Профилактика

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Можливо укорочення і викривлення хребта, часто через його деформації може почати рости горб. При пошкодженні спинного мозку може настати параліч кінцівок. Ось чому важливо правильне і своєчасне лікування хребта і правильна реабілітація.

Чим корисна ЛФК і гімнастика?

При цьому пошкодженні хребта робити будь-які прогнози складно. Все залежить від ступеня пошкодження, індивідуальних особливостей організму, методів лікування і реабілітації. Саме реабілітація допомагає людині розробити спину, позбутися від болю, зміцнити м’язи і повернутися до повноцінного життя.

При переломі грудного відділу хребта дуже важливо виконувати спеціальну дихальну гімнастику, яка допоможе активізувати серцево-судинну і дихальну системи. Зазвичай така гімнастика призначається з перших днів лікування і готує пацієнта до більш складних вправ.

Правильно підібраний курс ЛФК активізує обмінні процеси в організмі, сприяє регенерації кісткової тканини і відновлює нервову систему.

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Показання і протипоказання до ЛФК

Про користь ЛФК говорити не доводиться. Одужання проходить набагато швидше, якщо пацієнт регулярно і правильно виконує складені лікарем вправи. Гімнастика показана як після традиційного, так і після оперативного лікування, але вправи в цих випадках будуть трохи відрізнятися.

Однак бувають випадки, коли лікувальна фізкультура може бути тільки на шкоду, все залежить від особливостей організму пацієнта. Існує ряд факторів, наявність яких говорить про необхідність відкласти заняття на деякий час. До таких факторів можна віднести:

 • Важкий стан пацієнта.
 • Підвищена або висока температура тіла.
 • Поява болю в спині відразу ж після виконання вправ.
 • Стрибки артеріального тиску.
 • поява неврологічних відхилень.
 • Похилий вік пацієнта.

Важливо відзначити, що поява тих чи інших негативних симптомів після занять може бути пов’язано не з особливостями організму, а з невірністю виконання вправ. Дуже важливо займатися не самостійно, а з лікарем, який підкаже, як правильно виконувати ті чи інші вправи. Потрібно говорити про тривожні симптоми відразу ж, а не чекати кінця тренування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Перелом горбка плечової кістки

Гімнастика

Гімнастичні вправи виконуються на перших етапах реабілітації пацієнта з переломом хребта. В цей час фізкультурою займатися ще дуже рано. Фізичне навантаження на даному етапі заборонена, однак нескладні вправи виконувати можна вже з перших днів після іммобілізації або операції.

Заняття гімнастикою допоможуть вивести пацієнта з пригніченого стану, а також допоможуть запобігти застійні процеси в кишечнику і легких, підтримають м’язовий тонус і допоможуть позбутися синдрому «прилиплої п’яти». Всі вправи виконуються дуже плавно і повільно, лежачи на спині, так як на даному етапі не можна вставати або перевертатися. Приклади вправ:

 • Дихання животом. Одна рука притиснута до грудей, інша на животі. При вдиху необхідно максимально надути живіт, при видиху максимально його втягнути.
 • Одночасне стискання і разжимание пальців на руках і ногах.
 • Одночасні кругові рухи кистями рук і ступнями ніг. Пальці рук стиснуті в кулак.
 • Одночасні руху носками ніг від себе і на себе.
 • Затримавши подих, напружити всі м’язи спини і преса. На видиху варто розслабитися і пару секунд відпочити.
 • Розташувати долоні на животі. При вдиху надути живіт і торкнутися вухом плеча, при видиху втягнути живіт і повернути голову в початкове положення
 • На видиху зігнути праву ногу в коліні не відриваючи п’яту від ліжка. Обхопити коліно долонями. На вдиху випрямити ногу. Те ж саме робимо з лівою ногою, потім з двома ногами одночасно.
 • Виконати згинання ноги в коліні з відривом п’яти. Можливе застосування спеціальної стрічки або ж можна попросити допомоги у родича або інструктора.
 • На вдиху необхідно підняти пряму ногу вгору, на видиху опустити її на ліжко. Потім підняти іншу ногу і обидві ноги разом. Намагатися не згинати коліно. При цьому може знадобитися допомога інструктора. Через деякий час вправу можна ускладнити — при піднятті однієї ноги, іншу згинати в коліні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якісна реабілітація після операції грижі хребта

Ці найпростіші вправи потрібно виконувати протягом перших 10-15 днів, до того моменту поки лікар не дозволить перевертатися на живіт. На наступних етапах вправи ускладнюються.

