Різне

Остеохондроз по МКБ — 10 — класифікація хвороби

Остеохондроз по МКБ - 10 - класифікація хвороби

Пристрій класифікації — 21 клас захворювань, кожному з яких присвоєно окремий буквений префікс. Усередині кожного префікса виділяються великі підкласи захворювань, які охоплені деяким проміжком числових значень. Нарешті, конкретної дисфункції або хвороби відповідає окреме числове значення, а локалізація її або приналежність певного віку пацієнта позначається додатковим числовим індексом.

Остеохондроз — який фактично є захворюванням будь-яких кістково-хрящових елементів, але на практиці відноситься тільки до хребта — входить в підклас дорсопатий 13 глави МКБ-10, присвяченій захворювань кістково-м’язового апарату. Однак перед тим, як дати його точний числовий класифікатор, слід розібратися в підрозділі проблем з хребтом, оскільки на перший погляд вони являють собою однакові дисфункції.

Класифікація дорсопатий і визначення остеохондрозу

дорсопатіях називається загальний підклас проблем зі спиною, при яких пацієнт відчуває біль, дискомфорт і функціональні обмеження в різних відділах хребта. Цей підклас має префікс 13 глави «М» і проміжок числових значень від 40 до 54.

Дорсопатии поділяють на:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

  • Деформуючі — М40-М43 порушення положення хребців, хребетного стовпа , міжхребцевих дисків.
  • спондилопатії — М45-М49 запальні або дегенеративні зміни хребта.
  • Дискогенні — М50-М54 проблеми з міжхребцевими дисками.

безпосередньо остеохондроз належить до підвиду деформирующих дорсопатий, поряд з кіфоз, лордоз, сколиозами і іншими хронічними змін підлогу вання хребетного стовпа. У класифікації він має кодування М42.

Якщо дорсопатія — це збірне поняття проблем з хребтом, то остеохондроз — це конкретне захворювання кістково-хрящової системи (втрата рухливості, деградація і деформація міжхребцевих дисків зі зміщенням тіл хребців, защемлением нервових корінців і каналу спинного мозку). До кодуванні М42 відносяться також хвороби Кальве (некроз тіла хребця) і захворювання Шейермана — кіфозная деформація грудного відділу хребта з вигинанням назовні, крайньої стадією розвитку якої є постійні больові відчуття і освіту горба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Метастази в хребті - класифікація, симптоми і тривалість життя

Лордоз, кіфоз і сколіоз — перманентне вигнуте зміщення хребта вперед, назад або в сторони, відповідно — винесені в окрему категорію деформацій, так як генетично, функціонально і симптоматично відрізняються від остеохондрозу.

Причини і симптоматика захворювання

Хребет — це складний ланцюг суглобів. Хребці з’єднуються міжхребцевими дисками, кожен з яких представляє собою еластичну фіброзну сферу з рідкою серцевиною. Саме така будова дисків дозволяє нам гнутися на всі боки.

Остеохондроз — це явище дистрофії хрящової тканини, в результаті якого фібра дисків втрачає свої властивості. Суглоби між хребцями стають менш рухливими, хребет починає відчувати додаткову напругу при русі, рухова функція організму знижується.

Остеохондроз по МКБ - 10 - класифікація хвороби

Причини остеохондрозу:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  1. гормональна перебудова організму і недостатнє харчування хрящової тканини
  2. Відсутність в раціоні харчування необхідних елементів.
  3. Постійна статичне навантаження на шию і поперек при сидячому способі життя.
  4. Неправильне розвиток дисків, ослаблена фібра, грижі Шморля.
  5. Надмірні навантаження і травми твердженням оночних дисків.

В останні десятиліття прояви хвороби зачіпають не тільки дорослих (30+) людей, але все більше поширюються серед молоді. Це пов’язано з неправильним харчуванням і частими випадками акселерації зростання при дорослішанні. Симптоматика остеохондрозу — дискомфорт і болі в спині, зниження рухової функції, спазм м’язів спини і — при широкому розвитку — ніг.

Ускладненнями остеохондрозу виступають супутні дорсопатіческіе явища — протрузии хребетних дисків, викривлення хребта, освіта остеофитов на тілах хребців , защемлення нервових закінчень.

Додаткова кодування видів остеохондрозу по МКБ-10

Отже, основний код остеохондрозу за Міжнародною Класифікацією Хвороб в 10 в редакції — M42. У цьому підкласі деформирующих дорсопатий виділяють:

  • М42.0 — юнацький остеохондроз, хвороби Шейемана і Кальве.
  • M1 — хребетний остеохондроз у дорослих пацієнтів.

Крім цього додатковим індексом в МКБ позначається локалізація остеохондрозу: від 1 до 9, 2 — шийний відділ, 4 — грудний, 6 — поперековий, 8 — крижі. Цифрою 0 позначається множинна локалізація в декількох відділах.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які бувають хвороби колінного суглоба: список найпоширеніших

Найбільш часто остеоходроз схильні поперек і шия, оскільки саме ці ділянки хребта відчувають постійну навантаження при неправильній поставі і в сидячому положенні. Профілактика захворювання зводиться до постійних фізкультурним — без обтяження — навантажень, серед яких важлива роль приділяється статичним вправам для формування розвиненого м’язового каркаса навколо хребетного стовпа.

Лікування остеохондрозу проводиться консервативними методами — масажі, фізіотерапія і та ж лікувальна фізкультура, плавання і правильна дієта для відновлення еластичності хребців.

На жаль, починаючи з посздней стадії повне лікування суглобів вже неможливо. Залежно від тяжкості ускладнень (грижі, защемлення, радикуліт) іноді від болю може позбавити тільки хірургічне втручання, тому краще стежити за здоров’ям спини заздалегідь і самостійно запобігти неприємним наслідкам дистрофії хребта.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Швейцарська професійна косметика для особи

Sasha

10 етапів корейської системи догляду за шкірою обличчя: шлях до краси і молодості

Megusta

Причини, чому німіє обличчя і методи лікування цієї проблеми

Alfonso

Правила догляду за нормальною шкірою

Alfonso

Порожнечі під нігтями на руках і ногах: лікування

Dmitry

Як передається педикульоз?

Andrey

Чиряки на тілі: причини

Pasha

Нервово — артритичний діатез у дітей

Tanya

Вибираємо косметичні масла для особи: корисні ефекти і показання для застосування

Megusta

Залишити коментар