і при лікуванні загострень.

Але існує і ряд протипоказань, при наявності яких, на жаль, не можна займатися йогою. Це багато патологічні пошкодження хребетного стовпа або серйозні суглобові порушення. Черепно-мозкові травми і особливо їх важкі форми також є причиною, по якій слід відмовитися від асан. Сюди ж можна віднести хвороби крові, онкологічні новоутворення і хвороби серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефективні вправи для розтяжки спини і хребта

Асани і вправи для здоров’я шиї

Врікшасана — слід стати прямо, ноги разом. Кисті рук складаються перед грудьми, плечі підняти паралельно підлозі. Права нога згинається в коліні, п’ята — в області колінного суглоба. Складені руки повільно піднімати над головою, зберігаючи при цьому рівновагу. Застигнути в цьому положенні, після — змінити ногу і повторити.

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи Врікшасана

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Уттхіта тріконасана — стати перед стільцем. Ліву ногу максимально відсунути назад, повернувши ступню в ліву сторону. Права ступня — паралельно. Підняти праву руку вгору, лівою спираючись на стілець. Зафіксувавши тіло, зробити нахил вправо, зберегти положення на 30 секунд. Потім повернутися в початкове положення і повторити в зворотну сторону.

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи Уттхіта тріконасана

Паріврітта тріконасана — зробити випад на праву ногу. Розвівши руки в сторони, повернути корпус вліво. Під час вдиху — нахил. Корпус і стегна повернути вправо, кисть лівої руки — до підлоги, права рука — піднята вгору. Зафіксувати тіло на 30 секунд і повторити з лівої ноги.

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи Паріврітта тріконасана

Марджаріасана — слід стати на карачки, прогинаючись в попереку. Голову завести якомога далі назад. Після вигнути спину — підборіддя притискається до грудей, живіт втягується, спина тягнеться вгору як у кішки. Виконувати асану слід плавно, повторивши мінімум 3 рази.

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи Марджаріасана

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Вірабхадрасана — встати рівно, широко розставивши ноги. Корпус і стопи розгорнути вправо, права нога згинається в коліні під прямим кутом. Руки витягнути вгору, з’єднавши долоні. Зафіксувати тіло на 30 секунд, після — опустити руки, розвернутися і, з’єднавши стопи, виконати в інший бік.

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи Вірабхадрасана

Паршвоттанасана — встати прямо, потягнувшись верхівкою вгору. Плечі і лікті відвести назад, долоні з’єднати за спиною. Ноги розставити на ширину близько метра. Корпус і стопи розгортаються вправо. З видихом нахилитися до правої ноги, голову опустити на праве коліно. Зафіксувати тіло на 30 секунд. З видихом піднятися, розвернувшись виконати асану в іншу сторону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Підвищення температури при остеохондрозі: можливі причини і методи діагностики

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи Паршвоттанасана

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зарядка і гімнастика для пальців рук — комплекс вправ

Alfonso

Палки для скандинавської ходьби — як їх правильно вибрати

Alfonso

Ортопедичні устілки при плоскостопості: як вибрати і користуватися

Alfonso

ЛФК і вправи при сколіозі: користь і правила виконання

Maria

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Serega

Плавання при сколіозі: користь і правила

Alex

Чи можна висіти на турніку і підтягуватися при сколіозі

Scooby

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Tanya

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Coolio

Залишити коментар