Комплекс ЛФК

Лікувальна фізкультура при переломі грудного відділу хребта включає статичні і динамічні вправи, спрямовані на зміцнення м’язів преса і спини, а також дихальні розслаблюючі вправи. Займатися необхідно, починаючи з двох місяців після початку лікування і до моменту поки лікар не дозволить ходити. Комплекс ЛФК складається з безлічі ефективних вправ. Наведемо найпоширеніші з них:

Ножиці

Лежачи на спині підняти ноги і зробити прямі ножиці, після того як відчується легке напруження м’язів ніг і живота необхідно зробити «перехресні» ножиці. Потім потрібно опустити ноги на ліжко і пару хвилин перепочити, розслабивши м’язи. При появі болю виконання вправи необхідно відразу ж припинити.

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Подтягивание колін

На вдиху підтягуємо зігнуту в коліні ліву ногу до грудей, потім повільно опускаємо її за праву ногу, так щоб коліно виявилося на підлозі. Голову потрібно повернути в протилежну сторону. У такому «скрученому» положенні необхідно затриматися на пару секунд, потім потрібно зробити видих і повільно повернутися у вихідне положення. З правою ногою робимо те ж саме.

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Піднімаємо таз

Лежачи на підлозі розвести руки в сторони, ноги на ширині плечей зігнуті в колінах. При вдиху необхідно підняти таз від підлоги, затриматися на пару секунд, потім на видиху опуститися на підлогу. Виконувати вправу необхідно плавно в одному і тому ж темпі без тривалих перерв. Вдихати повітря необхідно носом, а видихати через рот.

Куточок

Лежачи на підлозі підняти лопатки і спертися на лікті, плечі трохи подані вперед, ноги на підлозі прямі. Підняти ноги вгору на 30 градусів і затримати положення тіла, потім опуститися на підлогу і трохи перепочити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вправи при артрозі коліна, їх види, особливості виконання та очікувані результати від лікування

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Кішка

Опуститися на карачки, потім плавно прогнути спину, відкинувши голову назад. У такому положенні необхідно затриматися на кілька секунд і випрямити спину. Потім вигнути спину дугою, опустивши голову вниз, зафіксувати положення тіла на деякий час. Важливо не робити різких рухів і не продовжувати заняття, якщо відчувається біль.

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Спис

Встати на карачки, потім витягнути ліву руку і праву ногу . У такому положенні необхідно затриматися на 15 секунд, потім поміняти кінцівки.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Ластівка

Лежачи на животі, прогнути спину, відірвавши від підлоги руки і ноги, зафіксувати положення тіла, потім опустити кінцівки на пол.

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Це далеко не повний перелік вправ, здатних допомогти хребту відновитися. Можливо, лікар порадить виконувати інші вправи, все залежить від ступеня тяжкості перелому і особливостей організму пацієнта. Головне строго дотримуватися його рекомендацій.

Важливо знати, що після перелому хребта тривалий час заборонені біг, стрибки і заняття силовими навантаженнями.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ортопедичні устілки при плоскостопості: як вибрати і користуватися

Alfonso

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Coolio

Чи можна гріти спину при остеохондрозі і як це правильно робити

Bobby

Вправи з м’ячем для хребта: опис і корисні властивості

Pasha

Ортопедичні устілки при шпорі п’яти: для чого вони потрібні і як їх вибрати

Marina

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

Scooby

Плавання при шийному остеохондрозі: корисні властивості і правила

Murcia

Постізометрична релаксація: що це, показання та проведення

Coolio

Масаж колінного суглоба: показання та техніки виконання

Alex

Залишити коментар